karmento logo خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ مالی و مالیاتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بیمه و قانون کار

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور حقوقی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بازاریابی و فروش

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ کارآفرینی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ منابع انسانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور ثبتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ برنامه نویسی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ تجارت و بازرگانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

مالی و مالیاتی

مشاوره مالی و مالیاتی

قوانین مالیاتی بعضا پیچیدگی‌هایی دارد که برای رسیدن به درک درستی از آن‌ها باید سواد حقوقی و تخصصی بالایی در این زمینه داشته باشید. استفاده از مشاوره مالی و مالیاتی در جلوگیری از تحمیل هزینه‌های مالیاتی به شرکت بسیار مؤثر است. شما می‌توانید مشاور مناسب خودتان در کارمنتو انتخاب کنید.

زیرحوزه‌های مالی و مالیاتی

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
حسین عین الیقین
حسین عین الیقین
مشاور در حوزه مالی ، منابع انسانی و کسب و کار
550+ مشاوره
karmento
4
فاطمه رحمانپور
فاطمه رحمانپور
مدیر مالی ،مشاور مالیاتی ، مدرس حسابداری
200+ مشاوره
karmento
4
علی شهسوارزاده
علی شهسوارزاده
مشاور مالی و مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی
150+ مشاوره
karmento
5
محمد مسیحی
محمد مسیحی
مشاوره حقوقی
100+ مشاوره
karmento
4
سعید غلامی
سعید غلامی
مشاور،وکیل مالیاتی
100+ مشاوره
karmento
3
علی اعتصامی منش
علی اعتصامی منش
مشاور مالی و مالیاتی
100+ مشاوره
karmento
4

خدمات کارمنتو

مالیات همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کسب و کارهای فعال در عموم کشورهای دنیا است. نداشتن درک صحیح از قوانین مالیاتی،‌ چالش‌های بسیاری را برای کسب‌وکارهای مختلف به وجود می‌آورد. گاهی اوقات شرکت‌ها نسبت به اصول تکمیل صحیح اظهارنامه مالیاتی شناخت کافی ندارند؛ در برخی مواقع شرکت‌ها نسبت به میزان مالیاتی که برای آن‌ها تعیین شده است، اعتراض دارند اما روش صحیح مواجهه با این مشکل را نمی‌دانند. از این دست مسائل مالیاتی در فعالیت‌های اقتصادی به‌وفور رخ می‌دهد. استفاده از مشاوره مالیاتی کلید حل بسیاری از چالش‌های حوزه مالیات است.


مشاوره امور مالی و مالیاتی

طبیعی است که بسیاری از صاحبان مشاغل نسبت به مواد قانونی در زمینه امور مالیاتی شناخت کامل و جامعی ندارند. قوانین مالیاتی بعضاً پیچیدگی‌هایی دارد که برای رسیدن به درک درستی از آن‌ها باید سواد حقوقی و تخصصی بالایی در این زمینه داشته باشیم. استفاده از مشاوره مالی و مالیاتی در جلوگیری از تحمیل هزینه‌های مالیاتی به شرکت بسیار مؤثر است. اهمیت این مسئله برای برخی شرکت‌ها به حدی بالا است که مشاور مالیاتی تمام وقت استخدام می‌کنند.

مشاوره مالیاتی چیست؟

موضوع مشاوره مالیاتی به گستره تمام ابعاد پرونده‌های مالیاتی یک کسب‌وکار است. یک مشاور یا وکیل امور مالیاتی تسلط کاملی روی قوانین مالیاتی مرتبط با بنگاه‌های اقتصادی دارد. یک وکیل یا مشاور مالیاتی خوب، کسی است که تمام تمرکز خود را روی حوزه‌های مالی قرار داده باشد.


نکته مهم دیگری که در خصوص وکیل یا مشاور مالی اهمیت دارد، دانش حسابداری و حسابرسی او است. پرونده‌های مالیاتی رابطه تنگاتنگی با مسائل حسابداری و حسابرسی شرکت‌ها دارند. یک مشاور توانمند مالیاتی باید تسلط خوبی روی این قبیل موضوعات مالی نیز داشته باشد تا بتواند از حقوق شرکت در مقابل مراجع ذی‌صلاح دفاع کند.


