دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی
داوود حسن دوست داوود حسن دوست
امور حقوقی 1 پاسخ
16:53 1398/05/09

سلام بر دوستان عزیز. من و سه نفر دیگه (که دو برادر و یه خواهر بودن) چند سال پیش یه زمینی رو خریدیم، و اصلا قصد ساخت نداشتیم و صرفا برای عدم نقدینگی پولمون خریده بودیم، و همه کار هارو چون یکی از اون ب... سلام بر دوستان عزیز. من و سه نفر دیگه (که دو برادر و یه خواهر بودن) چند سال پیش یه زمینی رو خریدیم، و اصلا قصد ساخت نداشتیم و صرفا برای عدم نقدینگی پولمون خریده بودیم، و همه کار هارو چون یکی از اون برادرا کرده بود( پیدا کردن زمین، ارتباط با فروشنده، کارای بنگاه املاک و ...) بنا به اعتماد، پولارو دادیم به اون و البته هیچ رسیدی و سندی مبنی بر اینکه بهش پول دادیم ازش نگرفتیم ( یه حالت رفاقتی و اقوامی و اعتمادی دادیم و بحثی نبود), و فقط روز معامله من و دونفر دیگه هم فک کنم یه قولنامه صوری بود که امضا کردیم و اونم در اختیار ندارم یعنی نداد. تازه متوجه شدم که اون کسی که همه کارارو کرده بود، به برادر و خواهرش طلب داشته‌ و به عنوان طلبش زمین رو داده، و الان یه مبلغی بهم گفته بهت میدم و برو کنار. در صورتی که اولا من قصد فروش نداشتم، دوما از کجا معلوم قیمت همون باشه!؟! البته از مبلغ پول اولیه من یه نصفشو نقد دادم و نصف دیگشو با اسم همون بنده خدا وام گرفتیم و قصطاشو من دادم تا هزینه قصط تموم شد. و الان اون دو نفر دیگه دارن همون زمین رو میسازن و من دستم به هیچ جا بند نیست. لطفا اگه بتونید جواب بدید ممنون میشم. با تشکر از کارمنتو.

پاسخ
امیر اله وردی
03:41 1398/10/09

با سلام اگر برای اثبات شراکت خود مدرک محکمه پسندی داشته باشید می توانید ابتدا توقف عملیات ساختمانی و ادامه احداث بنا را در قالب دستور موقت از دادگاه درخواست کنید ، سپس اقدامات حقوقی بعدی را به انجام ب... با سلام اگر برای اثبات شراکت خود مدرک محکمه پسندی داشته باشید می توانید ابتدا توقف عملیات ساختمانی و ادامه احداث بنا را در قالب دستور موقت از دادگاه درخواست کنید ، سپس اقدامات حقوقی بعدی را به انجام برسانید .

مشاورین مرتبط
عباس محمودی

غیرفعال

عباس محمودی

مشاور اجرایی توسعه کسب و کار

(5.0)
  • user call card 10

* رئیس کمیته توسعه و ساماندهی اعضاء حقیقی انجمن مدیریت کسب‌وکار ایران * مشاور اجرایی توسعه کسب‌وکار اشخاص، برندها، بنگاه‌ها، سازمانها و شرکتها * بهره‌مند از سوابق چندساله در زمینه مذاکرات تج...

سحر حدادي

غیرفعال

سحر حدادي

مشاوره امور حقوقي

(5.0)
  • user call card 31

كارشناسي ارشد حقوق خصوصي كارشناس امور حقوقي با بيش از ده سال سابقه كار

احسان حجاریان

غیرفعال

احسان حجاریان

وکیل دادگستری

(4.1)
  • user call card 26

دکترای حقوق و سابقه ١٠ سال وکالت دادگستری.وکیل تهران و متخصص امور ملکی و کیفری و قراردادها

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط
امور حقوقی
مدت مطالعه : 5 دقیقه

قانون جدید چک در سال 1400

تاریخ ایجاد: 11 آذر 1400
تاریخ ایجاد: 25 مهر 1400
تاریخ ایجاد: 08 شهریور 1400