karmento logo
خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان
انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

حسابرسی

مشاوره حسابرسی

حسابرسی با بررسی اسناد و مدارک، تلاش می‌کند وضعیت مالی کسب‌وکار را مشخص کند و نحوه عملکرد سیستم حسابداری شرکت را مورد ارزیابی قرار دهد. مشاوره حسابرسی چشم سوم هر کسب‌وکاری است که ضمن همکاری با کارکنان حسابداری قادر است وضعیت مالی موجود یک کسب‌وکار را مشخص کند و به کارفرما گزارش دهد. برای دریافت مشاوره حسابرسی تلفنی و آنلاین در کارمنتو، درخواست خود را به ثبت برسانید.

جستجو
فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز
مشاور مالی، مالیاتی و حسابداری
1300+ مشاوره
karmento
4.8
مشاور مالی و اقتصادی ، مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی
950+ مشاوره
karmento
4.3

خدمات کارمنتو

برای اینکه یک کسب‌وکار موفق شود باید تمامی اجزا و ارکان آن به درستی و با بیشترین کیفیت کار کنند. این کار تنها از عهده افرادی بر می‌آید که در این رشته مدارج عالی تحصیلی را طی کرده و پس از کسب تجربه‌های کاری، متخصص شده باشند.

مشاور حسابرسی چه کسی است؟

مشاور حسابرسی با بررسی دقیق و کارشناسی اسناد مالی یک کسب‌وکار، مشخص می‌کند که آیا اصول حسابداری در آن واحد رعایت شده و عملکرد سازمان با قوانین موجود مطابقت دارد یا خیر. شباهت زیاد کار حسابرسی و حسابداری گاهی مدیران کسب‌وکارها را در انتخاب مشاور مناسب با تردید مواجه می‌کند و نمی‌دانند برای انجام امور مالی خود به چه مهارت‌هایی نیاز دارند.

حسابرس ارشد مالیاتی باید به قوانین و مقررات تسلط کافی داشته باشد و کلیه فرآیندهای حسابرسی را به درستی بشناسد. مشاوران حسابرسی به دو بخش داخلی و مستقل تقسیم می‌شوند که باید به صورت کاملا مستقل و بدون جهت گیری خاصی به بررسی فرآیندهای مالی و حسابرسی سازمان بپردازند.

مشاوران حسابرسی معمولا حسابرسان مستقلی هستند که روابط بین سهامداران و هیات مدیره را شکل و گزارش‌های لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهند تا بهترین تصمیم را بگیرند. مشاوران حسابرسی در قدم نخست حسابداران توانایی هستند که به بخش‌های مختلف سازمان مراجعه می‌کنند و روند درست اجرای اصول حسابداری را در هر بخش، به صورت جداگانه می‌سنجند.

چرا باید از مشاوره حسابرسی استفاده کنیم؟

مشاوره در واقع برای اطمینان عملکرد صحیح مالی شرکت انجام شده و معمولا تلاش می‌شود با استفاده از نظر افراد بی‌طرف و آگاه که در سازمان مستقر نیستند، عملیات کلی سازمان را ارتقا داده و سیستم حسابداری کسب‌وکار بهبود پیدا کند. حقیقت این است که حسابرسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکاری است که مدیران ارشد به ویژه مدیران عامل به تمام جزئیات آن تسلط ندارند. گاهی مشکلاتی بروز پیدا می‌کنند که حسابداران و همکاران داخل سازمان راه حلی برای آن ندارند یا مدیریت می‌خواهد تغییراتی را در سازمان اجرا کند، اما اطمینان ندارد که اجرای آن به نفع سازمان باشد. مشاور حسابرسی می‌تواند اطلاعات تخصصی مالی و قانونی خود را در اختیار مدیرعامل بگذارد تا بهترین تصمیم‌ها را بگیرد. همچنین براساس ماده 272 قانون مالیات مستقیم کسب و کارهایی که فروش آن‌ها بیش از 50.000.000.000 ریال باشد یا مجموع دارایی های آن‌ها 80.000.000.000 ریال باشد ، مشمول حسابرسی می‌باشند.  

