وبلاگ

advice action advice action
چگونه مشاور مالیاتی خوب انتخاب کنیم
مالی و مالیاتی -

چگونه مشاور مالیاتی خوب انتخاب کنیم

امروزه با توجه به ساختار پیچیده بازارها و قوانین متعدد مالیاتی، وجود یک مشاوره مالیاتی با تجربه قطعا می تواند سرنوشت ساز باشد.

به طور کلی، لازم است تا مدیران شرکت ها در فکر استخدام مشاوران مالیاتی مجرب باشند. بسیاری از مدیران تصور می کنند مشاور مالیاتی همان حسابدار است. در حالی که مسئولیت ها و وظایف حسابدار و مشاور مالیاتی، کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و هریک، وظایف خود را دارا می باشند.

مشاور مالیاتی، به چه شخصی اطلاق می شود؟

مشاور امور مالیاتی، از شاخه‌های مشاوره است و به فردی آموزش دیده در امور مالی و حسابداری اطلاق می‌شود که دارای شناخت عمیق از حقوق مالیاتی می‌باشد. خدمات یک مشاور مالیاتی اغلب به منظور به حداقل رساندن میزان مالیات در چارچوب قانون می‌باشد.

مزیت های بهره گیری از مشاور مالیاتی:

  • افزایش آگاهیتان نسبت به آخرين قوانين وضع شده ی مالياتی
  • آشنایی با چگونگی انجام روند پرداخت مالیات و امور مالی مرتبط با کسب و کارتان
  • آگاهی از قوانین مالیاتی که باعث میشود بتوانید فعالیت قانونی خود را به گونه ای ادامه دهید که نه تنها متضرر نشوید بلکه به سود هم برسید.
  • شما میتوانید با بهره گیری از دانش و تجربیات یک مشاوره مالیاتی خوب که به چند و چون های قوانین  مالیاتی، خریدو فروش ها و عقد قرارداد ها و...آگاه است در هر زمینه که فعالیت دارید ، با امنیت و اطمینان خاطر بیشتر فعالیت و تجارت خود را پیش ببرید.
  • شما میتوانید با استفاده از اطلاعات و دانش یک مشاوره مالیاتی خوب برنامه ریزی محکمی داشته باشید و ضریب اشتباه تان را پایین بیاورید.

9 مورد از ویژگی های یک مشاور مالیاتی خوب؛

1- تحصیلات عالیه دانشگاهی.

2- وجدان کاری و دلسوزی.

3- توانایی تحلیل و ارزیابی.

4- روابط عمومی قوی و موثر.

5- دانش به روز قوانین مالی و مالیاتی.

6- تجربه کاری در مباحث مالی و مالیاتی.

7- توانایی نوشتن لایحه دفاعی قانونمند.

8- آگاهی از چگونگی تعامل با ممیزان مالیاتی.

9- واقف بر سررسیدهای مالیاتی باشد.

 

در پایان

یک مشاور مالیاتی مجرب با شناختی که از قوانین، بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مالیاتی دارد، می‌تواند شمارا از پرداخت مالیات های گزاف، رهایی بخشد و موجب صرفه جویی موثر در هزینه هایتان گردد.

اگر به دنبال برترین مشاوران و متخصصان در حوزه مالی و مالیاتی هستید، می توانید از طریق کارمنتو از تخصص و تجربه برترین مشاوران از مشاوره رایگان و مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

 

بیشتر بخوانید :حقوق مودیان مالیاتی و حق شهروندی