karmento logo خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ مالی و مالیاتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بیمه و قانون کار

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور حقوقی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بازاریابی و فروش

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ کارآفرینی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ منابع انسانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور ثبتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ برنامه نویسی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ تجارت و بازرگانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی خانواده

یکی از خدماتی که کارمنتو در اختیار کاربران قرار می‌دهد مشاوره حقوقی خانواده است. مشاوره حقوقی خانواده طیف گسترده‌ای دارد؛ از اقدامات پیش از ازدواج گرفته تا درخواست حضانت فرزند همگی در این حوزه قرار می‌گیرند. در صورت داشتن هرگونه مشکل در زمینه امور حقوقی خانواده می‌توانید از وکلای پایه یک دادگستری کارمنتو مشاوره بگیرید.

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
محمدمهدی ضرغامی
محمدمهدی ضرغامی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
900+ مشاوره
karmento
5
امین مشرفی
امین مشرفی
وکیل و مشاور حقوقی
250+ مشاوره
karmento
5
حمیدرضا محجوبی
حمیدرضا محجوبی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
200+ مشاوره
karmento
5
رضا رستمی
رضا رستمی
وکیل مدنی - کارشناس و مشاور حقوقی
100+ مشاوره
karmento
3
مصطفی فیاضی
مصطفی فیاضی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور در امور حقوقی
50+ مشاوره
karmento
5
10% تخفیف
فائزه احمدی
فائزه احمدی
مشاورحقوقی
0+ مشاوره
karmento
5

خدمات کارمنتو

خانواده، یکی از اجتماعات کوچک و مهم جامعه است که نقشی اساسی در زندگی افراد دارد. با توجه به گستردگی روابط انسانی و افزایش مسائل گوناگون، نیاز به یک مشاور حقوقی در خانواده حس می‌شود. شاید شما نام مشاور روانشناسی را بیشتر شنیده باشید؛ اما این مشاوران با یکدیگر تفاوت دارند. همان طور که افراد به مشاوره روانشناسی نیاز پیدا می‌کنند، لازم است در بعضی مسائل، به یک مشاور حقوقی مراجعه کنند. در این مقاله، به معرفی مشاوره حقوقی خانواده و حوزه‌های مربوط به آن می‌پردازیم.
 

مشاوره حقوقی خانواده چیست؟

مسائل و مشکلاتی که در خانواده پیش می‌آید، معمولا میان خود افراد و گاهی با وساطت افراد بزرگ‌تر حل و فصل می‌شود. گاهی شرایطی ایجاد می‌شود که حل آن از دست خود افراد خارج است و نیاز است که برای برطرف کردن این مشکلات، با یک مشاور حقوقی ارتباط بگیرند. این مشاوران با مشاوران حوزه روانشناسی، تفاوت دارند. یک مشاور حقوقی، به مسائل حقوقی و قانونی می‌پردازد ولی مشاور روانشناسی، مسائل روحی و روانی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

مشاور حقوقی خانواده کسی است که اطلاعات کامل و جامعی نسبت به حقوق خانواده دارد. این مشاور، با دانش و تجربه خود، می‌تواند گره از زندگی افراد باز کند و جلو ضررهای جبران‌ناپذیر احتمالی را بگیرد. افراد با مراجعه به مشاور حقوقی می‌توانند برای حل مسائل خود، بهترین تصمیم ممکن را بگیرند.
 

چرا باید از مشاوره حقوقی خانواده کمک بگیریم؟

گاهی مشکلاتی که در زندگی ایجاد می‌شود به علت ناآگاهی افراد نسبت به حقوق خانواده است. اگر افراد به این حقوق آگاه باشند، می‌توانند به راحتی مشکلات خود را حل کنند و مانع زیان‌های احتمالی وارده شوند. بهتر است افراد درباره مسائل خانواده، با مشاوران حقوقی خانواده ارتباط بگیرند.
 

حوزه‌های مربوط به مشاوره حقوقی خانواده

یک مشاور حقوقی خانواده، می‌تواند در حوزه‌های زیر فعالیت کند:

 • تعهدات مالی زن مانند نفقه، مهریه و اجرت المثل
 • حضانت و ملاقات با فرزندان
 • دعاوی مربوط به نسب
 • رشد
 • ولایت قهری
 • قیمومیت
 • طلاق و رجوع از طلاق
 • استرداد جهیزیه
 • حق تمکین
 • درخواست تنظیم سند رسمی ازدواج
 • نحله
 • هدایای نامزدی
 • دعاوی حقوقی خانواده
 • تغییر جنسیت
 • سرپرستی کودکان بی‌سرپرست
   

ویژگی‌های مشاور حقوقی خانواده خوب

 یک مشاور حقوقی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

      1.امین و قابل اعتماد بودن

 اولین ویژگی یک مشاور حقوقی خوب، امین و قابل اعتماد بودن است. با توجه به اینکه افراد مسائل شخصی و خانوادگی را با مشاور در میان می‌گذارند، او  باید محرم اسرار آن‌ها باشد و این یک مسئولیت و تعهد اخلاقی است.

      2.داشتن دانش حقوقی کافی

یک مشاور حقوقی، باید بر همه قوانین و مقررات حقوقی خانواده تسلط کافی داشته باشد. بر اساس این ویژگی، مشاور می‌تواند به افراد، در شناختن حقوق خود کمک کند تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرند.

      3.داشتن تجربه کافی

داشتن دانش حقوقی به تنهایی کافی نیست و یک مشاور حقوقی خوب، باید تجربه کافی نیز داشته باشد.