سعی کنید در هنگام انتخاب وکیل یا مشاور مالیاتی برای کسب‌وکار خود، رزومه او را در زمینه رسیدگی به پرونده‌های مختلف مالیاتی ارزیابی کنید. در صورتی که کارنامه او در این زمینه قابل قبول بود، نسبت به استخدام یا اخذ مشاوره از او اقدام کنید. در کارمنتو می‌توانید با مشاهده رزومه تمام مشاوران مالی، بهترین فرد را انتخاب کنید. لازم بذکر است کارمنتو برای همکاری با مشاوران مالیاتی، به تجربه کاری و دانش تخصصی آن‌ها حساسیت‌های لازم را در نظر می‌گیرد.

 مشاور مالیاتی

امروزه مالیات به یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کار تبدیل شده است و آن‌ها را با چالش‌های زیادی مواجه کرده است. آشنایی با قوانین مالی و مالیاتی نیازمند دانش و تخصص است و بهتر است برای حل مسائل مالی به مشاوران مالی و مالیاتی مراجعه شود؛ اما مشاوران مالی چه کسانی هستند و چه کمکی به شما می‌کنند؟ در این مقاله به معرفی مشاوره مالی می‌پردازیم.

مشاوره مالی چیست؟

 گاهی اوقات وضعیت مالی بعضی از شرکت‌ها و نهادها دچار پیچیدگی فراوانی می‌شود که در این مواقع حضور یک مشاور مالی ضروری است. فهم مسائل مالی و مالیاتی با توجه به پیچیدگی آن برای هرکسی آسان نیست و اگر افراد از این مسائل آگاهی نداشته باشنند، دچار چالش‌های جدی می‌شوند. همچنین، تنظیم صورت حساب‌های مالی دقیق، اهمیت بسیار بالایی دارد و هرگونه خطا و اشتباه در آن ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیر مالی به بار بیاورد و منابع مالی زیادی در پرداخت مالیات از بین برود.

مشاور مالی کسی است که در زمینه مالی، حقوق مالیاتی، حسابداری مالیاتی و ... تخصص دارد و در موارد پیچیده مالی به کاهش مالیات کمک زیادی می‌کند. یک مشاور مالی درک گسترده‌ای از امور مالی و مسائل مربوط به مالیات تجاری و فردی دارد و اطلاعات او در زمینه قوانین مالیاتی به‌روز است.

اهمیت استفاده از مشاور در امور مالی و مالیاتی

هدف از راه‌اندازی یک کسب و کار چیست؟ صاحبان کسب‌وکارهای مختلف با ایجاد شرکت‌های گوناگون به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای خود و مشتریان‌شان هستند. از همین رهگذر هرچه میزان سود عایدی یک شرکت بالاتر باشد، آورده مالی صاحبان کسب‌وکارها نیز ارتقا پیدا می‌کند. اگر این مهم اتفاق بیفتند، چرخه اقتصادی شرکت‌ها به‌درستی شکل می‌گیرد.


برای تحقق هدف کسب سود بیشتر در یک شرکت، در وهله اول باید نسبت به حراست از سرمایه مجموعه دقت فراوانی اعمال شود. مجموعه‌ای از راهکارها برای این منظور پیش روی صاحبان بنگاه‌های اقتصادی است. یکی از این موارد، مالیات سالانه است که باید به دولت پرداخته شود. از نگاه بسیاری از فعالان اقتصادی، مالیاتی که برای شرکت‌شان توسط سازمان امور مالیاتی تعیین می‌شود، عادلانه نیست؛ چراکه مشاهده می‌کنند بسیاری از شرکت‌های هم‌تراز، مالیات کمتری را در سال پرداخت می‌کنند. اما چرا چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟


مشاوره مالی و مالیاتی دقیقاً همان وجه اختلاف میان این بنگاه‌های اقتصادی است. وکیل یا مشاور مالیاتی که در این حوزه از تخصص کافی برخوردار است، با علم به قوانین موجود تلاش می‌کند تا از اموال و دارایی‌های شرکت در راستای کاهش پرداخت مالیات حراست کند.

شرح وظایف مشاور مالی و مالیاتی

همان‌طور که اشاره کردیم، نقش مشاوره مالیاتی حفاظت از سرمایه و اموال کسب‌وکارها است. اما این مهم چگونه محقق می‌شود؟ در این راستا یک مشاور مالیاتی مجموعه‌ای از وظایف را برعهده دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • پشتیبانی مالیاتی

منظور از پشتیبانی مالیاتی چیست؟ یک کسب و کار از مجموعه‌ای از رده‌های شغلی مختلف تشکیل می‌شود. برخی از این رده‌های شغلی در حوزه اجرایی هستند و برخی دیگر نیز در حوزه امور مالی شرکت دخیل هستند. نخستین وظیفه یک مشاور مالیاتی در شرکت‌ها، تشریح مباحث و قوانین مالیاتی برای افرادی از شرکت است که در امور مالی دخیل هستند. مدیران یک شرکت باید به زبان ساده با قوانین مالیاتی آشنا شوند. به این ترتیب فرآیندهای مالی شرکت در راستای پرداخت مالیات کمتر جهت‌دهی می‌شود.


