خانه حوزه ها مشاوره رایگان مشاور وبلاگ

حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی کیفری

جرم و مجازات از حوزه‌های پرچالش در پرونده‌های قضایی محسوب می‌شود و از حساسیت بالایی برخودار است، به همین علت لزوم استفاده از مشاوره حقوقی کیفری به میان می‌آید. مشاور حقوقی کیفری به صورت کامل در جریان پرنده‌تان قرار می‌گیرد و در زمینه‌های دزدی، فروش مال دیگران، ربا، توهین، افترا و... به شما مشاوره می‌دهد. متخصصان دعوی کیفری کارمنتو قادر به پاسخگویی سوالات شما در تمامی زمینه‌های کیفری هستند.

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
امین مشرفی
امین مشرفی
وکیل و مشاور حقوقی
150+ مشاوره
5
مشاوره تلفنی
محمدمهدی ضرغامی
محمدمهدی ضرغامی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
150+ مشاوره
5
مشاوره تلفنی
حمیدرضا محجوبی
حمیدرضا محجوبی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
100+ مشاوره
4
مشاوره تلفنی
سید محمد برکات
سید محمد برکات
مالیات - بیمه_ ثبت _ شهرداری _ خانواده _ ارث
100+ مشاوره
4
مشاوره تلفنی
محمدهادی پورسینا
محمدهادی پورسینا
وکیل پایه یک دادگستری
50+ مشاوره
5
مشاوره تلفنی
رضا رستمی
رضا رستمی
وکیل مدنی و مشاور حقوقی
50+ مشاوره
4
مشاوره تلفنی

خدمات کارمنتو

امروزه با پیشرفت جوامع بشری، مسائل و رویداهای جدیدی ایجاد شده‌اند. با توجه به پیچیده بودن این مسائل، نیاز به یک مشاور حقوقی، برای حل این مسائل حس می‌شود. یکی از حوزه‌هایی که فرد در صورت مواجهه با آن به مشاور نیاز دارد، حوزه کیفری است. حتما نام کیفری شما را یاد انواع جرم و جنایت می‌اندازد. در این مقاله، ضمن معرفی مشاوره حقوقی کیفری، حوزه‌های مربوط به آن را بررسی می‌کنیم و به اینکه چه زمانی فرد به مشاوره نیاز دارد، خواهیم پرداخت.
 

مشاوره حقوقی کیفری چیست؟

پرونده‌های کیفری، بسیار متنوع هستند و پیچیدگی فراوانی دارند. سرقت، قتل، خیانت در امانت، کلاهبرداری، پولشویی، جعل اسناد و ... جزو پرونده‌های حقوقی هستند. ورود به این پرونده‌ها بدون کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی، کار دشواری است. مشاوره حقوقی کیفری، در روند پیگیری پرونده، نقش مهمی دارد. این پرونده‌ها، به جان و مال افراد وابسته هستند و در صورت محکومیت در این پرونده‌ها، فرد از آزادی و حقوق اجتماعی محروم می‌شود.
 

حوزه‌های مربوطه مشاوره کیفری

به عملی که در قانون برای انجام آن مجازات در نظر گرفته شده است، جرم گفته می‌شود. جرایم کیفری به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می‌شوند. جرایم عمومی، جرایمی هستند که باعث برهم زدن نظم جامعه و جریحه‌دار شدن افکار عمومی می‌شوند. این موارد، از طریق دادستان پیگیری می‌شود. جرایم خصوصی نیاز به شاکی خصوصی دارد و در صورت رضایت شاکی، پرونده مختومه می‌شود.
 

انواع جرایم کیفری
 

جرایم کیفری، انواع مختلفی دارند:

جرایم کیفری شخصی

جرایم شخصی، باعث آسیب جسمی یا روحی به افراد دیگر می‌شوند. این جرایم به دو دسته قتل و دیگر جرایم خشونت آمیز تقسیم می‌شوند و شامل موارد زیر هستند:

 • آتش سوزی

 • ضرب و شتم

 • آدم ربایی

 • کودک آزاری

 • تجاوز جنسی
   

جرایم علیه اموال

این جرایم، جرایمی هستند که باعث دخالت در اموال دیگران می‌شوند و ممکن است آسیب جسمی و روحی نیز به فرد دیگری وارد شود. موارد زیر از اقسام این جرایم است:

 • جعل

 • کلاهبرداری

 • سرقت

 • خیانت در امانت

 • فروش مال غیر
   

جرایم مالی

منظور از این جرایم، مواردی است که باعث فریب و کلاهبرداری می‌شود. از انواع این جرایم می‌شود. وارد زیر را نام برد:

 • باج گیری

 • پولشویی

 • اختلاس

 • کلاهبرداری

 • فرار مالیالتی

 • جرایم سایبری
   

جرایم رایانه ای

در این جرایم، فرد از طریق کامپیوتر، به انجام عمل مجرمانه اقدام می‌کند و به صورت غیر قانونی به حریم خصوصی افراد، وارد می شود. این جرایم شامل موارد زیر است:

 • انواع جاسو‌سی‌های کامپیوتری

 • کلاهبرداری‌های کامپیوتری

 • جعل کامپیوتری

 • جرایم علیه عفت و اخلاق
   

جرایم سایبری و اینترنتی

این جرایم، در فضای وب اتفاق می‌افتد و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

مشاور حقوق کیفری، در این حوزه‌ها فعالیت می‌کند. او می‌تواند لایحه‌های مورد نیاز را تنظیم و به افراد، در پیگیری دعاوی کمک کند. بعد از مشاوره حقوقی، با توجه به مشکل فرد، به یک وکیل مرتبط، ارجاع داده می‌شود.
 

