انجام حسابرسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ شرکت‌ها جزئیات بیشتر
مرجان نظری مرجان نظری
بیمه و قانون کار 3 پاسخ
12:29 1400/07/17

با سلام بنده خانمی 43 ساله هستم 19 سال و 6 ماه سابقه استخدامی رسمی دولتی دارم که بیمه ام در صندوق تامین اجتماعی است . اگر من 6 ماه آینده در شرکت خصوصی بیمه ام را ادامه دهم . می توانم تقاضای بازنشستگی کنم؟ با سلام بنده خانمی 43 ساله هستم 19 سال و 6 ماه سابقه استخدامی رسمی دولتی دارم که بیمه ام در صندوق تامین اجتماعی است . اگر من 6 ماه آینده در شرکت خصوصی بیمه ام را ادامه دهم . می توانم تقاضای بازنشستگی کنم؟

پاسخ
ایوب مرادیان
12:12 1400/07/18

با سلام و عرض ادب طبق تبصره ۴ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی شرط برخودرداری از بازنشستگی طبق این ماده مشمول قانون کار بودن، در زمان تقاضای بازنشستگی یا ترک کار هستش.و اینکه تمام مدت در استخدام بخش خصوصی باشد موضوعیت ندارد. طبق ماده... با سلام و عرض ادب طبق تبصره ۴ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی شرط برخودرداری از بازنشستگی طبق این ماده مشمول قانون کار بودن، در زمان تقاضای بازنشستگی یا ترک کار هستش.و اینکه تمام مدت در استخدام بخش خصوصی باشد موضوعیت ندارد. طبق ماده ۶۴ قانون استخدامی کشوری کارمند رسمی دولت می تواند درخواست استعفا بده و در صورت مخالفت دستگاه می تواند از طریق دیوان عدالت اداری شکایت نماید. بعد از استعفا مانع قانونی برای کار در بخش غیر دولتی وجود ندارد.و سابقه بیمه وی محفوظ می باشد. طبق بند الف ماده ۶ احکام دائمی برنامه توسعه کشور مصوب سال ۹۵ کارکنان دولت تحت پوشش بیمه صندوق بازنشستگی نیز در صورت اخراج بازخرید و یا استعفا هم مثل صندوق تامین اجتماعی می توانند بیمه بازنشستگی خود را ادمه بدهند البته به صورت خویش فرما تا زمان بازنشستگی. جناب اهورایی عزیز در صورت اشتباه بنده در تفسیر موضوع فوق لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

پاسخ
محمد تقی اهورايي
23:24 1400/07/17

با سلام و قت بخیر متاسفانه این موضوع مختص شرکتهای خصوص است که تمام مدت در استخدام شرکت خصوصی باشند نه ادارات و نهادهای دولتی درضمن اگر این امر ممکن بود تمام کارمندان زن با اشتیاق تمام این کار را می کردن سابقه کاری خود را خراب... با سلام و قت بخیر متاسفانه این موضوع مختص شرکتهای خصوص است که تمام مدت در استخدام شرکت خصوصی باشند نه ادارات و نهادهای دولتی درضمن اگر این امر ممکن بود تمام کارمندان زن با اشتیاق تمام این کار را می کردن سابقه کاری خود را خراب نکنید فقط با مجوز دولت می توانید باسابقه دولتی با ۲۰ سال بازنشست شوید وشما تابع قانون خدمات کشوری هستید نه قانون کار

پاسخ
ایوب مرادیان
18:20 1400/07/17

با سلام و عرض ادب آره حتما با سلام و عرض ادب آره حتما

مشاورین مرتبط
مصطفی بالار

فعال

مصطفی بالار

مشاوره در زمینه روابط کار و تامین اجتماعی

(0.0)
  • user call card 25

بیش از ۲۳ سال تجربه مستقیم و کاربردی در امور کارگزینی و منابع انسانی؛ مدیر منابع انسانی شرکت صنعتی با ۱۵۰۰ نفر پرسنل ؛ عضو اصلی هیئت حل اختلاف اداره کار .تنظیم دادخواست و لوایح جهت طرح در ه...

ایلوش شهریاری

غیرفعال

ایلوش شهریاری

دکتری تخصصی کارآفرینی سازمانی/ مشاور کسب و کار و تعالی سازمان

(0.0)
  • user call card 0

ایلوش شهریاری هستم دکترای کارآفرینی سازمانی، با 15 سال سابقه در زمینه آموزش،پژوهش و مشاوره در حوزه مدیریت ،کارآفرینی و راه اندازی و توسعه بنگاه های اقتصادی و کسب و کار از جمله دستاوردهای...

شبنم شایسته فر

غیرفعال

شبنم شایسته فر

مشاور و مدرس مالی و مالیاتی

(4.1)
  • user call card 207

من شبنم شایسته فر هستم. عضو انجمن حسابداران خبره مشاور مالی و مالیاتی اصناف و شرکت ها مدیر و موسس گروه مالی و آموزشی شایسته محاسب مدرس دروس مالی و مالیاتی مدرس دوره های تخصصی مالی ویژه مدی...

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط

مدت مطالعه: 5 دقیقه

مدت مطالعه: 2 دقیقه

مدت مطالعه: 3 دقیقه