مشاور مالیاتی، صورت‌های مالی شرکت را به شفاف‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن تدوین می‌کند. مشاور حقوقی با نظارت به جریان نقدینگی در شرکت از دریافتی‌ها تا پرداختی‌ها تلاش می‌کند تا نسبت به کنترل آن اقدام کند. وظیفه دیگر مشاور مالیاتی شرکت، تنظیم لوایح و اظهارنامه‌های مالیاتی است.

این مسئله نقش اساسی در میزان مالیات پرداختی شرکت‌ها دارد. بسیاری از مشکلاتی که یک شرکت در زمینه پرداخت مالیات با آن مواجه می‌شود، ناشی از تکمیل اشتباه اظهارنامه مالیاتی است. بهره‌گیری از مشاوره مالیاتی می‌تواند این روند را اصلاح کند.

 • دادرسی مالیاتی

وظایف مشاوران مالیاتی صرفاً در مرحله تکمیل اظهارنامه مالیاتی به اتمام نمی‌رسد. یک شرکت در طول فعالیت خود با مجموعه‌ای از مسائل و پرونده‌های مالی و مالیاتی مواجه می‌شود. سازمان امور مالیاتی به‌عنوان یکی از دستگاه‌هایی است که بنگاه‌های اقتصادی همواره با آن‌ها سروکار دارند. بسیاری از مواقع پس از تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی، شرکت‌ها با مالیاتی مواجه می‌شوند که نسبت به آن اعتراض دارند.


طرح صحیح اعتراض در اداره امور مالیاتی، نقش جدی در استیفای حقوق شرکت‌ها دارد. اما آیا کسانی که تخصص و تسلط کافی روی قوانین مالیاتی ندارند، از عهده این کار برمی‌آیند؟ پاسخ این سؤال قطعاً منفی است. مشاوره مالیاتی در اینجا کلید حل مشکلات به شمار می‌آید. یک مشاور مالیاتی با طرح لایحه اعتراضی دقیق به سازمان امور مالیاتی، می‌تواند در زمینه کاهش مبلغ مالیات تعیین‌شده نقش اساسی ایفا کند.


مشاور مالیاتی با ادبیات مناسب و قانونی این قبیل امور، آشنایی کامل دارد. او در مذاکراتی که با مأموران ممیز مالیاتی انجام می‌دهد، می‌تواند در اقناع آن‌ها برای کاهش مالیات موفق شود. حضور وکیل یا مشاور مالیاتی در هیئت‌های حل اختلاف می‌تواند راهگشا باشد. به این ترتیب با صرف هزینه نسبتاً پایینی برای مشاوره مالیاتی، چندین برابر آن با کاهش مالیات پرداختی به شرکت باز می‌گردد.

مهارت‌های مشاوران مالیاتی

مشاوره مالیاتی می‌تواند گره کار کسب و کارها را باز کند؛ مشروط بر آنکه فرد مشاور دارای مجموعه‌ای از مهارت‌های ذاتی باشد. این مهارت‌ها عبارت‌اند از:

 • مشاور مالی و مالیاتی باید بتواند حجم انبوهی از داده‌ها و اطلاعات کمی را تجزیه و تحلیل کند.

 • این فرد باید قادر باشد که پس از تجزیه و تحلیل داده‌ها، نتایج را در به زبان ساده و کاربردی در اختیار مدیران کسب‌وکارها قرار دهد.

 • فن بیان و توان مذاکراتی مشاور مالی به‌عنوان یک اصل در انتخاب او به شمار می‌رود. او باید بتواند با تکیه بر توانایی مذاکراتی خود، از حقوق شرکت در پرونده‌های مالیاتی به‌خوبی دفاع کند.

 • قابلیت انطباق بالا با شرایط بحرانی و برخورداری از مهارت‌های تفکر انتقادی و خلاقانه از دیگر مشخصات مشاور مالی خوب است.

 • این فرد ضمن دقت بالا در رسیدگی به امور، باید کارها در حداقل زمان ممکن مدیریت نموده و به نتیجه برساند.

