دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی
بیمه و قانون کار

نکات کلیدی در مورد نحوه دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی

  • مدت مطالعه: 1دقیقه
  • 25 دی 1400
  • 0 نظر
نکات کلیدی در مورد نحوه دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه همیشه یکی از دغدغه های بیمه شدگان محسوب می‌شود که در چند سال گذشته با مکانیزه شدن بخشی از خدمات تأمین اجتماعی، بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت مربوط به مشاهده سوابق بیمه شدگان، نسبت به مشاهده سوابق خود اقدام کنند. در ادامه توضیحات مفصل تری در مورد دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی خدمت شما ارئه می دهیم، با کارمنتو همراه باشید.

مشاوره بیمه و قانون کار کارمنتو، ارائه‌دهنده خدمات مشاوره به صورت حرفه‌ای

مراحل ثبت نام در سامانه

گام اول:

پس از وارد نمودن کلیه موارد همانند شکل زیر روی گزینه ثبت نام کلیک نموده و منتظر دریافت پیامک شناسه فعالسازی از طریق تلفن همراه باشید.

کارمنتو تامین اجتماعی

بیشتر بخوانید: بیمه اجباری و بیمه اختیاری چیست؟

گام دوم:

پس از دریافت پیامک فعال سازی از طریق تلفن همراه و درج آن در کادر مربوطه روی گزینه ثبت نام کلیک نمائید؛

تذکر: دقت کنید که حتما شماره خودتان را وارد کنید. در صورتی که شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شخص شما(بیمه شده)نباشد نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت‌نام شخصا(بیمه شده)با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمائید.

پس از وارد نمودن کلیه موارد، بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک نمایید و منتظر دریافت پیامک شناسه فعالسازی از طریق تلفن همراه باشید.

گام سوم:

 برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، فرایند ثبت‌نام در سامانه سابقه بیمه را با پر کردن فرم مشابه شکل زیر، تکمیل نمایید. در قسمت شهر نام شهری که شعبه بیمه تامین اجتماعی شما در آن قرار دارد را وارد نمایید. برای مثال اگر شما در اصفهان زندگی می‌کنید و محل کارتان استان فارس باشد ولی شعبه بیمه پردازی تهران باشد باید بسته به محل شعبه یکی از گزینه‌های تهران بزرگ–شرق تهران بزرگ–غرب تهران بزرگ را انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که کلیه اطلاعات هویتی می‌بایست مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه بیمه شده باشد. دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات وارد شده، حساب کاربری برای شما ایجاد نخواهد شد همچنین، همه فرم با کاراکتر فارسی پر شود به غیر از بخش گذر واژه و ایمیل که فرمت های خاص خود را دارند.

کارمنتو تامین اجتماعی

بیشتر بخوانید : هر آنچه درباره بیمه عمر و مزایای آن باید بدانید 

* لازم به توضیح است که پس از انجام مراحل بالا، برای تایید اطلاعات هویتی، برای تایید نهایی و فعال سازی حساب کاربری خود، می‌بایستی که با در دست داشتن مدارک هویتی، به نزدیک ترین شعبه‌ی مربوط، مراجعه کنید.

ورود به سایت سوابق بیمه

در صورتی که ثبت‌نام شما در سایت سوابق بیمه موفقیت آمیز بوده است، برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی دوباره وارد سایت سازمان تامین اجتماعی شده و این بار با ارائه نام کاربری(کدملی)و گذرواژه‌ای که در هنگام ثبت‌نام انتخاب کرده‌اید، به پنل سوابق بیمه خود وارد شوید؛

نکته: اگر که گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید، بر روی دکمه بازیابی گذرواژه کلیک کرده و درخواست بازیابی گذرواژه کنید.

صفحه نخست پنل سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی؛

سوابق تامین اجتماعی کارمنتو

بیشتر بخوانید :نحوه دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه

پس از وارد شدن به پنل سوابق بیمه، می‌توانید با استفاده از آیکون‌های کنار صفحه سوابق بیمه خود را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی گزینه"سوابق و ریزدستمزد بعد از سال 86"، سوابق خود را از سال 86 به بعد مشاهده نمایید. برای مشاهده کلیه سوابق خود بر روی آیکون"کلیه سوابق"کلیک نمایید؛

سوابقتامین اجتماعی کارمنتو

تغییر رمز عبور در سامانه سابقه بیمه تامین اجتماعی

برای این منظور همان طور که مشاهده می‌نمایید، پس از وارد شدن به پرتال سابقه بیمه کافیست در گوشه سمت چپ از قسمت نام کاربری گزینه پروفایل را انتخاب نموده سپس در قسمت مربوطه تغییرات لازم را اعمال نمایید.

تامین اجتماعی کارمنتو

اگر در ضمینه دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی سوالی داشتید یا به مشکل خوردید می توانید آن را در سامانه کارمنتو مطرح کنید تا توسط کارشناسان و مشاوران کارمنتو به آن پاسخ داده شود، همچنین می توانید در قسمت نظرات سایت نیز آن را مطرح کنید.

اشتراک گذاری
مشاورین مرتبط
محمد مهدی عسکری

غیرفعال

محمد مهدی عسکری

مشاور قانون کار و بیمه تامین اجتماعی

(4.4)
  • user call card 260

سابقه 10سال حضور در مراجع حل اختلاف کار (هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف) بعنوان نماینده کارگران و کارفرمایان همکاری و ارائه مشاوره به بیش از ۱۰ کارگاه و هتلها و فروشگاه ها و رستوران ها و سایر م...

اصغر مهدی زاده

فعال

اصغر مهدی زاده

کارشناس ارشد مالیاتی

(4.0)
  • user call card 320

اینجانب دانشجوی دکتری حسابداری و سابقه فعالیت در حوزه های حسابداری ، مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی به مدت بیش از 12 سال را دارم .

علی آقاجانلو

غیرفعال

علی آقاجانلو

مشاوره قوانین کار و حقوق ودستمزد/حسابداری

(3.0)
  • user call card 42

علی آقاجانلو هستم موسس انجمن صنفی حسابداران استان زنجان مشاوره و آموزش قوانین کار و محاسبات حقوق ودستمزد

مطالب مرتبط

بیمه و قانون کار
مدت مطالعه : 3 دقیقه

ساعات کار و اضافه کاری در قانون کار

تاریخ ایجاد: 06 فروردین 1401
بیمه و قانون کار
مدت مطالعه : 1 دقیقه

هر آنچه درباره بازنشستگی زنان و مردان باید بدانید!

تاریخ ایجاد: 30 دی 1400
بیمه و قانون کار
مدت مطالعه : 1 دقیقه

نکاتی مهم در مورد مرخصی زایمان (بارداری)

تاریخ ایجاد: 25 دی 1400

نظرات کاربران