وبینار رایگان روش‌های لینک‌سازی خارجی مشاوره تلفنی
سعید عطاردی سعید عطاردی
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
14:00 1400/07/06

سلام من در یک شرکت تولیدی خصوصی به عنوان راننده استیجاری با خودرو سواری مشغول به کار هستم علیرقم تلاش برای بیمه شدن این شرکت از بیمه کردن اینجانب سر باز زده است ومن بیمه را به صورت آزاد شخصا پرداخت میکنم سوال1_آیا بیمه نشدن من قانونی است؟ 2_آیا شرکت می‌تواند از من طلب مفاصا حساب بیمه کند وآیا اساسا بیمه به من مفاصا حساب خواهد داد؟ سلام من در یک شرکت تولیدی خصوصی به عنوان راننده استیجاری با خودرو سواری مشغول به کار هستم علیرقم تلاش برای بیمه شدن این شرکت از بیمه کردن اینجانب سر باز زده است ومن بیمه را به صورت آزاد شخصا پرداخت میکنم سوال1_آیا بیمه نشدن من قانونی است؟ 2_آیا شرکت می‌تواند از من طلب مفاصا حساب بیمه کند وآیا اساسا بیمه به من مفاصا حساب خواهد داد؟

پاسخ
محمد تقی اهورايي
15:59 1400/07/06

با سلام نظر به اینکه شما با ماشین شخصی خود با شرکت کار می کنید پیمانکار محسوب شده و تابع قانون کار وماده ۱۴۸ نیستید شما باید در قرارداد تمام جوانب را بسنجید برای اینکه شرکت از بیمه بودن شما و ماشین اطلاع داشته باشد لازم است مفا... با سلام نظر به اینکه شما با ماشین شخصی خود با شرکت کار می کنید پیمانکار محسوب شده و تابع قانون کار وماده ۱۴۸ نیستید شما باید در قرارداد تمام جوانب را بسنجید برای اینکه شرکت از بیمه بودن شما و ماشین اطلاع داشته باشد لازم است مفاصا حساب بگیرد بله بیمه به شما مفاصا حساب حق بیمه خویش فرما می دهد از طریق سازمان تامین اجتماعی اقدام کنید

پاسخ
مصطفی بالار
15:56 1400/07/06

سلام دوست عزیز اگر خودرو متعلق به خود شماست بنابراین شخص شما کارفرما محسوب می شوید و می توانید بیمه اختیاری رد کنید و شرکت الزامی به این موضوع ندارد ضمنا اگر قرارداد پیمانکار فردی با شما بسته شده است از پرداخت حق بیمه برای اخذ مفا... سلام دوست عزیز اگر خودرو متعلق به خود شماست بنابراین شخص شما کارفرما محسوب می شوید و می توانید بیمه اختیاری رد کنید و شرکت الزامی به این موضوع ندارد ضمنا اگر قرارداد پیمانکار فردی با شما بسته شده است از پرداخت حق بیمه برای اخذ مفاصا حساب معاف هستید. برای توضیحات بیشتر و ادله قانونی از طریق کارمنتو تماس بگیرید .در خدمتم (بالار)

مشاورین مرتبط
زهره جلیله وند

فعال

زهره جلیله وند

مشاور

(4.7)
  • user call card 121

مشاور و کارشناس دیجیتال مارکتینگ

اصغر مهدی زاده

غیرفعال

اصغر مهدی زاده

کارشناس ارشد مالیاتی

(4.9)
  • user call card 120

اینجانب دانشجوی دکتری حسابداری و سابقه فعالیت در حوزه های حسابداری ، مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی به مدت بیش از 12 سال را دارم .

سمیرا عبدالهی

غیرفعال

سمیرا عبدالهی

مشاور قانون کار و تامین اجتماعی

(4.7)
  • user call card 374

کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی از دانشگاه تهران-کارشناس روابط کار هیات تشخیص و حل اختلاف اداره کار از سال۸۹ در اداره کار شهرری، شرق و شمیرانات استان تهران، کارشناس بیمه بیکاری و فعال در...

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط

مدت مطالعه: 5 دقیقه

مدت مطالعه: 3 دقیقه