advice action advice action

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

آخرین مطلب
حسابرسی 1 هفته پیش
تجارت و بازرگانی -

ورود به حوزه بازرگانی

سلام من جوان 26ساله هستم علاقه مند به حوزه بازرگانی (واردات صادرات) با توجه به اینکه رشته ی تحصلیم مرتبط با این حوزه نیست آیا میتونم به این حوزه ورود پیدا کنم ؟ بهترین گزینه برای من چیست ؟ برای گذراندن دوره ی کارآموزی مشکلی ندارم اما چطور میتونم موقعیت مناسبی واسه کارآموزی پیدا کنم ؟ چه منابعی باید مطالعه کنم . ضمنا زبان انگلیسی مسلطم . ممنون میشم راهنماییم کنید .

پاسخ ها

  • مرتضی کهن سال
    چهارشنبه, 16 مهر 99

    با سلام و درود، دکتر کهن سال هستم دکتری مدیریت فروش و بیزنس. شما باید دوره های آموزشی بازرگانی و واردات و صادرات رو برید و در کنارتون یک مشاور در این زمینه داشته باشید.مثلا در حوزه‌های کشاورزی و گوشت صادرات به روسیه و قفقاز عالیه شما باید کانال های ارتباطی رو بلد باشی یا مشاور در کنارتون داشته باشید تا کم کم تجربه کافی رو کسب کنید.برای صادرات به روسیه کانال استانی داریم که شامل تحریم ها نمیشه و شما با استان مورد نظر کار می کنید و روبل دریافت می کنید.اگر مایل بودید سوالات تون رو و درخواست تون رو مطرح کنید تا کمکتون کنم.

  • زهره جلیله وند
    چهارشنبه, 16 مهر 99

    سلام وقتتون بخیر دوست عزیز اول اینکه باید مهارت های بازرگانی از جمله فنون مذاکره ،جست و جو ،پیدا کردن بازار خرید و فروش و هم چنین قوانین مربوط به بازرگانی و ارتباطات مختصری در این حرفه پیدا کنید ،بعد از آن یک خورده تجربه چاشنی کنید و استارت بزنید . کتاب بازرگانی بین الملل تئوری ها و کاربردها (با رویکرد مدیریت صادرات و واردات ) کتاب The lean startup , Thinking fast and slow بالاترین ظرفیت ذهن منابع بیشتر رو میتونید از طریق سرچ بدست بیارید و باید اطلاعات فنی ،حقوقی،بازرگانی و مالی داشته باشید همراه با تجربه که طی زمان و حین کار بیشترش به دست می آید