خدمات مشاوره مالی و مالیاتی

برای تبیین خدمات مشاوره مالی و مالیاتی نیاز است تا به برخی از مهم‌ترین اقداماتی که یک مشاور مالیاتی می‌تواند انجام دهد، اشاره کنیم. این خدمات را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود: ‌

 • انجام تمام امور مرتبط با تکمیل، ارسال و پیگیری اظهارنامه‌های مالیاتی شرکت‌ها

 • نظارت بر مجموعه فعالیت‌های مالی و همچنین پیگیری امور مرتبط با حسابداری و حسابرسی شرکت‌ها

 • تنظیم و پیگیری امور مرتبط با لوایح مالیاتی

 • دادرسی پرونده‌های مالیاتی شرکت‌ها در سازمان امور مالیاتی و سایر هیئت‌های حل اختلاف

 • آگاهی و همگام‌سازی شرکت‌ها با جدیدترین قوانین مالیاتی

 • کمک به شرکت‌ها در جهت کاهش هزینه‌های مالیاتی

 • برنامه‌ریزی برای بهبود چرخه فرآیندهای مالی شرکت‌ها در گذر زمان

تفاوت مشاور مالیاتی با حسابدار چیست؟

برخی صاحبان کسب‌وکارها معتقد هستند که حضور حسابدار در شرکت برای مدیریت امور مالیاتی کفایت می‌کند. اما باید توجه داشت که مشاوره مالیاتی از سه جنبه اساسی با حسابداری تفاوت دارد که عبارت‌اند از:


1- حسابدار یک کارمند اجرایی است اما مشاور مالی یک استراتژیست است.
فعالیت‌های مالی و مالیاتی شرکت‌ها در دو دسته قابل تفکیک است. حسابدار به‌عنوان یک کارمند شرکت وظیفه امور اجرایی در حوزه مالی و مالیاتی را برعهده دارد. اما مشاور مالیاتی علاوه بر آنکه می‌تواند نقش یک حسابدار را اجرا کند، نقش بسیار مهم‌تری را در شرکت ایفا می‌کند.

یکی از جنبه‌های اساسی و مهم برنامه‌ریزی در خصوص آینده شرکت‌ها، تدوین چشم‌اندازهای مالی آن‌ها است. حسابدار تخصص لازم برای تدوین این چشم‌‌اندازها را ندارد. اما مشاور مالی و مالیاتی دانش و تخصص کافی در این زمینه را دارد و می‌تواند در تدوین استراتژی‌های مالی شرکت برای آینده نقش‌آفرینی کند.


2- مسئولیت مشاور و حسابدار در تحقق اهداف مالی شرکت یکسان نیست
مشاور مالی و حسابدار در زمینه امور اجرایی وظایف یکسانی را برعهده دارند. تفاوت آن‌ها در مسئولیت‌شان نسبت به تحقق اهداف یک بنگاه اقتصادی است. مدیران شرکت‌ها در تنظیم برنامه‌های مالی و مالیاتی مجموعه تحت‌ نظر خود از مشاوره مالیاتی بهره می‌برند؛ بنابراین مشاور مالیاتی حتی اگر در ردیف کارمندان رسمی یک شرکت نباشد، نسبت به تحقق این اهداف مسئول هستند. اما حسابدار صرفاً سوابق مالی شرکت را بررسی می‌کند. این که شرکت چه میزان به اهداف مالی خود دست پیدا کرده است، مسئولیتی را متوجه او نمی‌کند.


3- تفاوت تحصیلات حسابدار و مشاور مالیاتی
حسابدار‌هایی که در شرکت‌های مختلف مشغول به کار هستند، معمولاً در رشته حسابداری یا امور مالی تحصیل می‌کنند. اما مشاور مالیاتی علاوه بر مباحث حسابداری، در زمینه مدیریت نیز تحصیل می‌کنند. این تفاوت موجب می‌شود که استفاده از مشاوره مالی و مالیاتی در تدوین استراتژی‌های راهبری شرکت‌ها تصمیم هوشمندانه‌ای باشد. به عبارت دیگر، ذهن یک حسابدار، محاسبه محور است اما ذهن یک مشاور مالی، استراتژی محور است.