معمولا مدیران عامل و بالاترین لایه‌های مدیریت هر کسب‌وکار به خدمات مشاوره حسابرسی نیاز پیدا می‌کنند. به عنوان مثال راهکار حل اختلافات مالی را پیدا می‌کند یا ریشه تخلف‌های درون سازمانی را می‌یابد. لایه‌های مختلف کارکنان سازمان باید نهایت همکاری را با مشاور داشته باشند و کلیه اطلاعاتی که برای ارزیابی به آن‌ها نیاز دارد را در اختیارش بگذارند. متأسفانه فرهنگ استفاده از مشاور در بین عموم کارکنان سازمان‌ها شکل نگرفته و در این راستا لازم است مدیران ارشد ورود کنند. ارائه مشاوره حسابرسی بدون شناخت کافی از مجموعه و دریافت قوانین، آیین نامه‌‎‎ها و صورت‌های مالی غیرممکن است.

انواع مشاوره حسابرسی: خدمات مشاوره حسابرسی کارمنتو

حسابرسی را در نگاه کلی می‌توان به 5 بخش تقسیم بندی کرد:

1. حسابرسی قانونی

وقتی اختلافات مالی بروز پیدا می‌کنند، حسابرسان به ریشه یابی مشکلات پرداخته و از تقلب‌های تجاری کارکنان و سازمان پرده برمی‌دارند تا اختلاف‌های سهامداران و شرکا برطرف شود و خسارت‌های احتمالی به وجود آمده از طرف مقصر، جبران شود.

2. حسابرسی رعایتی

به بررسی رعایت احکام، قوانین و مقررات داخلی سازمان یا مقررات دولتی و قوانین پرداخته و بررسی می‌کند احکام و سیاست‌ها رعایت شده باشد. مشاور تلفنی حسابرسی در پرونده‌های رعایتی، با اطلاع کامل از قوانین دولتی و دریافت قوانین و احکام درون سازمانی شرکت، در کنار گزارشات کارکنان، می‌تواند تناسب عملکرد بخش‌های مختلف سازمان و کارمندان با قوانین ذکر شده بررسی کند. مشاور پس از بررسی کامل پرونده در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شرح دقیق تخلف و فرد یا سازمان متخلف را به مسئولان ذیربط معرفی می‌کند.

3. حسابرسی داخلی

این بخش که بیشتر مورد توجه مشاوره حسابرسی است، به بررسی عملکرد سازمان پرداخته و سعی می‌کند راهکارهایی برای ارتقای آن ارائه دهد. با کارمنتو، پاسخ تلفنی به سوالات حسابرسی در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود. مشاوران مجموعه با علم حسابرسی و تجربه بسیاری که به موجب فعالیت در شرکت‌های مختلف کسب کرده‌اند، می‌توانند برترین راهکارها برای ارتقای شرکت‌تان را در اختیار شما قرار دهند.

4. حسابرسی صورت‌های مالی

صورت‌های مالی را بررسی کرده و میزان اعتبار آن را مشخص می‌کند. به این ترتیب، اعتبار ادعاهای مطرح شده در صورت‌های مالی به دقت بررسی می‌شود و با اصول حسابرسی سنجیده می‌شود. صورت‌های مالی یکی از مهم‌ترین خروجی‌های حسابداری هر شرکت است. جریان‌های درآمدی، هزینه‌ها، بدهکاری‌ها و بستانکاری‌ها، سود صاحبان سهام و سایر موارد مالی شرکت به دقت در صورت‌های مالی مختلف نظیر ترازنامه و صورت مالی وجوه نقد شرکت ذکر می‌شود. برخی مواقع افراد متخلف صورت‌های مالی شرکت را دستکاری می‌کنند تا عدم توازن حاصل از تخلف آن‌ها در ترازنامه مشخص نشود. در چنین شرایطی حسابرس با بررسی سایر اسناد مالی شرکت و مشاهده عدم هماهنگی این اسناد با صورت‌های مالی به تخلفات انجام شده پی خواهد برد.

5. حسابرسی عملیاتی

فعالیت‌های سازمان را بررسی کرده و مشخص می‌کند صرفه اقتصادی کسب‌وکار رعایت شده و عملکرد سیستم مالی کارایی لازم را دارد یا خیر. حسابرس برای اثر بخشی بیشتر در مورد کارهایی که باید انجام شود، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد. مشاوره حسابرسی در تمام این حوزه‌ها می‌تواند ورود کند یا به مدیران کمک کند شخص مناسبی را استخدام کنند تا هر یک از انواع حسابرسی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

 • عمده خدماتی که مشاوره حسابرسی در مرکز مشاوره حسابرسی ارائه می‌دهد عبارت‌اند از:

 • ارزیابی سیستم‌های مالی شرکت و اطمینان حاصل کردن از اینکه درست عمل می‌کنند.

