karmento logo خدمات مشاوره
مالی و مالیاتی مالی و مالیاتی
بیمه و قانون کار بیمه و قانون کار
امور حقوقی امور حقوقی
بازاریابی و فروش بازاریابی و فروش
کارآفرینی کارآفرینی
منابع انسانی منابع انسانی
امور ثبتی امور ثبتی
برنامه نویسی برنامه نویسی
تجارت و بازرگانی تجارت و بازرگانی
دانش بنیان دانش بنیان

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ مالی و مالیاتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بیمه و قانون کار

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور حقوقی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ بازاریابی و فروش

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ کارآفرینی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ منابع انسانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ امور ثبتی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ برنامه نویسی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ تجارت و بازرگانی

تمامی زیرحوزه‌‌های‌ دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

خدمات مشاوره

مالی و مالیاتی

مالی و مالیاتی

تمامی زیر حوزه های مالی و مالیاتی

بیمه و قانون کار

بیمه و قانون کار

تمامی زیر حوزه های بیمه و قانون کار

کارآفرینی

کارآفرینی

تمامی زیر حوزه های کارآفرینی

منابع انسانی

منابع انسانی

تمامی زیر حوزه های منابع انسانی

امور ثبتی

امور ثبتی

برنامه نویسی

برنامه نویسی

تمامی زیر حوزه های برنامه نویسی

تجارت و بازرگانی

تجارت و بازرگانی

تمامی زیر حوزه های تجارت و بازرگانی

دانش بنیان

دانش بنیان

تمامی زیر حوزه های دانش بنیان

انجام پروژه مشاوره رایگان مقالات

امور حقوقی

مشاوره امور حقوقی

مشاور حقوقی فردی است که به واسطه دانش و تخصص خود می‌تواند به شرکت‌ها و افراد در زمینه‌های امور قرارداد، امور شرکتی، حل اختلافات و دعاوی کیفری و طلاق و خانواده به شما مشاوره می‌دهد.
برای جلوگیری از هرگونه ضرر و مشکل دریافت مشاوره حقوقی امری واجب و ضروری است. متخصصان کارمنتو اماده ارائه مشاوره حقوقی آنلاین، تلفنی و رایگان در لحظه به شما عزیزان هستند.

فیلترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مرتب سازی براساس
پیش فرض بیشترین مشاوره بالاترین امتیاز دارای تخفیف
محمدمهدی ضرغامی
محمدمهدی ضرغامی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
900+ مشاوره
karmento
5
امین مشرفی
امین مشرفی
وکیل و مشاور حقوقی
250+ مشاوره
karmento
5
حمیدرضا محجوبی
حمیدرضا محجوبی
وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
200+ مشاوره
karmento
5
آرش حیدری
آرش حیدری
مشاور در امور ثبتی، حقوقی، بیمه، تعزیرات حکومتی، اصناف و قانون کار
200+ مشاوره
karmento
5
مهدی عابدی
مهدی عابدی
مشاوره در امور حقوقی
150+ مشاوره
karmento
5
محمد مسیحی
محمد مسیحی
مشاوره حقوقی
100+ مشاوره
karmento
4

خدمات کارمنتو

امروز کمتر راننده‌ای را می‌توان پیدا کرد که خودروی خود را بیمه نکند. بیمه یک ابزار بسیار مطمئن برای جلوگیری از خسارت‌های مالی سنگینی است که امکان دارد برای هر راننده‌ای به وجود بیاید. شاید بتوان اهمیت مشاوره حقوقی را هم‌ردیف بیمه شخص ثالث دانست.

مشاوره حقوقی نیز مانع بروز بسیاری از گرفتاری‌ها در آینده می‌شود. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید یک کارمند استخدام کنید؛ قصد طرح دعوا نزد محاکم قضایی را دارید یا می‌خواهید وارد یک قرارداد کاری با یک شرکت شوید؛ استفاده از مشاوره‌های حقوقی می‌تواند شما را در برابر تمام مشکلات حقوقی که در آینده پیش روی شما قرار دارد، بیمه کند. حوزه کاری مشاوران حقوقی کارمنتو تمام امور شرکتی، ملکی، ثبت قراردادها، اختراعات، خانواده، طلاق و کیفری می‌باشد.
 

مشاوره حقوقی چیست؟

وقتی صحبت از رشته حقوق می‌شود، عموم افراد جامعه تصور می‌کنند که افراد تحصیل‌ کرده در این رشته وارد کار وکالت یا قضاوت می‌شوند. این در حالی است که یک زمینه کاری بسیار مهم دیگری در رشته تحصیلی حقوق وجود دارد.

