advice action advice action

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

آخرین مطلب
حسابرسی 5 روز پیش
فروش کالا 5 روز پیش
کارآفرینی -

مشکل در میزان تقسیم سود و زیان بین شرکا

سلام وقتتون بخیر من و یکی از دوستانم در حال راه اندازی یک کار مربوط به فروش لوازم ورزشی هستیم قبل از شروع به کار در مورد تقسیم سود به مشکل خوردیم شریک من به دلیل شرایطی که برای کار دارد میخواهد میزان سود او 60 درصد باشد و شرایطی که ایشون این کار رو به بنده پیشنهاد کردن و به همین علت میخوان سودشون بیشتر باشه اما شرایطی که بنده برای کار دارم خیلی بیشتر و تکمیل تر از ایشون هست مانند کار های حسابداری مالیاتی حقوقی تشیکل پیج برای کسب و کار تشکیل سایت برای کسب و کار طرز صحبت و اصول فروش به مشتری و جذب مشتری و.... اما الان نمیخوام که با دوست چند سالم به مشکل بخورم و از طرفی هم میخوام که سود و زیان 50 به 50 تقسیم بشه لطفا یه راهنمایی بکنید که باید چه اقدامی انجام بدم

پاسخ ها

 • سعید شجاعی
  پنجشنبه, 20 خرداد 0

  سلام اگر از همین الان نمی توانید با هم صحبت کنید و مشکلات ساده ای را رفع کنید به نظرم همکاری نکنید و دوستی که دارید را ادامه دهید اما اگر بروید و درخواستتان را با منطق اعلام کنید به نظرم مشکل رفع می شود اگرم رفتید صحبت کردین و به توافق نرسیدید همکاری نکنید

 • سیدعلیرضا محمدی
  یکشنبه, 09 خرداد 0

  باسلام و وقت بخیر در این مواقع وجود یک فرد مورد اعتماد و پذيرش طرفین برای داوری و حل اختلاف می تونه کمک حال باشه. در میان دوستان و اقوام و... کسی را پیدا کنید که موارد و داستان و مراحل رو گام به گام برایش تعریف کرده و سپس از بر اساس شواهد و مستندات به یک توافق دو طرفه برسین. در گام بعد بهره گیری از ظرفیت مشاوران حقوقی فردی و شرکتی هست. هرچقدرهم دوست و رفیق و.. باشین در بحث های کسب وکاری و تجاری حتما و حتما باید بر اساس اصول و قواعد و حساب و کتاب و بر اساس متن مورد توافق و مکتوب پیش برین.. به قولی حساب حسابه..کاکا برادر... در هرمرحله ای که هستین و ناظر به آینده، موارد ناطر به وظايف و مسولیت ها و حق امضاها و برداشت ها و شرایط معامله و خروج و سهم ها و... مکتوب کنید و... حتما حتما چون بحث مالی و تجاری هست از ظرفیت افراد خبره در این بخش حتی با صرف هزینه استفاده کنید تا بعدها و در مواجهه با سایر مسایل و مشکلات، کمترین چالش و اصطکاک رو داشته باشین.

 • حسین عین الیقین
  پنجشنبه, 30 اردیبهشت 0

  سلام به تجربه ثابت شده که هر گاه سهامداری از سهم و نسبت سود خودش از یک سهم راضی نباشد . شراکت بعد از مدتی دچار مشکل میشود . پیشنهاد میکنم شرح وظایف هر سهامدار را با وزن دهی به شرح وظایف حتما مکتوب و بر اساس میزان امتیاز دهی مقدار سهمتون رو مشخص کنید . البته و در واقع مقدار سهامداری بسته به آورده وجه ریال است و شرح وظایف تاثیر چندانی در سهم مشارکت ندارد و وظایف میبایست در ازای حقوق و دستمزد صورت پذیرد . مگر اینکه از ابتدا توافق طرفین غیر از عرف معمول باشه .

 • سید حمید گلستانه
  چهارشنبه, 22 اردیبهشت 0

  سلام و درود بر شما. در چنین مواقعی به عنوان راه اول می توان هزینه های غیر مالی مثل آنچه شما یا شریکتان در مسیر راه اندازی کسب و کار انجام داده اید را به هزینه ریالی تبدیل کرد و با جمع با سرمایه گذاری هر شریک، در میزان سهام هر یک لحاظ نمود. و به عنوان راه دوم بعد از محاسبه ارزش مالی فعالیت های اولیه، میزان طلب ریالی فردی که بیشتر ارزش آوری نموده را نقدا به وی پرداخت کرده و سهام را 50 - 50 در نظر گرفت. در هر دو حال زمانی که به فعال سازی کسب و کار وارد می شوید، مسایل مالی واضح و به سرانجام رسیده است و در طی فعالیت نیز هر یک از شرکا سهم معلومی از سود و زیان را دارا هستند. پیشنهاد می کنم با فردی مطلع در این زمینه مشورت کنید و هر دو طرف تابع نظر کارشناسی وی در مرحله راه اندازی کسب و کار باشند. ضمنا ضروری است که هر یک به میزان فعالیتی که در مرحله اجرایی کسب و کار دارید، حقوق یا بخشی از سود را به عنوان دستمزد دریافت کنید تا در محاسبات پایان سال، حسابرسی با شفافیت و بدور از سوء تفاهم انجام گیرد. موفق باشید.