 • گردآوری اطلاعات مالی و کنترل عملکرد حسابداران تا گزارش‌های دقیقی تهیه کنند.

 • ارائه پیشنهاد به مدیران ارشد سازمان برای کاهش ضریب خطا و پیشگیری از سوء استفاده‌های مالی که ممکن است در سازمان رخ دهد.

 • تدوین راهکارهایی که ارتباط با مشتریان و دریافت اطلاعات مالی را ساده‌تر کند.

 • ارائه راهکارهایی برای ارتقا عملکرد سازمان در امور مالی.

هزینه مشاوره حسابرسی در کارمنتو

کارمنتو و متخصصان آن برای پاسخگویی به پرسش‌های کتبی کاربران هزینه خاصی را دریافت نمی‌کنند و این خدمات را به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. هزینه مشاوره تلفنی به صورت دقیقه‌ای دریافت می‌شود و هزینه مشاوره هر کارشناس بسته به سوابق و تجربیات او متفاوت است.

قیمت مشاوره حسابرسی در کارمنتو به صورت کاملا منصفانه و البته با بررسی پارامترهای خاصی تعیین می‌شود. مواردی نظیر تجربه مشاور، تعداد پرونده‌های موفق و کیفیت مشاوره از مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار در تعیین قیمت مشاوره حسابرسی هستند. از آنجایی که مکالمه تلفنی در بستر مخابرات و اپلیکیشن انجام می‌شود، برای مکالمه تلفنی نباید هزینه خاصی پرداخت کنید.

شرح وظایف مشاور حسابرسی

مشاور حسابرسی موظف است به وظایفی که برای وی تعیین شده عمل کند و باید نسبت به کارفرمای خود متعهد باشد، در ادامه مهم‌ترین وظایف یک مشاور حسابرسی را در کنار ویژگی‌های شخصیتی وی برای پاسخگویی به این وظایف را بررسی می‌کنیم.

 1. مشاوره در انتخاب سیستم حسابداری: مشاور حسابرسی در صورت درخواست کارفرما باید سیستم حسابداری شرکت را انتخاب و پیاده‌سازی کند. برای انجام این وظیفه مشاور باید شرایط و استراتژی مالی شرکت را به دقت بررسی و سیستم‌های مورد نیاز برای گزارش‌گیری و دریافت داده‌های آن را مشخص کند.

 2. بررسی امور حسابداری داخلی: مشاور امور حسابرسی شرکت باید فردی متعهد و مسئول باشد؛ او باید بدون توجه به سمت و قدرت اعضای مختلف سازمان، شجاعانه سیستم مالی شرکت را بررسی و هرگونه تخلفی از سوی هر مسئولی را به مدیران مربوطه گزارش دهد.

 3. آموزش و آماده‌سازی حسابداران شرکت: همان‌طور که مشاور حسابرسی در تعیین سیستم حسابداری یک شرکت کمک می‌کند، می‌تواند در آموزش حسابدارن شرکت و آشنایی آن‌ها با این سیستم نیز فعالیت داشته باشد.

 4. ارزایابی ریسک: مشاور حسابرسی باید ریسک‌های مربوط به ثبت امور مالی و حسابداری شرکت را مورد بررسی قرار دهد و با ارائه راهکارهایی تلاش کند این ریسک را به حداقل برساند.

 5. مشاوره مالیاتی: مسائل مالیاتی یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران شرکت‌هاست. مشاوران حسابرسی با آگاهی بالایی که در مورد این مسائل دارند، می‌توانند بهترین راهکارهای کاهش مالیات هر شرکت را با توجه به نوع فعالیت آن ارائه دهند. انجام این وظیفه نیاز به مهارت بالای حسابرس در امور حقوقی و مالیاتی دارد.

مشاوره حسابرسی در تهران و شهرستان‌ها

یافتن مشاور حسابرسی کار آسانی نیست. با توجه به پرونده‌های کمتری که حوزه حسابرسی وجود دارد، مشاوران کمتری نیز در این حوزه فعالیت می‌کنند. حال تصور کنید که می‌خواهید در شهرهای پرجمعیتی مانند تهران، مشهد، قم، اصفهان و یا شیراز به دنبال مشاور حسابرسی باشید، باید گفت که اصلاً کار آسانی در پیش ندارید. حتی اگر مشاور حسابرسی مناسبی هم پیدا کنید، احتمالا باید چندهفته و یا حتی بیش از یک ماه منتظر بمانید تا تایم او برای رسیدگی به پرونده شما خالی شود.

