وبینار رایگان روش‌های لینک‌سازی خارجی مشاوره تلفنی
حسین هرمزیان حسین هرمزیان
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
07:24 1400/09/30

سلام بنده در شرکت پیمانکاری خط لوله گاز مشغول به کار در قسمت ماشین آلات هستم.در ایام بارانی به مرخصی اجباری و بدون حقوق فرستاده میشویم(بیمه صورت میگیرد).خواستم بدونم قانون مرخصی اجباری به چه شکلی هست. با تشکر. سلام بنده در شرکت پیمانکاری خط لوله گاز مشغول به کار در قسمت ماشین آلات هستم.در ایام بارانی به مرخصی اجباری و بدون حقوق فرستاده میشویم(بیمه صورت میگیرد).خواستم بدونم قانون مرخصی اجباری به چه شکلی هست. با تشکر.

پاسخ
مصطفی بالار
13:59 1400/09/30

باسلام و احترام; اگر قرارداد شما با پیمانکار بصورت تمام وقت می باشد کارفرما ملزم است برای ایام مرخصی اجباری حقوق پرداخت نماید و اگر بصورت روزمزد هستید ایام مرخصی بدون حقوق تلقی می گردد باسلام و احترام; اگر قرارداد شما با پیمانکار بصورت تمام وقت می باشد کارفرما ملزم است برای ایام مرخصی اجباری حقوق پرداخت نماید و اگر بصورت روزمزد هستید ایام مرخصی بدون حقوق تلقی می گردد

پاسخ
سید محمد برکات
09:55 1400/09/30

با عرض سلام خدمت حضرتعالی هوای بارانی شدید و فرمان کارفرما به ترک کار نوعی فورس ماژور تلقی می گردد و تقصیر کارفرما شرایط بد جوی نبوده که بخواهد حقوقی به پرسنل خود بدون انجام کار بدهد یعنی زیانی متحمل شود پس الزامی بر کارفرما از ای... با عرض سلام خدمت حضرتعالی هوای بارانی شدید و فرمان کارفرما به ترک کار نوعی فورس ماژور تلقی می گردد و تقصیر کارفرما شرایط بد جوی نبوده که بخواهد حقوقی به پرسنل خود بدون انجام کار بدهد یعنی زیانی متحمل شود پس الزامی بر کارفرما از این حیث نیست.

مشاورین مرتبط
زهره جلیله وند

فعال

زهره جلیله وند

مشاور

(4.7)
  • user call card 121

مشاور و کارشناس دیجیتال مارکتینگ

اصغر مهدی زاده

غیرفعال

اصغر مهدی زاده

کارشناس ارشد مالیاتی

(4.9)
  • user call card 120

اینجانب دانشجوی دکتری حسابداری و سابقه فعالیت در حوزه های حسابداری ، مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی به مدت بیش از 12 سال را دارم .

سمیرا عبدالهی

غیرفعال

سمیرا عبدالهی

مشاور قانون کار و تامین اجتماعی

(4.7)
  • user call card 374

کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی از دانشگاه تهران-کارشناس روابط کار هیات تشخیص و حل اختلاف اداره کار از سال۸۹ در اداره کار شهرری، شرق و شمیرانات استان تهران، کارشناس بیمه بیکاری و فعال در...

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط

مدت مطالعه: 5 دقیقه

مدت مطالعه: 3 دقیقه