بسیاری از فارغ‌التحصیلان این رشته به‌عنوان مشاور مشغول به کار می‌شوند. گروهی از این افراد به استخدام سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی در می‌آیند؛ اما گروه دیگری نیز به‌صورت فردی دفاتر مشاوره راه‌اندازی می‌کنند و به عموم مراجعه‌کنندگان از قبیل اشخاص حقیقی و حقوقی مشاوره لازم را ارائه می‌کنند. زمینه کاری مشاوران حقوقی بسیار گسترده است. مشاوره حقوقی به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا با مسائل حقوقی و قانونی حوزه تخصصی کاری و خانوادگی خودشان آشنا شوند و خود را با این قوانین تطبیق دهند.


 

چرا از مشاوره حقوقی باید استفاده کنیم؟

در دنیای امروز قوانین حقوقی بسیار متنوع و پیچیده‌ای برای انواع و اقسام روابط فردی، مالی و اقتصادی وضع شده است. بدیهی است که عموم افراد جامعه اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند. استفاده نکردن از اینگونه مشاوره‌ها در چنین شرایطی حکم راه رفتن با چشمان بسته را دارد؛ چراکه شما شناخت درستی از مسیر پیش روی خود ندارید؛ بنابراین تصمیم هوشمندانه آن است که قبل از مواجهه با مشکلات احتمالی در آینده، با مراجعه به یک مشاور حقوقی متخصص، از هرگونه مشکل حقوقی احتمالی جلوگیری کنید.


برای موفقیت در امور حقوقی مختلف باید به زبان قانون مسلط بود. بدون کسب دانش تخصصی و همچنین تجربه عملی در حوزه‌های مختلف حقوقی، عملاً امکان تسلط بر قوانین وجود ندارد. بسیاری از افراد هستند که از پرداخت هزینه جزئی برای مشاوره حقوقی قبل از ورود به یک کار، خودداری می‌کنند؛ چراکه معتقد هستند این کار یک خرج اضافی است و نیازی به آن ندارند. غافل از این که همین گروه در آینده نزدیک با مشکلات حقوقی جدی مواجه می‌شوند و آنگاه مجبور هستند چند برابر هزینه اولیه را برای یک وکیل پرداخت کنند.


در کنار این مسئله هزینه اضافی، در بسیاری از مواقع به دلیل رعایت نکردن اصول قانونی در نگارش قراردادها یا تنظیم دعاوی حقوقی عملاً امکان احقاق حق در آینده نیز وجود ندارد؛ بنابراین مشاوره‌های حقوقی پیش از آنکه یک انتخاب در اختیار افراد باشد، یک ضرورت قطعی به شمار می‌رود. با نگاهی گذرا به پرونده‌های موجود در محاکم قضایی می‌توان به این موضوع مهم پی برد که بسیاری از این پرونده‌ها در صورت استفاده افراد از مشاوره به هیچ عنوان به وجود نمی‌آمدند.


 

نکات مهم قبل از دریافت مشاوره حقوقی تلفنی

سؤال مهمی که برای بسیاری از افراد در هنگام مراجعه به مشاور حقوقی ایجاد می‌شود، این است که یک مشاور خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ پاسخ به این سؤال می‌تواند تا حد زیادی راهگشا باشد. مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور حقوقی خوب و کاربلد را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 • زبان قانون را به خوبی بداند

یک مشاور حقوقی باید بتواند به خوبی صحبت کند و در عین حال تمام صحبت‌های خود را مستند به مفاد قانونی کند. توانایی بالا در سخنوری می‌تواند در جلب توجه افراد دیگر مؤثر باشد. بسیاری از مشاوران و وکلای حقوقی هستند که از دانش و تخصص بالایی برخوردار هستند؛ اما در عین حال نمی‌توانند ارتباط کلامی خوبی با دیگران برخورد کنند. این دسته از افراد گزینه مناسبی برای همکاری به شمار نمی‌روند.


یک مشاور خوب باید بتواند  هم به زبان قانون صحبت کند و هم خیلی ساده، صریح و روان مقصود خود را به‌طرف مقابل منتقل نماید. به این ترتیب این فرد قادر خواهد بود که در مجادلات کلامی، کلام خود را به کرسی بنشاند و موجب موفقیت شما در پرونده‌های حقوقی شود.

