karmento logo خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ مالی و مالیاتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بیمه و قانون کار

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور حقوقی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بازاریابی و فروش

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ کارآفرینی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ منابع انسانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور ثبتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ برنامه نویسی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ تجارت و بازرگانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

حسابرسی

مشاوره حسابرسی

حسابرسی با بررسی اسناد و مدارک حسابداری، تلاش می‌کند وضعیت مالی کسب‌وکار را مشخص کند و نحوه عملکرد سیستم حسابداری شرکت را مورد ارزیابی قرار دهد. مشاوره حسابرسی چشم سوم هر کسب‌وکاری است که ضمن همکاری با کارکنان حسابداری قادر است وضعیت مالی موجود یک کسب‌وکار را مشخص کند و به کارفرما گزارش دهد.

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
علی شهسوارزاده
علی شهسوارزاده
مشاور مالی و مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی
150+ مشاوره
karmento
5
امیر حسین پلاش
امیر حسین پلاش
مشاوره در امور مالی
100+ مشاوره
karmento
5
امید خاکسارنژاد
امید خاکسارنژاد
مشاوره در امور مالیاتی و حسابداری
50+ مشاوره
karmento
3
سید میلاد رضوی
سید میلاد رضوی
مشاوره در امور مالی و مالیاتی
800+ مشاوره
karmento
5
میلاد جعفری
میلاد جعفری
مشاور و مدرس امور مالی،مالیاتی
550+ مشاوره
karmento
4
مسعود زارع بيدكي
مسعود زارع بيدكي
مشاور مالي مالياتي حسابرسي
100+ مشاوره
karmento
4

خدمات کارمنتو

برای اینکه یک کسب‌وکار موفق شود باید تمامی اجزا و ارکان آن به درستی و با بیشترین کیفیت کار کنند. حسابرسی با بررسی اسناد و مدارک حسابداری، تلاش می‌کند وضعیت مالی کسب‌وکار را مشخص کند و نحوه عملکرد سیستم حسابداری شرکت را مورد ارزیابی قرار دهد. این کار تنها از عهده افرادی بر می‌آید که در این رشته مدارج عالی تحصیلی را طی کرده و پس از کسب تجربه‌های کاری، متخصص شده باشند. مشاور حسابرس مالیاتی چشم سوم هر کسب‌وکاری است که ضمن همکاری با کارکنان حسابداری قادر است وضعیت مالی موجود یک کسب‌وکار را مشخص کند و به کارفرما گزارش دهد.

مشاور حسابرسی چه کسی است؟

مشاور حسابداری با بررسی دقیق و کارشناسی اسناد مالی و حسابداری یک کسب‌وکار، مشخص می‌کند که آیا اصول حسابداری در آن واحد رعایت شده و عملکرد سازمان با قوانین موجود مطابقت دارد یا خیر. شباهت زیاد کار حسابرسی و حسابداری گاهی مدیران کسب‌وکارها را در انتخاب مشاور مناسب با تردید مواجه می‌کند و نمی‌دانند برای انجام امور مالی خود به چه مهارت‌هایی نیاز دارند.
حسابرس ارشد مالیاتی باید به قوانین و مقررات تسلط کافی داشته باشد و کلیه فرآیندهای حسابرسی را به درستی بشناسد. مشاوران حسابداری به دو بخش داخلی و مستقل تقسیم می‌شوند که باید به صورت کاملا مستقل و بدون جهت گیری خاصی به بررسی فرآیندهای مالی و حسابرسی سازمان بپردازند.
مشاوران حسابرسی معمولا حسابرسان مستقلی هستند که روابط بین سهامداران و هیات مدیره را شکل و گزارش‌های لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهند تا بهترین تصمیم را بگیرند. مشاوران حسابرسی در قدم نخست حسابداران توانایی هستند که به بخش‌های مختلف سازمان مراجعه می‌کنند و روند درست اجرای اصول حسابداری را در هر بخش، به صورت جداگانه می‌سنجند.

