karmento logo خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ مالی و مالیاتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بیمه و قانون کار

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور حقوقی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بازاریابی و فروش

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ کارآفرینی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ منابع انسانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور ثبتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ برنامه نویسی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ تجارت و بازرگانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

حقوقی شرکت ها

مشاوره حقوقی شرکت ها

فرقی نمی‌کند که در چه مرحله‌ای از تأسیس شرکت خود قرار دارید؛ از همان ابتدا که برای ثبت شرکت اقدام می‌کنید، با مجموعه‌ای از مسائل حقوقی و مواد قانونی مواجه می‌شوید. طبیعی است که صاحبان شرکت‌ها آگاهی و شناخت چندانی از مسائل قانونی اداره ثبت شرکت‌ها نداشته باشند. دقیقاً در همین‌جا است که مفهومی به نام وکیل شرکت موضوعیت پیدا می‌کند.

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
محمدمهدی ضرغامی
محمدمهدی ضرغامی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
900+ مشاوره
karmento
5
امین مشرفی
امین مشرفی
وکیل و مشاور حقوقی
250+ مشاوره
karmento
5
حمیدرضا محجوبی
حمیدرضا محجوبی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
200+ مشاوره
karmento
5
آرش حیدری
آرش حیدری
مشاور در امور ثبتی، حقوقی، بیمه، تعزیرات حکومتی، اصناف و قانون کار
200+ مشاوره
karmento
5
مهدی عابدی
مهدی عابدی
مشاوره در امور حقوقی
150+ مشاوره
karmento
5
محمد مسیحی
محمد مسیحی
مشاوره حقوقی
100+ مشاوره
karmento
4

خدمات کارمنتو

فرقی نمی‌کند که در چه مرحله‌ای از تأسیس شرکت خود قرار دارید؛ از همان ابتدا که برای ثبت شرکت اقدام می‌کنید، با مجموعه‌ای از مسائل حقوقی و مواد قانونی مواجه می‌شوید. طبیعی است که صاحبان شرکت‌ها آگاهی و شناخت چندانی از مسائل قانونی اداره ثبت شرکت‌ها نداشته باشند. دقیقاً در همین‌جا است که مفهومی به نام وکیل شرکت موضوعیت پیدا می‌کند. وکیل شرکت شخصی است که دانش و آگاهی کافی از جزییات قوانین اداره ثبت شرکت‌ها و راه‌اندازی شرکت دارد.


حضور مشاور حقوقی شرکت‌ها در هر مجموعه‌ای و با هر سطح از فعالیت ضروری به نظر می‌رسد. صاحبان کسب‌وکار در بهترین حالت قادر خواهند بود که به اداره امور تخصصی مرتبط با فعالیت شرکت خود بپردازند. این وکیل شرکت است که مسائل حقوقی را پیگیری می‌کند. کارمنتو آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شرکت ها به تمام شرکت‌های فعال در سطح کشور است.

وکیل شرکت کیست؟

مطابق قانون، شرکت‌های حقوقی برای رسیدگی به پرونده‌های خود در محاکم قضایی نیاز به معرفی یک نماینده دارند. اما آیا این نماینده می‌تواند هر کسی باشد؟ پاسخ این پرسش قطعاً منفی است. نماینده‌ای که از طرف شرکت‌های حقوقی برای پیگیری امور به محاکم قضایی معرفی می‌شود، الزاماً باید دارای پروانه پایه یک دادگستری باشد.


به وکلایی که به‌صورت تخصصی در زمینه امور مرتبط با شرکت‌های حقوقی (اعم از دولتی و خصوصی) فعالیت می‌کنند، وکیل شرکت می‌گویند. این نام‌گذاری از این جهت انجام می‌شود که معمولاً این دسته از وکلا در سایر پرونده‌های حقوقی وارد نمی‌شوند و صرفاً با شرکت‌ها همکاری می‌کنند.


البته باید توجه داشت که وکیل شرکت صرفاً در زمینه رسیدگی به پرونده‌های شرکت در محاکم قضایی فعالیت نمی‌کند؛ بلکه کلیه امور مرتبط با مسائل حقوقی شرکت از تنظیم قراردادها گرفته تا پیگیری اسناد مالی شرکت، زیر نظر مشاور حقوقی شرکت ها صورت می‌گیرد.