 • یک مشاور باید دایرةالمعارف کامل باشد

حوزه‌های کاری مشاوران حقوقی بسیار گسترده است و تقریباً تمام ابعاد روابط انسانی را شامل می‌شود؛ بنابراین کسی که در کسوت مشاور حقوقی قصد فعالیت دارد، باید علاوه بر شناخت موضوعات مختلف حقوقی، تسلط بالایی نیز روی آن‌ها داشته باشد. این ویژگی نه‌تنها دست فرد مشاور را برای رسیدگی به پرونده‌های مختلف باز می‌کند، بلکه موجب می‌شود یک دیدگاه جامع‌تر و اصطلاحاً کلان‌نگر روی موضوعات داشته باشد. در نتیجه عملکرد او در زمینه کاری خود به‌مراتب از سایر همکارانش بهتر خواهد بود.

 • مشاور باید یک معلم توانمند باشد

در بسیاری از مواقع افرادی که برای دریافت مشاوره حقوقی مراجعه می‌کنند، هیچ دید حقوقی و قانونی نسبت به مسائل ندارند. این مسئله در واقع هنر مشاور حقوقی است که در مقام یک معلم ظاهر شود و با زبان ساده مسائل مختلف را برای مراجعه‌کننده تشریح کند. دقیقاً همان‌طور که یک معلم با دیدگاه دلسوزانه نسبت به انتقال موضوعات به شاگردان خود تدریس می‌کند، مشاور حقوقی نیز باید تمام ابعاد مسائل را به مراجعه‌کنندگان خود تفهیم کند.

 • مدیریت به‌عنوان یکی از خصایل مشاوران حقوقی به شمار می‌آید

همان‌طور که یک مدیر باید شجاع باشد و توانایی تصمیم‌گیری قاطعانه در بزنگاه‌ها را داشته باشد، یک مشاور حقوقی نیز باید دارای چنین خصوصیاتی باشد. بسیاری از مواقع تصمیم‌گیری‌ها در زمانی انجام می‌شود که دیگر هیچ نتیجه‌ای به همراه ندارد. افراد باید بتواند به کمک مشاوره حقوقی نهایت استفاده را از زمان به سود خود ببرند.

 • تخصص در کنار تجربه معنا پیدا می‌کند

در انتخاب مشاور انحقوقی حتماً رزومه و سوابق کاری آنها را بررسی کنید. در بسیاری از قراردادها و پرونده‌های حقوقی، پای مبالغ هنگفتی در میان است؛ بنابراین به هیچ عنوان جای اشتباه وجود ندارد. از همین رهگذر، کسانی قابل اعتماد هستند که در مواقع سخت و دشوار سربلند بیرون آمده باشند.


 

شرح وظایف مشاوران حقوقی

مشاوران حقوقی بسته به حوزه کاری خود وظایف متنوعی را بر عهده دارند که از جمله مهم‌ترین وظایف آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تهیه و تنظیم پیش‌نویس قراردادها و همچنین نظارت بر روند عقد آن‌ها

 • ارائه مشاوره حقوقی در زمینه شرکت در مناقصات و مزایده‌ها

 • تدوین چارچوب قانونی، اساس‌نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های شرکت‌ها

 • دفاع از افراد حقوقی و حقیقی در پرونده‌های قضایی

 • انجام امور حقوقی مرتبط با ثبت، انحلال و ایجاد تغییرات در ساختار شرکت‌ها

 • ارائه مشاوره در زمینه طلاق، حق طلاق، حضانت فرزند و تمامی امور مربوط به خانواده 

 • ارائه مشاوره در تمامی حوزه‌های امور کیفری 


 

مزیت استفاده از مشاوره حقوقی 

در حال حاضر با توسعه زیرساخت‌ها امکان بهره‌گیری از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین رایگان و تلفنی در سراسر کشور فراهم شده است. به این ترتیب دیگر نیازی به‌صرف هزینه برای مراجعه حضوری به مشاوران حقوقی وجود ندارد؛ بلکه می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن به‌صورت آنلاین یا تلفنی با برترین مشاوران حقوقی کشور ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها برای حل مشکل خود کمک بگیرید.

بدون شک مشکلات بسیاری از افراد در قالب مشاوره حقوقی تلفنی برطرف می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. اما در عین حال پرونده‌هایی نیز هستند که حتماً نیاز به مراجعه حضوری دارد و باید مدت‌ها زمان صرف رسیدگی به آن‌ها شود تا نتیجه مناسب رقم بخورد.