اگر در شهرهای مرکزی ایران زندگی نمی‌کنید، متاسفانه کار شما از این هم سخت‌تر است. علی‌رغم نیاز شدید به مشاوره حسابرسی در شهرهایی مانند تبریز، اهواز، مازندران و سایر شهرستان‌های ایران، مشاور حسابرسی به تعداد متناسب در این مناطق وجود ندارد. خوشبختانه دیگر نیاز نیست نگران این موضوعات باشید. رشد فناوری و گسترش حوزه‌های ارتباطی موجب شده دسترسی به مشاور از راه دور به راحتی امکان پذیر باشد. مجموعه کارمنتو در همین راستا تاسیس شده و انواع خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین حسابرسی را در کوتاه‌ترین زمان به متقاضیان ارائه می‌دهد.

راه های ارتباطی با مشاوران حسابرسی کارمنتو

کارمنتو نخستین اپلیکیشن تخصصی کسب‌وکار است که خدمات تخصصی مشاوره حسابرسی را در قالب وب اپلیکیشن و به اشکال مختلف در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. شرکت کارمنتو برای آسان کردن دسترسی مخاطبان خود به خدمات مشاوره حسابرسی، مسیرهای مختلفی برای ارتباط با مشاوران مجموعه در نظر گرفته است. در ادامه این مسیرها را معرفی می‌کنیم.

مشاوره تلفنی حسابرسی

مشاوره تلفنی حسابرسی در کارمنتو بر بستر تلفن همراه اینترنتی (voip) انجام می‌شود. در این روش پاسخ تلفنی به سوالات حسابرسی شما انجام می‌شود. تماس تلفنی برای افرادی که قصد دارند پرونده‌ای را برای مشاور به صورت کلامی شرح داده و پرسش وپاسخ خود را از این روش پیگیری کنند، بسیار مناسب است. مشاوره حسابرسی تلفنی انتقال پیام و توجیه مخاطب را برای مشاور نیز آسان‌تر می‌کند.

مشاوره آنلاین حسابرسی

ثبت قرارداد مشاوره آنلاین حسابرسی نیز در مجموعه کارمنتو امکان پذیر است. در این نوع مشاوره، متقاضی می‌تواند از طریق اپلیکیشن و یا سایت کارمنتو برای دریافت مشاور اقدام کند. در این روش پاسخ به سوالات حسابرسی آنلاین انجام می‌شود.

مشاوره رایگان حسابرسی

مشاوره کتبی حسابرسی به صورت کاملا رایگان در اپلیکیشن و سایت کارمنتو ارائه می-شود. در این نوع مشاوره، متقاضی سوال خود را مطرح کرده و مشاوران مختلف کارمنتو با توجه به زاویه دید خود از مسئله، پاسخ سوال را مطرح می‌کنند. این مشاوره برای افرادی که عجله‌ای برای دریافت پاسخ خود ندارند مناسب است.

راهنمای دریافت مشاوره امور حسابرسی

اگر می‌خواهید از کارمنتو مشاوره امور حسابرسی دریافت کنید، اجاره دهید مراحل این کار را برایتان شرح دهیم:

 1. ابتدا وارد سایت کارمنتو شده و در صفحه اصلی آن، روی گزینه «دریافت مشاوره» کلیک کنید.

 2. حال در منوی باز شده حوزه مشاوره «مالی و مالیاتی» و زیرحوزه «حسابرسی» را انتخاب کنید.

 3. لیستی از مشاوران برای شما نمایش داده می‌شود. با توجه به نیاز خود یک مشاور را انتخاب و روی گزینه «دریافت مشاوره» کلیک کنید.

 4. در صفحه مشاور می‌توانید اطلاعات دقیق و نظرات کاربران در مورد عملکرد مشاور را بررسی کنید؛ اگر همه چیز برایتان رضایت‌بخش بود، روی دکمه «مشاوره تلفنی» کلیک کنید.

 5. در انتها زمان مشاوره را انتخاب و روی دکمه «تماس» کلیک کنید. لازم به ذکر است که هزینه مشاوره تلفنی پیش از آغاز مشاوره و از طریق درگاه بانکی پرداخت می‌شود.

