karmento logo خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ مالی و مالیاتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بیمه و قانون کار

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور حقوقی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بازاریابی و فروش

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ کارآفرینی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ منابع انسانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور ثبتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ برنامه نویسی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ تجارت و بازرگانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

حقوقی قراردادها

مشاوره حقوقی قراردادها

تاکنون پای قراردادی را امضا کرده‌اید که بعدها برای شما دردسرساز شده باشد؟ بسیاری از پرونده‌هایی که در حال حاضر در محاکم قضایی جریان دارند، ناشی از سهل‌انگاری در تنظیم اصولی قرارداد است. کلمه‌ به کلمه مندرج در یک قرارداد، از نظر حقوقی دارای معنای خاصی است. تنظیم قرارداد به‌عنوان خشت اول در روابط مالی و کاری به شمار می‌آید. با بهره‌گیری از مشاوره قرارداد، خشت اول را به‌درستی بنا کنید.

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
محمدمهدی ضرغامی
محمدمهدی ضرغامی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
900+ مشاوره
karmento
5
امین مشرفی
امین مشرفی
وکیل و مشاور حقوقی
250+ مشاوره
karmento
5
حمیدرضا محجوبی
حمیدرضا محجوبی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
200+ مشاوره
karmento
5
آرش حیدری
آرش حیدری
مشاور در امور ثبتی، حقوقی، بیمه، تعزیرات حکومتی، اصناف و قانون کار
200+ مشاوره
karmento
5
مهدی عابدی
مهدی عابدی
مشاوره در امور حقوقی
150+ مشاوره
karmento
5
محمد مسیحی
محمد مسیحی
مشاوره حقوقی
100+ مشاوره
karmento
4

خدمات کارمنتو

تاکنون پای قراردادی را امضا کرده‌اید که بعدها برای شما دردسرساز شده باشد؟ بسیاری از پرونده‌هایی که در حال حاضر در محاکم قضایی جریان دارند، ناشی از سهل‌انگاری در تنظیم اصولی قرارداد است. کاملاً طبیعی است که اقشار مختلف جامعه آگاهی چندانی در خصوص اصول نگارش یک قرارداد مالی و کاری استاندارد نداشته باشند. با این وجود اصرار بر عدم استفاده از مشاوره حقوقی قرارداد، یک اشتباه فاحش به شمار می‌آید.


کلمه‌به‌کلمه مندرج در یک قرارداد، از نظر حقوقی دارای معنای خاصی است. بسیاری از افراد با بار حقوقی کلمات به‌درستی آشنایی ندارند. همین نکته به‌ظاهر ساده مقدمه بسیاری از چالش‌هایی است که در آینده خسارات جبران‌ناپذیری را به افراد تحمیل می‌کند. تنظیم قرارداد به‌عنوان خشت اول در روابط مالی و کاری به شمار می‌آید. با بهره‌گیری از مشاوره قرارداد کار، خشت اول را به‌درستی بنا کنید.

ضرورت تنظیم قرارداد در روابط مالی و کاری

نگاهی به قرآن کریم و جایگاه قراردادنویسی در روابط مالی از دیدگاه قرآن خالی از لطف نیست. در بخشی از آیه 282 سوره بقره این طور می‌خوانیم: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِذا تَدایَنْتُمْ بِدَیْن إِلى أَجَل مُسَمّىً فَاکْتُبُوهُ وَ لْیَکْتُبْ بَیْنَکُمْ کاتِبٌ بِالْعَدْلِ». در این بخش از آیه به طور خلاصه خداوند متعال طرفین یک رابطه مالی را به مکتوب کردن تعهدات‌شان به یکدیگر دعوت می‌کند. فعل مورد استفاده در آیه از نوع افعال امری است. به این معنا که نوشتن قرارداد میان دو نفر در روابط مالی و کاری یک ضرورت به‌حساب می‌آید و نه یک انتخاب.