مشاوره حقوقی تلفنی

تعیین هزینه مشاوره حقوقی کاملاً تابع نوع مشاوره است. قطعاً مشاوره آنلاین و تلفنی هزینه به‌مراتب کمتری را به دنبال دارد. از طرفی تجربه و سابقه مشاور حقوقی نیز در تعیین دستمزد او به طور مستقیم اثرگذار است. البته برخی شرکت‌ها نیز با مشاوران حقوقی خود قرارداد همکاری امضا می‌کنند و به ازای تعداد ساعات یا تعهد انجام یک کار خاص، مبلغ قرارداد را تعیین می‌کنند. تحت هر شرایطی در نظر داشته باشید که مشاوره حقوقی یک هزینه اضافی نیست؛ بلکه یک راه فوق‌العاده برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های سنگین در آینده است.

مشاوره حقوقی آنلاین

روش دیگری که برای مشاوره حقوقی در کارمنتو در نظر گرفته شده است، مشاوره حقوقی تلفنی است. به این ترتیب شما می‌توانید از تمام شهرهای کشور از بهترین و باتجربه‌ترین مشاوران حقوقی کشور بهره‌مند شوید. مزیت دیگر استفاده از این روش، پرداخت هزینه به‌مراتب کمتر و همچنین صرفه‌جویی قابل توجه در زمان است.


مشاور حقوقی رایگان

امکان بهره‌مندی از مشاوره حقوقی رایگان نیز در کارمنتو برای شما عزیزان تدارک دیده شده است. برای این منظور می‌توانید با مراجعه به سرویس پرسش و پاسخ سایت کارمنتو، سؤالات حقوقی خود را مطرح کنید. مشاوران حقوقی کارمنتو در کمترین زمان ممکن به‌صورت رایگان پاسخ سؤالات شما را خواهند داد.

حوزه‌های مختلف مشاوره حقوقی

افراد و شرکت‌ها روزانه با امور حقوقی و قراردادهای متنوعی روبه رو هستند. یک شرکت در زمان استخدام کارکنان خود و همچنین در روابط با سایر افراد و شرکت‌ها قراردادهای مختلفی را امضا می‌کند. به اعتقاد حقوق‌دان‌ها تدوین قرارداد و بررسی امور حقوقی همچون امور ملکی، امور شرکتی و ثبت اختراعات یک علم است و باید به دست کسانی صورت بگیرد که دانش و تخصص کافی در زمینه تمام مسائل قانونی پیرامون مسائل حقوقی داشته باشند.


افراد حقیقی نیز در زندگی کاری و شخصی خود با قراردادهای مختلفی از جمله قرارداد استخدام، خرید یا اجاره ملک، طلاق، خانواده و امور کیفری مواجه می‌شوند. استفاده از یک مشاوره حقوقی آنلاین می‌تواند به این افراد کمک کند تا با خیال آسوده پای قراردادها را امضا کنند و نگرانی از بابت مشکلات حقوقی که در آینده ممکن است به وجود بیاید، نداشته باشند.


اگر بخواهیم حوزه‌های مختلف مشاوره حقوقی را نام ببریم، به‌طورکلی می‌توانیم به چهار دسته زیر به‌عنوان اصلی‌ترین حوزه‌ها اشاره کنیم:

 • مشاوره امور قراردادها
 • مشاوره امور ملکی
 • مشاوره امور شرکتی
 • مشاوره امور کسب و کار
 • مشاوره امور مالکیت فکری و ثبت اختراع
 • مشاوره امور طلاق
 • مشاوره امور خانواده
 • مشاوره امور کیفری

سوالات متداول

دریافت مشاوره و خدمات حقوقی در کارمنتو در چه ساعاتی از شبانه روز امکان پذیر است؟
تمامی افراد حقیقی و حقوقی سراسر کشور می‌توانند برای دریافت خدمات در هر ساعت از شبانه روز با مشاورین کارمنتو در تماس باشند.
حوزه‌های مشاوره حقوقی در کارمنتو چیست؟
مشاوره امور قراردادها، مشاوره امور ملکی، مشاوره امور شرکتی، مشاوره امور مالکیت فکری و ثبت اختراع
مشاور حقوقی کیست؟
به فردی خبره و متخصص که به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا با مسائل حقوقی و قانونی حوزه تخصصی کاری خودشان آشنا شوند و خود را با این قوانین تطبیق دهند.