مزایای رقابتی کارمنتو برای مشاوره حسابرسی

کارمنتو مزایای رقابتی بسیاری دارد که باعث شده بسیاری از معتبرترین شرکت‌های ایرانی، از مشاوران ما برای دریافت مشاوره حقوقی و کسب‌وکار بهره‌مند شوند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 1. 24 ساعته بودن خدمات

 2. نمایش وضعیت برخط (آنلاین) بودن مشاور

 3. پیشتیبانی شبانه روزی و بدون معطلی

 4. امکان چت آنلاین

 5. خدمت‌دهی بدون محدودیت مکانی به هموطنان سراسر کشور

 6. تنوع خدمات مشاوره‌ای در مسیرهای مختلف ارتباطی

 7. حوزه‌های مشاوره متنوع

 8. امکان دریافت مشاوره اختصاصی از مشاوران متخصص در بیش از 30 زیرحوزه مختلف

 9. ارائه خدمات مشاوره فوری 

 10. قابلیت استفاده از کیف پول مجازی برای پرداخت هزینه‌های مشاوره

 11. امکان استفاده از اپلیکیشن و وب اپلیکشین روی موبایل و کامپیوتر

 12. تعیین نرخ مشاوره حسابرسی به صورت منصفانه و معقول

 13. بررسی سریع شکایات و انتقادات مشتریان و پیگیری آن‌ها

 14. محرمانه بودن اطلاعات مشتریان

کارمنتو، همراه شما برای مشاوره حسابرسی

مشاوره حسابرسی تا اندازه زیادی بر تعیین استراتژی و جلوگیری از تخلفات درون سازمانی موثر است. مشاوران حسابرسی باید افرادی آگاه به قوانین باشند و خود از هرگونه تخلفی مبرا باشند. کارمنتو برای استخدام مشاوران خود به دقت سابقه و پرونده‌های هر متقاضی را مورد بررسی قرار داده و تنها اجازه ورود بهترین‌ها به مجموعه داده می‌شود. چنانچه تمایل دارید از بهترین تیم مشاوره تخصصی ایران، مشاوره امور حسابرسی دریافت کنید، همکاران ما در کارمنتو 7 روزه هفته به صورت شبانه روزی آماده خدمت به شما هستند.

سوالات متداول

چگونه درخواست مشاوره حسابرسی دهم؟
رزومه تمامی مشاوران برتر کشور و وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن مشاوران به منظور صرفه جویی در زمان کاربر در سایت قابل مشاهده است. شما می‌توانید از سرتاسر ایران برای دریافت مشاوره حسابرسی اقدام کنید. پس از انتخاب مشاور حسابرسی مورد نظر خود بر روی دکمه "دریافت مشاوره" کلیک کنید تا ارتباط در لحظه و کمتر از یک دقیقه برقرار شود.
در چه روزهایی از هفته، دریافت مشاوره حسابرسی در کارمنتو امکان پذیر است؟
کارمنتو به عنوان پلتفرمی جامع میان مشاوران برتر کشور و کارفرما، آماده ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی در تمامی روزهای هفته و به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و مشاوره تلفنی به شما عزیزان از سراسر کشور است. مجموعه کارمنتو به شما این اطمینان را می‌دهد که اطلاعات حسابرسی شما نزد کامنتو محرمانه باقی می‌ماند.
تعرفه مشاوره حسابرسی در کارمنتو چقدر است؟
تعرفه مشاوره حسابرسی در کارمنتو به عوامل مختلفی از جمله دانش و تجربه مشاور بستگی دارد. اما اطمینان داشته باشید که کارمنتو ضمن بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی دنیا، معقول‌ترین قیمت بازار را ارائه می‌دهد. ضمن اینکه شما با ثبت‌نام در سایت کارمنتو دارای شارژ اولیه رایگان هستید و می‌توانید از کیف پول خود استفاده کنید.
مزایای مشاوره حسابرسی چیست؟ (چرا به مشاور حسابرسی نیاز است؟)
مشاور حسابرسی با کنترل و بررسی صورت‌‌های مالی شرکت‌‌ها و تطبیق آن‌‌ها با قوانین و استانداردهای حسابداری و بررسی صحت گزارش‌‌های ارسالی حسابداران و عملکرد آن‌‌ها موجب پیشگیری از تقلب و سوء استفاده شده و راهکارهای لازم را برای پیشرفت شرکت و امور مالی به آن‌‌ها ارائه می‌‌دهد.

مطالب مرتبط با حوزه مالی و مالیاتی