مهم‌ترین مسائل حقوقی شرکت‌ها

ممکن است در ابتدا این‌طور به نظر برسد که به‌کارگیری وکیل شرکت موجب تحمیل هزینه‌های زیادی به شرکت می‌شود. اما نباید فراموش کرد که مهم‌ترین وظیفه مدیران شرکت‌ها، حراست از دارایی‌ها و کیان شرکت است. بدون شک مسائل حقوقی شرکت‌ها به‌عنوان یکی از ارکان اساسی برای تحقق این وظیفه مهم مدیران به شمار می‌آید. با توجه به تخصصی بودن مسائل حقوقی، مدیران شرکت نمی‌توانند به‌خوبی این مسائل را مدیریت کنند. به همین جهت حضور وکیل شرکت در هر کسب و کاری به‌عنوان یک ضرورت به شمار می‌آید.


در همین راستا برخی از مهم‌ترین مسائل حقوقی که شرکت‌ها با آن‌ها مواجه هستند، عبارت‌اند از:

 • پیگیری امور مرتبط با ثبت یا انحلال شرکت

 • اخذ کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی شرکت

 • تکمیل و ارسال اظهارنامه‌های مالیاتی شرکت و پیگیری امور مرتبط با آن

 • اخذ گواهی ارزش افزوده

 • پیگیری مسائل بیمه کارکنان شرکت

 • پیگیری مسائل بانکی شرکت از جمله اخذ ضمانت‌نامه‌های بانکی

 • پیگیری مسائل حقوقی مرتبط با جابه‌جایی سهام شرکت

 • افزایش یا کاهش سرمایه شرکت

 • پیگیری استخدام یا اخراج کارکنان شرکت

 • تنظیم انواع و اقسام قراردادهای حقوقی شرکت

 • پیگیری امور حقوقی مرتبط با تشکیل جلسات مجمع شرکت و ثبت صورت جلسات

 • مذاکرات شرکت با اشخاص و شرکت‌های ثالث در زمینه‌های گوناگون

 • پیگیری پرونده‌های حقوقی شرکت در محاکم قضایی

 • پیگیری امور حقوقی مرتبط با مناقصات و مزایدات شرکت

وظایف وکیل شرکتی

مشاور حقوقی شرکت‌ها در چارچوب قراردادی که با یک شرکت تنظیم می‌کند، وارد تعامل با آن مجموعه می‌شود. همان‌طور که مشاهده کردید، مجموعه مسائل حقوقی که یک شرکت با آن مواجه است، بسیار متنوع و در برخی موارد پیچیده است. یک شرکت در قراردادی که با وکیل امضا می‌کند، مجموعه خواسته‌ها و انتظارات خود را از وکیل مطالبه می‌کند.

در برخی مواقع وکیل صرفاً امور مرتبط با دعاوی حقوقی شرکت در محاکم قضایی را بر عهده می‌گیرد. اما در برخی مواقع شرکت بسیاری از امور حقوقی دیگر خود از جمله تنظیم و پیگیری قراردادها، امور مالیاتی، مذاکرات شرکت، بیمه کارکنان، نقل و انتقال سهام و ... را نیز به وکیل محول می‌کند.

ویژگی‌های وکیل مناسب برای شرکت‌ها

برای انتخاب مشاور حقوقی شرکت‌ باید به چند نکته اساسی دقت نمود که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:


1.    یک وکیل شرکتی باید به‌صورت تخصصی روی امور حقوقی مرتبط با شرکت‌ها فعالیت کند. وکلایی که در چندین موضوع به طور هم‌زمان فعالیت می‌کنند، معمولاً از تسلط کافی روی مباحث حقوقی شرکت‌ها برخوردار نیستند.


2.    قانون به طور دائمی در حال به‌روزرسانی است و طبعاً مسائل مرتبط با مشاوره حقوقی شرکت‌ها نیز دائماً دستخوش تغییر می‌شوند. وکیل شرکتی خوب موظف است که همگام با تغییر مواد قانونی خود را به‌روز نگه دارد.