هر رابطه مالی یا کاری قطعاً تضمین کننده‌ی مجموعه‌ای از حقوق و تکالیف برای طرفین آن است. قرارداد بستری برای شفاف کردن تعهدات، حقوق و تکالیف دو طرف یک رابطه اقتصادی به شمار می‌آید. با تنظیم قرارداد، دو طرف با حد و مرز فعالیت‌ها و اختیارات خود در یک محیط کاری به‌خوبی آشنا می‌شوند؛ بنابراین ورود به هرگونه رابطه مالی یا کاری بدون تنظیم یک قرارداد محکم و اصولی، کار منطقی و معقولی نیست؛ چراکه مشکلات عدیده‌ای در آینده برای افراد به وجود خواهد آورد. حل برخی از این مشکلات نیازمند صرف مدت زمان بسیار زیاد است. پس چه‌ بهتر که نوش‌دارو را قبل از مرگ سهراب مهیا کنید.

مشاوره حقوقی قرارداد چیست؟

باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که هر کلمه‌ای که در یک قرارداد درج می‌شود، از نظر حقوقی دارای معنا و مفهوم خاصی است. نگارش یک قرارداد حقوقی صرفاً با دانش و تخصص افراد در حوزه کاری خود امکان‌پذیر نیست؛ بلکه نیازمند درک درست از مسائل حقوقی پیرامون قراردادها است؛ بنابراین دو طرف قرارداد به بهره‌گیری از مشاوره حقوقی قرارداد نیاز دارند. یک مشاور قرارداد از تمام احکام، قوانین و چارچوب‌های تنظیم قرارداد آگاهی دارد.


در بسیاری از مواقع شما در تنظیم قراردادهای کاری یا مالی خود، نکته خاصی را مدنظر دارید؛ اما در مقام عمل در تنظیم قرارداد، نمی‌توانید این نکته را به‌درستی در متن آن بگنجانید. با استفاده از مشاوره قرارداد، به‌راحتی می‌توان این دسته از چالش‌ها را برطرف نمود. بسیاری از شرکت‌ها دارای واحد حقوقی قوی و متخصص هستند که در تنظیم قراردادها منافع شرکت را در نظر می‌گیرند. افراد طرف قرارداد با این قبیل شرکت‌های حقوقی حتماً باید از مشاوره تنظیم قرارداد راهنمایی بگیرند؛ مشاور قرارداد، با در نظر گرفتن منافع افراد موجب جلوگیری از خسارت‌های سنگین مالی و حقوقی می‌شود که ممکن است در آینده بر آن‌ها تحمیل شوند.

خدمات مشاوره حقوقی قرارداد

خدماتی که یک مشاور حقوقی قرارداد و یا وکیل تنظیم قرارداد در اختیار شما قرار می‌دهد، تمام ابعاد یک قرارداد را شامل می‌شود. واحد مشاوره حقوقی قرارداد کارمنتو، مجموعه خدمات زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • بررسی اجزای مختلف قراردادها (بند فسخ، بند تضامین اجرا، بند نحوه حل اختلاف، بند تعیین تعهدات و ...)

 • قرارداد مشارکت در ساخت

 • قرارداد استخدام

 • قرارداد تأمین مالی یا سرمایه‌گذاری

 • قرارداد مشارکت مالی

 • قرارداد صادرات و واردات

 • قرارداد مشاوره

 • قرارداد وکالت

 • قرارداد پیمانکاری

 • قرارداد اجاره یا فروش ملک

 • قرارداد استخدام

مجموعه خدمات مشاوره حقوقی قرارداد در کارمنتو به‌صورت تنظیم قرارداد و بررسی آن‌ها است. در واقع شما می‌توانید تنظیم قراردادهای خود را نیز به مشاوران مجرب و متخصصین کارمنتو بسپارید. همچنین درصورتی‌که پیش‌نویس قرارداد را تنظیم نموده‌اید، می‌توانید پیش از امضا با استفاده از مشاوره قرارداد در کارمنتو از صحت‌وسقم محتویات آن مطمئن شوید. پس از آن می‌توانید با اعمال اصلاحات لازم، با خیالی آسوده پای قرارداد را امضا کنید.

