انجام حسابرسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ شرکت‌ها جزئیات بیشتر

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

بررسی کلی

کارمنتو، بازار کسب و کار آنلاین بوده است و به عنوان یک واسطه بین کارفرما و متخصص ایفای نقش می کند.

جمع آوری و استفاده از اطلاعات

امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، مشاوره تلفنی، مشاوره رایگان، ایجاد پروژه، جستجوی متخصص، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به متخصص، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه. امکانات متخصصها: ایجاد پروفایل، ایجاد ساعت کاری، انتخاب مهارت، ارائه مشاوره تلفنی، ارائه مشاور رایگان، ارسال پیشنهاد، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.

ثبت نام

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات کارمنتو استفاده کنند، به استثنای اشخاص با سن کمتر از 18 سال. برای استفاده از اپلیکیشن و سایت، می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین اپلیکیشن و سایت اعلام کنید. شما موافقت می کنید (1) طبق قوانین و دستورالعمل های اپلیکیشن و سایت رفتار کنید و به موارد گفته شده عمل کنید (2) مسئولیت مالی استفاده از اپلیکیشن و سایت، خریدها، خدمات دریافت شده را بر عهده بگیرید (3) تعهدات خود را در قبال پروژه ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا کارمنتو باشد. شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی یا متخصص نمی باشید. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری در کارمنتو مجاز نمی باشد.

روابط

کارفرما و متخصص توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت کارمنتو، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر کارمنتو به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند. کارمنتو طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و متخصص نیست. کارمنتو ازتحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده،، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه متخصص یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، را تضمین نمی کند. متخصصها کارمندان کارمنتو نمی باشند و تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و متخصص خواهد بود. کارمنتو هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام پروژه ها در اختیار متخصصها قرار نخواهد داد. کارفرما و متخصص می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند. هر نوع استفاده شما از کارمنتو، شما را به شریک، نماینده و شعبه بین شما و کارمنتو تبدیل نخواهد کرد.

تعرفه های کارمنتو

کارفرما

حق عضویت برای کارفرمایان رایگان می باشد. برای کارفرمایان ایجاد پروژه به صورت عادی، رایگان و به صورت فوری، مبلغ 150.000 ریال می باشد. در صورت استفاده از سامانه پرداخت امن مبلغ کارمزد 5 درصد پرداخت امن ایجاد شده می باشد.

متخصص

حق عضویت برای متخصصان رایگان می باشد. هزینه مشاوره تلفنی برای متخصصان 20 درصد مبلغ مشاوره می باشد و هزینه مخابراتی نیز کسر می گردد. خرید بسته شامل ارسال پیشنهادات، جایگاه تلفنی و جایگاه پیشنهادات می باشد. هزینه انجام پروژه 5 درصد مبلغ پروژه می باشد.

روش پرداخت مبلغ

پرداخت مبلغ از طریق درگاه زرین پال به کلیه حساب های بانکی انجام خواهد شد.

مشاوره تلفنی

ارائه خدمات مشاوره تلفنی از طریق سامانه کارمنتو و در بستر ارتباطی مخابرات انجام می شود. کارمنتو تحت هیچ شرایطی، هیچ گونه دخالت در محتوای تبادل شده میان هر یک از مشاوران با کارفرمایان ندارد و کلیه مسئولیت قانونی ناشی از محتوای تبادل شده، منحصرا بر عهده مشاور و کارفرما می باشد. از آنجایی که برنامه پاسخگویی مشاوران، از سوی خود آن ها تعیین می شود، بنابراین در صورتی که مشاور در زمان اعلام شده در دسترس نباشد، مسئولیتی متوجه کارمنتو نخواهد بود.

پرداخت امن

پرداخت امن: روش امنی است برای پرداخت پروژه توسط کارفرما که آن را در دو مرحله انجام خواهد داد. پرداخت های پروژه ها از طریق ایجاد پرداخت امن انجام می شود. پرداخت پروژه از طریق پرداخت مبلغ به کارمنتو انجام می شود. کارفرما در نظر دارد که پس از پرداخت به کارمنتو، دیگر دسترسی به مبلغ نخواهد داشت. کارمنتو فقط مبلغ را پس از اعلام رضایت کارفرما، به حساب متخصص منتقل می کند. درصورتی که پروژه انجام نشود، متخصص می تواند پرداخت امن را لغو کند تا به کارفرما بازگردانده شود یا درصورت بروز اختلاف، کارفرما یا متخصص می توانند وارد سیستم حل اختلاف کارمنتو شوند. اختلاف: درصورتی که متخصص یا کارفرما اختلاف ایجاد کنند. کارفرما و متخصص موافقت می کنند تا مشخص شدن وضعیت اختلاف، کارمنتو هیچ پرداختی به هیچ یک از طرفین انجام ندهد.

درخواست برداشت

شما می بایست شماره حسابی که می خواهید مبلغ برایتان واریز گردد را در تنظیمات مشخص کنید. برای برداشت از کارمنتو حساب کاربری شما می بایست تایید شده باشد. کارمنتو به در خواست های برداشت پس از 4 روز کاری رسیدگی می کند. درصورتی که فعالیت مشکوکی در حساب شما مشاهده شده باشد، کارمنتو این حق را برای خود محفوظ نگه داشته تا زمان مشخص شدن مشکل به درخواست رسیدگی نکند.

سایر قوانین پرداخت

پرداخت های امن آزاد شده نهایی است وقتی پرداخت امن توسط شما آزاد می شود، نهایی و غیر قابل بازگشت می باشد و کارفرما توجه دارد و موافقت خود را اعلام می دارد که (1) وقتی پرداخت امن آزاد می شود دیگر کارمنتو هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت امن ندارد (2) متخصص کار مربوط به پرداخت امن آزاد شده را انجام داده، و کارفرما از کار تحویل گرفته شده رضایت کامل دارد (3) کارفرما کارمنتو را در قبال مبلغ آزاد شده از هر گونه مسئولیتی مبرا می داند.

حل اختلاف

سیستم حل اختلاف کارمنتو برای زمانی است که مبلغی به صورت پرداخت امن ایجاد شده و هنوز توسط کارفرما آزاد نشده باشد. در صورتی بروز هر گونه مشکل، کارفرما یا متخصص هر دو می توانند برای دریافت مبلغ اختلاف ایجاد کنند. (1) زمانی که کار تحویل کارفرما شده باشد و کارفرما پرداخت امن را برای متخصص آزاد نکند (2) زمانی که متخصص پاسخگو نبوده یا (3) زمانی که پروژه تحویل داده شده از کیفیت مناسب برخوردار نباشد، کارفرما و متخصص می توانند از طریق تماس با کارمنتو اختلاف خودشان را ثبت نمایند.

نظرات و شکایات

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید با شماره تلفن 02144200305 در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.