سحر حسینی سحر حسینی
مالی و مالیاتی 1 پاسخ
11:49 1400/06/18

سلام شرکتی که اقدام به فروش اقلامی میکنه که معاف از مالیات هست باید گواهی ارزش افزوده را بگیرد یا احتیاجی نیست:؟ سلام شرکتی که اقدام به فروش اقلامی میکنه که معاف از مالیات هست باید گواهی ارزش افزوده را بگیرد یا احتیاجی نیست:؟

پاسخ
نصراله مهکی
14:34 1400/06/20

با سلام چنانچه صرفا كالاي معاف توليد ( عرضه ) مي كنيد بايد از طريق سامانه ارزش افزوده نسبت به ثبت نام عدم مشموليت اقدام كنيد. هر چند عدم ثبت نام در سامانه ضرر خاصي نخواهد داشت ولي ترجيحا بهترين كار اينست كه ثبت نام كنيد و هر دوره... با سلام چنانچه صرفا كالاي معاف توليد ( عرضه ) مي كنيد بايد از طريق سامانه ارزش افزوده نسبت به ثبت نام عدم مشموليت اقدام كنيد. هر چند عدم ثبت نام در سامانه ضرر خاصي نخواهد داشت ولي ترجيحا بهترين كار اينست كه ثبت نام كنيد و هر دوره اظهارنامه سفيد ارسال نماييد. چون با توجه به سیستم جدید و استقرار پایانه های فروشگاهی تمام مراودات مالی رصد میگردد و شما قبل از آن بهتر است اگر کالای معاف جزه ماده ۱۲ و جزه لیست HS میباشد کلیه تکالیف مالیاتی خود را انجام داده که به اصطلاح پرونده شما از نظر ماموران مالیاتی داری ریسک نباشد با تشکر

مشاورین مرتبط
دکتر داوود یوسفوند

فعال

دکتر داوود یوسفوند

مشاور امور مالی و حسابداری صنعتی

(0.0)
  • user call card 1

دکتری حسابداری، فارغ التحصیل خارج از کشور، هیئت علمی دانشگاه، 12 سال سابقه کار مدیریتی، مشاور مالی شرکتها و سازمانها، مسلط به زبان انگلیسی، مولف چندین کتاب و نویسنده مقالات علمی متعدد

بهمن ذولفی

غیرفعال

بهمن ذولفی

مشاور مالیاتی

(4.7)
  • user call card 79

فارغ التحصیل دانشگاه تهران۲۰ سال سابقه کار حرفه ایعضو انجمن حسابداران خبره ایران مدیرعامل موسسه خدمات مالیاتی تدبیر حساب معین انجام پرونده های مالیاتی تراکنشهای بانکی و عملکرد و ارزش افزوده...

نصراله مهکی

غیرفعال

نصراله مهکی

مشاور مالیاتی

(0.0)
  • user call card 0

کلیه صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط

مدت مطالعه: 1 دقیقه

مدت مطالعه: 1 دقیقه