برای چه قراردادهایی باید از مشاوره حقوقی قرارداد استفاده کرد؟

در بسیاری از مواقع شما در روابط مالی و کاری خود با قراردادهای آماده مواجه می‌شوید. به‌عنوان مثال در نظر بگیرید که قصد استخدام در یک شرکت را دارید. هر شرکت با توجه به ضوابط و اصول کاری خود، یک پیش‌نویس قرارداد ثابت دارد. در زمان استخدام، متن پیش‌نویس این قرارداد در اختیار شما قرار می‌گیرد و از شما خواسته می‌شود تا نسبت به تکمیل کردن آن اقدام کنید.


در طول زندگی کاری، افراد با این قبیل قراردادها به‌کرات مواجه می‌شوند. شما در تنظیم این نوع قراردادها هیچ‌گونه نقشی ندارید. از طرفی معمولاً شرکت‌ها واحد حقوقی دارند که مسئول تنظیم قراردادهای شرکت است. طبیعی است که قراردادها به‌گونه‌ای تنظیم شوند که منافع شرکت در مقابل فرد استخدام شده در اولویت باشد. شما باید قبل از امضا کردن این دسته از قراردادها از مشاوره حقوقی قرارداد استفاده کنید.
شما نیاز دارید که با آگاهی کامل از حقوق و تکالیف خود، پای یک قرارداد را امضا کنید. مشاور حقوقی در این مسیر شما را راهنمایی می‌کند.

 چه مواقعی باید از مشاوره تنظیم قرارداد استفاده کرد؟

در بسیاری از موارد، هیچ‌گونه سند پیش‌نویس قرارداد وجود ندارد. به‌عنوان مثال در نظر داشته باشید که قصد دارید با مشارکت یک فرد دیگر، اقدام به راه‌اندازی یک واحد تولیدی کنید. در این‌گونه مواقع باید کار تنظیم قرارداد از ابتدا تا انتها بین دو طرف انجام شود. به‌منظور برقراری شرایط عادلانه و همچنین تنظیم یک قرارداد محکم و دقیق باید از مشاوره تنظیم قرارداد استفاده کرد.


در مشاوره تنظیم قرارداد، ابتدا طرفین قرارداد شرایط خود را در زمینه تنظیم قرارداد با فرد مشاور مطرح می‌کنند. سپس مشاور باتوجه به خواسته طرفین و در نظر گرفتن ضوابط قانونی اقدام به تنظیم سند قرارداد می‌کند. به این ترتیب منافع هر دو طرف در تنظیم قرارداد در نظر گرفته می‌شود و از نظر حقوقی رابطه مالی یا کاری میان آن‌ها شکل درستی پیدا می‌کند.

هزینه مشاوره تنظیم قرارداد

به‌طورکلی نمی‌توان رقم مشخصی را به‌عنوان هزینه مشاوره تنظیم قرارداد ذکر کرد؛ چراکه قراردادها، در موضوعات مختلف و همچنین ابعاد مالی متنوعی تنظیم می‌شوند. اما در تنظیم یک قرارداد توسط مشاور، پروسه‌ای طی می‌شود. این پروسه شامل چهار مرحله است که به شرح زیر است:


1.    طرفین قرارداد باید در ابتدا موضوع قرارداد فی‌مابین را با مشاور در میان بگذارند. در یک جلسه که به‌صورت حضوری یا غیرحضوری میان طرفین قرارداد و مشاور برگزار می‌شود، این مسئله به طور کامل مطرح می‌گردد.
2.    در ادامه مشاور از طرفین قرارداد می‌خواهد که مدارک لازم برای تنظیم قرارداد را برای او ارسال کنند.
3.    مشاور با جمع‌بندی صحبت‌های مرحله نخست و همچنین به کمک مدارک ارسال شده، ابعاد مختلف قرارداد را بررسی می‌کند و سپس هزینه تنظیم قرارداد را به طرفین اعلام می‌کند.
4.    در صورت تأیید دو طرف قرارداد، سند موردنظر توسط فرد مشاور تنظیم می‌شود و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

مشاور حقوقی قرارداد باید از چه تخصص‌هایی برخوردار باشد؟

تنظیم یک قرارداد، باید به پشتوانه مجموعه‌ای از مهارت‌های حقوقی صورت بگیرد. یک مشاور و متخصص تنظیم قرارداد باید دانش کافی در زمینه موضوعاتی از قبیل قانون کار و رابط کارگری و کارفرمایی، قانون بیمه و تأمین اجتماعی، قانون تجارت و قانون الزامات حقوقی سرمایه‌گذاری برخوردار باشد.

انواع روش‌های مشاوره قرارداد در کارمنتو

برای تنظیم یک قرارداد یا بررسی حقوقی متن پیش‌نویس آن، روش‌های مختلفی برای مراجعه به مشاور حقوقی در کارمنتو در نظر گرفته شده است که عبارت‌اند از:

 • مشاوره حقوقی قرارداد تلفنی:‌ اگر زمان کافی برای مراجعه حضوری به مشاور را ندارید، می‌توانید به‌صورت تلفنی با او صحبت کنید و نکات مورد نیاز برای تنظیم یا بررسی یک قرارداد را با او در میان بگذارید.

 • مشاوره حقوقی قرارداد اینترنتی: در مشاوره حقوقی قرارداد آنلاین نیز می‌توانید سؤالات خود در این زمینه را در سرویس پرسش و پاسخ کارمنتو مطرح کنید و به‌صورت رایگان از خدمات مشاوره قرارداد برخوردار شوید.

مشاوره حقوقی قرارداد با کارمنتو

کارمنتو با بهره‌گیری از یک مشاوران حقوقی قرارداد باتجربه آماده ارائه خدمات تنظیم و مشاوره انواع قرارداد به شما عزیزان است. به‌منظور تسهیل فرآیند درخواست مشاوره در کارمنتو، می‌توانید بسیاری از سؤالات خود در زمینه تنظیم قراردادها را در قالب سرویس پرسش و پاسخ رایگان مطرح نمایید.

همچنین بخش مشاوره حقوقی قرارداد کارمنتو به‌صورت آنلاین و تلفنی نیز فعال بوده و می‌توانید در ساعات مختلف شبانه‌روز و در هر جای ایران، از خدمات مشاوره قرارداد کارمنتو بهره‌مند شوید. با استفاده از مشاوره تنظیم قرارداد کارمنتو خشت اول روابط مالی و کاری خود را به‌درستی بنا کنید.

سوالات متداول

آیا امکان تنظیم و نگارش انواع قراردادها در کارمنتو وجود دارد؟
بله، شما می توانید جهت رفع هرگونه ابهامات و مسائل حقوقی قراردادها از دو طریق تلفنی و آنلاین با مشاورین کارمنتو در تماس باشید.
چرا برای تنظیم هر نوع قراردادی به مشاور حقوقی قرارداد احتیاج داریم؟
به دلیل عدم آشنایی افراد از مراحل نگارش و تنظیم قرارداد، حضور کارشناس متخصص در زمینه قانون و آیین دادرسی به یک امر ضروری تبدیل شده است.
هزینه مشاوره تلفنی و آنلاین در کارمنتو چقدر است؟
نرخ مشاوره تلفنی بر اساس سوابق شغلی مشاورین و مدت زمان تماس بر حسب دقیقه متفاوت است. خدمات آنلاین نیز به صورت رایگان ارائه می‌شود.