چرا باید از مشاوره حسابرسی استفاده کنیم؟

مشاوره در واقع برای اطمینان عملکرد صحیح مالی شرکت انجام شده و معمولا تلاش می‌شود با استفاده از نظر افراد بی‌طرف و آگاه که در سازمان مستقر نیستند، عملیات کلی سازمان را ارتقا داده و سیستم حسابداری کسب‌وکار بهبود پیدا کند.
حقیقت این است که حسابرسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکاری است که مدیران ارشد به ویژه مدیران عامل به تمام جزئیات آن تسلط ندارند. گاهی مشکلاتی بروز پیدا می‌کنند که حسابداران و همکاران داخل سازمان راه حلی برای آن ندارند یا مدیریت می‌خواهد تغییراتی را در سازمان اجرا کند، اما اطمینان ندارد که اجرای آن به نفع سازمان باشد. مشاور حسابرسی می‌تواند اطلاعات تخصصی مالی و قانونی خود را در اختیار مدیرعامل بگذارد تا بهترین تصمیم‌ها را بگیرد. همچنین براساس ماده 272 قانون مالیات مستقیم کسب و کار هایی که فروش آنها بیش از 50.000.000.000 ریال باشد یا مجموع دارایی های آنها 80.000.000.000 ریال باشد ، مشمول حسابرسی می باشند .  
معمولا مدیران عامل و بالاترین لایه‌های مدیریت هر کسب‌وکار به خدمات مشاوره حسابرسی نیاز پیدا می‌کنند. به عنوان مثال راهکار حل اختلافات مالی را پیدا می‌کند یا ریشه تخلف‌های درون سازمانی را می‌یابد.
لایه‌های مختلف کارکنان سازمان باید نهایت همکاری را با مشاور داشته باشند و کلیه اطلاعاتی که برای ارزیابی به آن‌ها نیاز دارد را در اختیارش بگذارند.
متأسفانه فرهنگ استفاده از مشاور در بین عموم کارکنان سازمان‌ها شکل نگرفته و در این راستا لازم است مدیران ارشد ورود کنند. ارائه مشاوره حسابرسی بدون شناخت کافی از مجموعه و دریافت قوانین، آیین نامه‎‎ها و صورت‌های مالی غیر ممکن است.

خدمات مشاوره حسابرسی

حسابرسی را در نگاه کلی می‌توان به 5 بخش تقسیم بندی کرد:
1.    حسابرسی قانونی
وقتی اختلافات مالی بروز پیدا می‌کنند، حسابرسان به ریشه یابی مشکلات پرداخته و از تقلب‌های تجاری کارکنان و سازمان پرده برمی‌دارند تا اختلاف‌های سهامداران و شرکا برطرف شود و خسارت‌های احتمالی به وجود آمده از طرف مقصر، جبران شود.
2.    حسابرسی رعایتی
به بررسی رعایت احکام، قوانین و مقررات داخلی سازمان یا مقررات دولتی و قوانین پرداخته و بررسی می‌کند احکام و سیاست‌ها رعایت شده باشد.
3.    حسابرسی داخلی
این بخش که بیشتر مورد توجه مشاوره حسابرسی است، به بررسی عملکرد سازمان پرداخته و سعی می‌کند راهکارهایی برای ارتقای آن ارائه دهد.
4.    حسابرسی صورت‌های مالی
صورت‌های مالی را بررسی کرده و میزان اعتبار آن را مشخص می‌کند. به این ترتیب، اعتبار ادعاهای مطرح شده در صورت‌های مالی به دقت بررسی می‌شود و با اصول حسابرسی سنجیده می‌شود.
5.    حسابرسی عملیاتی
فعالیت‌های سازمان را بررسی کرده و مشخص می‌کند صرفه اقتصادی کسب‌وکار رعایت شده و عملکرد سیستم مالی کارایی لازم را دارد یا خیر. حسابرس برای اثر بخشی بیشتر در مورد کارهایی که باید انجام شود، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد.
مشاوره حسابرسی در تمام این حوزه‌ها می‌تواند ورود کند یا به مدیران کمک کند شخص مناسبی را استخدام کنند تا هر یک از انواع حسابرسی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

عمده خدماتی که مشاوره حسابرسی ارائه می‌دهد عبارت‌اند از:

  • ارزیابی سیستم‌های مالی شرکت و اطمینان حاصل کردن از اینکه درست عمل می‌کنند.

  • گردآوری اطلاعات مالی و کنترل عملکرد حسابداران تا گزارش‌های دقیقی تهیه کنند.

  • ارائه پیشنهاد به مدیران ارشد سازمان برای کاهش ضریب خطا و پیشگیری از سوء استفاده‌های مالی که ممکن است در سازمان رخ دهد.

  • تدوین راهکارهایی که ارتباط با مشتریان و دریافت اطلاعات مالی را ساده‌تر کند.