هزینه مشاوره مالیاتی و امور مالی در کارمنتو 

کارمنتو با گردآوری جمعی از مشاوران مالی و مالیاتی متخصص و باسابقه، آماده همکاری با تمام شرکت‌ها و کسب و کارهای فعال در سراسر ایران است. هزینه مشاوره مالیاتی و امور مالی کاملاً وابسته به نیاز شرکت‌ها محاسبه می‌شود. در صورتی که افراد تمایل به استفاده از مشاوره تلفنی داشته باشند، با نصب اپلیکیشن کارمنتو می‌توانند برای دریافت مشاوره‌ها اقدام کنند. تعرفه مشاوره تلفنی بر اساس سوابق شغلی مشاورین و مدت زمان مشاوره بر حسب دقیقه کاملا متفاوت است.


کارمنتو یک امکان دیگر را نیز برای بنگاه‌های اقتصادی فعال در سراسر ایران عزیز فراهم کرده است. شما می‌توانید در کارمنتو از قابلیت مشاوره مالیاتی آنلاین نیز برخوردار شوید. به این ترتیب بدون نیاز به‌صرف هزینه‌های مشاوره تلفنی در زمان کوتاهی قادر هستید تا سؤالات خود در زمینه امور مالی و مالیاتی را از مشاوران باتجربه فعال در کارمنتو بپرسید. در نتیجه پاسخ سؤالات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.
 

وظایف مشاور مالی

مشاوران مالی وظایف زیاد و گسترده‌ای دارند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

 • تهیه گزارشات و اطلاعات دقیق مالی
 • تهیه صورت‌های جریان نقدی
 • پیش‌بینی سود
 • مدیریت اعتبار
 • ارائه مشاوره در تصمیم‌گیری‌های مالی
 • هدایت سرمایه‌گذاری‌ها
 • بودجه بندی
 • مدیریت ریسک خسارت مالی

هزینه مشاوره مالی کارمنتو

کارمنتو با مشاوران متخصص و با تجربه، می‌تواند شما را در امور مالی راهنمایی کند. شما می‌توانید به صورت آنلاین و تلفنی با مشاوران مجموعه در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره مالی استفاده کنید.

مشاوره مالی رایگان

اگر به صورت آنلاین سوالات خود را با مشاوران کارمنتو در میان بگذارید، ملزم به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیستید. مشاوران مجموعه به صورت کاملا رایگان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

مشاوره مالی تلفنی

شما می‌توانید  ۲۴ ساعته با مشاوران کارمنتو به صورت تلفنی در ارتباط باشید. هزینه آن با توجه به مشاوری که انتخاب می‌کنید، از دقیقه‌ای ۲۰۰۰ تومان شروع می‌شود.

مشاوره مالیاتی رایگان در کارمنتو

شما می‌توانید به صورت آنلاین سوالات خود را از مشاوران متخصص و خبره کارمنتو بپرسید و از مشاوره رایگان مالیاتی بهره‌مند شوید. مشاورین این مجموعه طی یک تا دو روز به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

مشاوره مالیاتی تلفنی

مشاوران مجموعه کارمنتو به صورت ۲۴ ساعته، آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه امور مالیاتی هستند. با صرفه جویی در وقت و هزینه، سوالات خود را با مشاوران کارمنتو در میان بگذارید و با خیالی آسوده مسائل خود را حل کنید.

سوالات متداول

آیا امکان دریافت مشاوره امور مالیاتی به صورت رایگان در کارمنتو وجود دارد؟
بله، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌های تلفنی و یا آنلاین از طریق اپلیکیشن کارمنتو اقدام کنید. تعرفه خدمات مشاوره آنلاین مالی و مالیاتی کاملا رایگان است و نرخ مشاوره تلفنی نیز بر اساس سوابق شغلی مشاورین و مدت زمان مشاوره بر حسب دقیقه متفاوت است.
چرا باید از مشاوره مالی و مالیاتی استفاده کنیم؟
امروزه به دلیل پیچیده شدن فعالیت‌ها و نداشتن اطلاعات کافی از قوانین مالیاتی،‌ چالش‌های بسیاری برای کسب‌وکارهای مختلف به وجود می‌آید. استفاده از مشاوره‌های افراد متخصص در این زمینه باعث می‌شود تا از پرداخت هزینه‌های هنگفت مالیات و ضررهای مالی جلوگیری به عمل آورد.
چگونه قرارداد مشاوره مالی یا مالیاتی تنظیم کنیم؟
شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در این زمینه از طریق تماس‌های تلفنی و یا آنلاین با مشاورین کارمنتو در ارتباط باشید و با اطمینان خاطر کامل برای تنظیم قراردادها اقدام نمائید. تمامی مشاوره‌ها به صورت 24 ساعته پشتیبانی می‌شوند.