      4.داشتن صداقت

یک مشاور حقوقی خوب، باید صادق باشد و بدون محافظه‌کاری، همه مسائل را برای مراجع خود شرح دهد.

      5.داشتن قدرت تصمیم‌گیری لازم

یک مشاور حقوقی خوب، باید در همان جلسه اول، بهترین تصمیم ممکن را بگیرد و بر اساس آن، فرد مقابل را راهنمایی کند.

      6.داشتن قدرت کلام

از دیگر ویژگی‌های یک مشاور حقوقی خوب، داشتن قدرت سخنوری برای متقاعد کردن افراد است. گاهی ممکن است یک مشاور دانش و اطلاعات کافی داشته باشد اما نتواند افراد را به شیوه درست راهنمایی نماید.

      7.بیان مسائل حقوقی به زبان عامه

درک مفاهیم حقوقی، نیازمند دانش و تخصص است و همه افراد قادر به درک مسائل حقوقی نیستند. مشاور حقوقی نباید در جلسه مشاوره، مسائل را به زبان پیچیده حقوقی، برای افراد بیان کند؛ بلکه باید به زبان ساده و عامیانه، این مسائل را شرح دهد تا افراد بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند و با مفاهیم تخصصی حقوقی، گیج و سردرگم نشوند.

      8.عدم منفعت طلبی

هدف اصلی یک مشاور حقوقی، نباید کسب منافع شخصی باشد؛ بلکه وی باید در جهت آگاهی مراجعین خود بکوشد و دستمزد منصفانه دریافت کند.

ذکر این نکته لازم است که سن و جنسیت صرفا ملاک خوبی برای تشخیص یک مشاور حقوقی خوب نیست. افراد قبل از مراجعه به یک مشاور حقوقی، بهتر است درباره سوابق او تحقیق نمایند.
 

هزینه مشاور حقوقی خانواده

هزینه مشاوره‌های حقوقی خانواده، قیمت ثابتی ندارد. این مشاوره‌ها با توجه به حضوری یا غیر حضوری بودن، مدت زمان مشاوره، شهر سکونت مشاور و تجربه او، دارای هزینه‌های گوناگونی است. هزینه این مشاوره‌ها معمولا بین ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار در گردش است. در مواردی ممکن است این هزینه‌ها کمتر یا بیشتر باشد.
 

مشاوره حقوقی طلاق و خانواده در تهران و تمامی شهرستان‌ها

یکی از دغدغه‌های افراد در مسائل حقوقی خانواده، یافتن یک مشاور حقوقی خوب و با تجربه است. با توجه به شلوغی تهران و شهرهای بزرگ، به علت ترافیک و حجم بالای پرونده‌های حقوقی، دسترسی سریع به یک مشاور حضوری، دشوار به نظر می‌رسد. در اکثر مواقع، فرد باید چند ماه برای گرفتن نوبت منتظر بماند. در مواردی که فرد نیاز به مشاور فوری دارد و دسترسی به یک مشاور حضوری برایش امکان‌پذیر نیست، می‌تواند بدون اتلاف وقت و هزینه، با مشاوران کارمنتو تماس بگیرد. مشاوران این مجموعه، با تخصص و تجربه کافی خود، با توجه به مشکل افراد، بهترین راهکار را ارائه می‌دهند.
 

راه‌های ارتباط با مشاوران حقوقی کارمنتو

 بسیاری از افراد به دلیل نداشتن هزینه و وقت کافی، از رفتن پیش یک مشاور حقوقی، منصرف می‌شوند. گاهی نیز افراد دوست دارند به صورت ناشناس پاسخ سوالات خود را دریافت کنند. کارمنتو، شرایط و امکاناتی را فراهم آورده تا برای ارتباط با مشاوران حقوقی، دچار مشکل نشوید. شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین و تلفنی، با مشاوران حاذق این مجموعه، ارتباط بگیرید و مسائل خود را با این مشاوران مطرح سازید.

مشاوره حقوقی خانواده آنلاین و رایگان

در سایت کارمنتو می‌توانید به صورت آنلاین و رایگان، سوالات خود را از مشاوران خبره ما بپرسید. مشاوران مجموعه طی یک یا دو روز پاسخ شما را خواهند داد.

مشاوره حقوقی خانواده به صورت تلفنی ۲۴ ساعته

راه دیگر ارتباط با مشاوران کارمنتو، مشاوره تلفنی است. شما می‌توانید ۲۴ ساعته، از تمام شهرهای ایران، با مشاوران ما در ارتباط باشید. مجموعه کارمنتو برای رفاه حال شما عزیزان، با به کارگیری مشاوران خبره و حاذق، در تلاش است با کمترین هزینه، بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. با مشاوره تلفنی، دیگر مشکلاتی مانند صرف وقت و هزینه زیاد، گریبان‌گیر شما نمی‌شود. هزینه مشاوره‌های تلفنی کارمنتو از دقیقه‌ای ۳۰۰۰ تومان شروع می‌شود.
 

کارمنتو، در کنار شما و خانواده

در این مقاله، به معرفی مشاوره حقوقی و مزایای مراجعه به آن پرداختیم. خانواده نقش مهمی در زندگی افراد دارد. گاهی شرایطی پیش می‌آید که این اجتماع کوچک را دچار تنش می‌سازد. در این مواقع در کنار صحبت با یک مشاور روانشناسی، بهتر است با یک مشاور حقوقی نیز صحبت کنیم. کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی مشاوره، در حل مسائل حقوقی خانواده، در کنار شماست. شما می‌توانید به صورت آنلاین و تلفنی، با مشاوران مجموعه در ارتباط باشید و با صرف زمان و هزینه کمتر، مسائل خود را حل کنید.