ویژگی‌های مشاور حقوقی کیفری

یک مشاور خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

امین و قابل اعتماد باشد

مهمترین ویژگی یک مشاور حقوقی، امین و قابل اعتماد بودن او است. یک مشاور حقوقی، محرم اسرار طرف مقابل است و مسئولیت و تعهد اخلاقی دارد.

دانش حقوقی کافی داشته باشد

یک مشاور حقوقی، باید به همه قوانین و مقررات مسائل حقوقی، آشنایی داشته باشد و افراد را نسبت به حقوقی که دارند، آگاه سازد.

قدرت تصمیم‌گیری لازم را داشته باشد

یک مشاور حقوقی، باید بتواند در زمان کوتاه و در همان جلسه مشاوره، درست‌ترین تصمیم را بگیرد و فرد را راهنمایی کند.

دارای قدرت کلام باشد

مشاور حقوقی، باید قدرت سخنوری لازم را داشته باشد تا بتواند طرف مقابل خود را متقاعد سازد.

مسائل حقوقی را به زبان عامه بیان کند.

درک مفاهیم حقوقی، نیاز به دانش و تخصص کافی دارد و ممکن است برخی از افراد از این قوانین، درک کافی نداشته باشند. یک مشاور حقوقی خوب، باید بتواند مفاهیم حقوقی را به زبان ساده بیان کند.

منفعت طلب نباشد

اولین هدف یک مشاور حقوقی، آگاه نمودن افراد، نسبت به حقوق خود است. همچنین مشاور باید دستمزد منصفانه‌ای دریافت کند.
 

چرا باید از مشاوره حقوقی کیفری کمک بگیریم؟

مسائل حقوقی، بسیار گسترده و پیچیده است و بدون مشورت با یک متخصص در این زمینه، رویارویی با این مسائل کار آسانی نیست. ممکن است افراد، دچار اشتباهاتی شوند. یک مشاور حقوقی کیفری، اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار افراد قرار می‌دهد و آن‌ها را راهنمایی می‌کند.
 

هزینه مشاوره حقوقی کیفری

هزینه مشاوره‌ها، تعرفه یکسانی ندارد و با توجه به مدت زمان مشاوره، حضوری یا غیر حضوری بودن و تجربه مشاور، قیمت‌های متفاوتی دارند. قیمت این مشاوره‌ها معمولا بین ۵۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است.
 

مشاوره حقوقی کیفری در تهران و تمامی شهرستان‌ها

یکی از دغدغه‌های افراد، هنگام مواجهه با یک مسئله حقوقی، پیدا کردن یک مشاور مناسب است. در تهران و شهرهای بزرگ، به علت ترافیک و حجم بالای پرونده‌های حقوقی، دسترسی سریع به یک مشاور کمی دشوار به نظر می‌رسد و ممکن است چند ماه طول بکشد. در مواقع حساس و ضروری، بدون اتلاف وقت و با هزینه کمتر با مشاوران حاذق کارمنتو تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح سازید.
 

راه‌های ارتباط با مشاوران کیفری کارمنتو

شما از دو راه آنلاین و تلفنی می‌توانید با مشاوران متخصص مجموعه کارمنتو در ارتباط باشید:

مشاوره حقوقی کیفری آنلاین و رایگان

شما می‌توانید به صورت رایگان سوالات حقوقی کیفری خود را آنلاین از مشاوران خبره کارمنتو بپرسید. مشاوران این مجموعه، طی یک تا دو روز پاسخ شما را می‌دهند.

مشاوره حقوقی کیفری تلفنی ۲۴ ساعته

مجموعه کارمنتو شرایطی فراهم آورده است که می‌توانید در هر زمان و با صرف کمترین هزینه، با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید و مشاوره حقوقی کیفری دریافت کنید. این هزینه‌ها از دقیقه‌ای ۳۰۰۰ تومان شروع می‌شود.
 

کارمنتو در کنار شما در جرایم کیفری

در این مقاله، به معرفی مشاوره حقوقی کیفری پرداختیم و مزایای مراجعه به آن را بیان کردیم. با توجه به گستردگی جرایم کیفری، هنگام مواجهه با آن، یک مشاور متخصص می‌تواند شما را راهنمایی کند. شما می‌توانید در کمترین زمان به نتیجه مطلوب برسید کارمنتو، اولین اپلیکیشن مشاوره در حوزه کسب و کار، در حل مسائل حقوقی کیفری، در کنار شماست. مشاوران با تجربه مجموعه، به صورت آنلاین و تلفنی، پاسخگوی شما هستند. شما می‌توانید با وقت و هزینه کمتر با این مشاوران در ارتباط باشید و مسائل حقوقی خود را حل کنید.

سوالات متداول

مشاوره حقوقی کیفری رایگان در کارمنتو چگونه است؟
تمامی خدمات مشاوره‌ای تالار گفتمان کارمنتو کاملا رایگان بوده و نیاز به پرداخت هزینه نمی‌باشد.
آیا برای دریافت مشاوره کیفری نیاز است پرنده توسط وکیل مشاوره دهنده مطالعه شود؟
خیر، امکان دریافت مشاوره قبل از خوانده شدن پرونده نیز وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.
آیا مشاوران حقوقی کیفری در کارمنتو جزو وکلای پایه یک دادگستری هستند؟
بله، رزومه هر فرد در بخش پروفایل آنها قابل مشاهده است. شما می‌تونید قبل از در یافت مشاوره رزومه هر فرد را مطالعه نمایید و سپس اقدام به دریافت مشاوره کنید.