  • ارائه راهکارهایی برای ارتقا عملکرد سازمان در امور مالی.

انواع مشاوره حسابرسی در کارمنتو

کارمنتو نخستین اپلیکیشن تخصصی کسب‌وکار است که خدمات تخصصی مشاوره حسابرسی را در قالب وب اپلیکیشن و به اشکال مختلف در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. چندین مشاور حسابرسی متخصص و باتجربه با این مجموعه همکاری دارند که کاربران می‌توانند با آن‌ها در ارتباط باشند و سوالات خود را از آن‌ها بپرسند. خدمات مشاوره حسابرسی کارمنتو در دو قالب زیر ارائه می‌شود.

  • مشاوره حسابرسی تلفنی

این راهکار امکانی را فراهم آورده که مشاور و مدیران کسب‌وکار از طریق مکالمه درون اپلیکیشنی به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و افراد پاسخ ابهامات و ایرادات خود را دریافت کنند. مشاوران کارمنتو سطح بندی شده‌اند و مهارت‌ها و تخصص‌های هر یک به خوبی شرح داده شده است. شما بر مبنای نیازتان می‌توانید مشاور دلخواه را انتخاب کرده و پاسخ پرسش‌های خود را به صورت تلفنی از او دریافت کنید.

  • مشاوره حسابرسی آنلاین

این یکی از نوین‌ترین راهکارهای دریافت مشاوره حسابرسی است که در بستر اینترنت، سایت و اپلیکیشن امکان مشاوره و دریافت و تبادل اطلاعات را فراهم آورده است. بخش پرسش و پاسخ اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار دارد تا سوال‌های خود را به صورت کتبی مطرح کنند و منتظر پاسخگویی مشاوران باشند. هر مشاور بسته به دیدگاه و بر مبنای تجربیات مشابه‌ای که در گذشته داشته به سوال از زاویه نگاه خود پاسخ می‌دهد، تا کاربر بتواند جنبه‌های مختلف پاسخ را بررسی کند و تصمیم جامع‌تری بگیرد.
همچنین امکان تعریف مشاوره در قالب پروژه هم به زودی در سایت راه اندازی می‌شود تا کارفرما خدمات مشاوره مورد نیاز خود را در قالب یک پروژه تعریف کند و کارمنتو در تمامی مراحل اجرای پروژه بر حسن اجرای آن نظارت می‌کند و پل ارتباطی کسب‌وکار و مشاور خواهد بود.

هزینه مشاوره حسابرسی در کارمنتو

کارمنتو و متخصصان آن برای پاسخگویی به پرسش‌های کتبی کاربران هزینه خاصی را دریافت نمی‌کنند و این خدمات را به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. هزینه مشاوره تلفنی به صورت دقیقه‌ای دریافت می‌شود و هزینه مشاوره هر کارشناس بسته به سوابق و تجربیات او متفاوت است.
از آنجایی که مکالمه تلفنی در بستر مخابرات و اپلیکیشن انجام می‌شود، برای مکالمه تلفنی نباید هزینه خاصی پرداخت کنید. هزینه پروژه‌هایی هم که داخل سایت تعریف می‌شوند به صورت کاملا توافقی تعیین می‌شود و پس از اینکه کارفرما و متخصص بر سر قیمت به توافق رسیدند، کارمنتو در چند مرحله هزینه مشاوره را از کارفرما دریافت می‌کند و پس از اتمام پروژه، اگر کارفرما راضی بود هزینه دریافت شده به حساب متخصص واریز خواهد شد.

سوالات متداول

در چه روزهایی از هفته امکان دریافت مشاوره حسابرسی در کارمنتو امکان پذیر است؟
دریافت تمامی مشاوره‌های تخصصی کارمنتو در تمام روزهای هفته و از طریق پشتیبانی‌های 24 ساعته امکان پذیر است.
مشاوره رایگان در اپلیکیشن کارمنتو به چه صورت انجام می‌شود؟
در ابتدا با نصب اپلیکیشن کارمنتو، یک حساب کاربری برای خود ایجادکنید. سپس با مراجعه به بخش مشاوره رایگان، از مشاوره‌ها بهره‌مند شوید.
زیرشاخه‌های مشاوره حسابرسی در اپلیکیشن کارمنتو چیست؟
حسابرسی مالیاتی، حسابرسی داخلی، حسابرسی اظهارنامه‌ها، حسابرسی عملیاتی، حسابرسی صورت‌های مالی و برخی موارد دیگر