3.    وکلای شرکتی همواره باید منافع شرکت را در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات خود در نظر بگیرند. در همین راستا وکیل شرکت باید همواره به دنبال بهترین و در عین حال کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای حل‌وفصل امور حقوقی شرکت باشد.


4.    وکیل شرکت باید در ترسیم فرآیندهای حقوقی شرکت کاملاً شفاف عمل کند. به این مفهوم که مدیران شرکت در جریان تمام امور مرتبط با واحد حقوقی شرکت خود قرار بگیرند و در خصوص نحوه رسیدگی به آن‌ها کاملاً آگاه شوند.

اهمیت استفاده از مشاوره حقوقی شرکت‌ها

نظام مسائلی که یک شرکت با آن مواجه است، کاملاً در روند پیشرفت آن اثرگذار است. اگر شرکت نتواند مدیریت درستی روی مسائل حقوقی خود داشته باشد، در مسیر پیشرفت آن قطعاً اختلال جدی به وقوع می‌پیوندد. به دلیل تخصصی بودن مسائل حقوقی و همچنین دامنه گسترده آن‌ها، این امکان وجود ندارد که بدون بهره‌گیری از مشاوره حقوقی، شرکت‌ها بتوانند امور خود را مدیریت و کنترل کنند. وکیل شرکت با اقدامات خود نقش بسیار مؤثری در حراست از اموال و دارایی‌های شرکت دارد.


یک نکته مهم دیگر در خصوص حضور مشاور حقوقی شرکت‌ها وجود دارد؛ مدیران شرکت‌ها با محول کردن مسائل حقوقی به وکیل، از زیر فشار نسبتاً سنگین مسائل حقوقی خارج می‌شوند. به این ترتیب تنش‌های روانی ناشی از این مسائل از روی دوش مدیران شرکت برداشته می‌شود. در نتیجه می‌توانند تمام تمرکز خود را صرف پیشبرد سایر امور مرتبط شرکت کنند.

روش‌های مشاوره حقوقی شرکت‌ها در کارمنتو

کارمنتو با گرد هم آوردن تعدادی از مجرب‌ترین مشاوران در زمینه امور حقوقی آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی شرکت به تمام شرکت‌های فعال در سطح کشور است. در همین راستا روش‌های مختلفی برای ارائه این خدمات در کارمنتو در نظر گرفته شده است که عبارت‌اند از:

 • مشاوره تلفنی: در هر نقطه از ایران که حضور دارید، می‌توانید از مشاوره حقوقی شرکت به‌صورت تلفنی از طریق کارمنتو بهره‌مند شوید. بنابراین در ابتدا اپلیکیشن کارمنتو را نصب کنید، سپس با ایجاد حساب کاربری، مشاور خود را بر اساس رزومه و سوابق شغلی انتخاب نموده تا تماس تلفنی از طریق مخابرات با شما امکان پذیر شود.

 • مشاوره آنلاین رایگان: در کارمنتو سرویس پاسخ‌گویی رایگان برای پاسخ به سؤالات نمایندگان شرکت‌ها در زمینه امور حقوقی ایجاد شده است. با کمک این بخش می‌توانید در حداقل زمان ممکن و بدون نیاز به‌صرف هزینه پاسخ سؤالات خود در زمینه امور حقوقی شرکت را دریافت کنید.

سوالات متداول

امکان دریافت مشاوره حقوقی شرکتی در کارمنتو برای چه شرکت‌هایی وجود دارد؟
قابلیت دریافت مشاوره‌های تخصصی برای تمامی شرکت‌ها اعم از شرکت‌های سهامی خاص و عام، دانش بنیان، با مسئولیت محدود و دیگر شرکت‌ها از طریق اپلیکیشن کارمنتو وجود دارد.
وکیل شرکت یا مشاور حقوقی شرکتی کیست؟
به فردی متخصص گفته می‌شود که با آگاهی کامل و علم به مسائل حقوقی شرکت ها، مسیر را برای پیشبرد اهداف آینده نگر شرکت هموار می‌سازد.
آیا امکان دریافت مشاوره حقوقی شرکتی به صورت رایگان و 24 ساعته وجود دارد؟
بله، شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز از مشاوره ‌های تخصصی آنلاین در کارمنتو بهره‌مند شوید.