نحوه پرداخت قبض مالیات از طریق سامانه پرداخت payments.tax.gov.ir

مدت مطالعه: 4 دقیقه
تاریخ به روزرسانی: 2 اسفند 1401
نویسنده: milad jafari

همه افراد مشمول مالیات، موظف به پرداخت آن در موعد مقرر هستند؛ البته پیش از آن باید نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند؛ در غیر این صورت مشمول جریمه خواهند شد. پرداخت قبض مالیات به روش‌های مختلفی مانند حضوری و غیر حضوری صورت می‌گیرد که بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

سامانه پرداخت قبض مالیات

سامانه پرداخت مالیات به آدرس payments.tax.gov.ir در دسترس همه قرار دارد و شما می‌توانید با مراجعه به این سایت، قبض مالیاتی خود را پرداخت کنید. این سامانه با هدف ارائه خدمات الکترونیکی و برای پرداخت قبوض مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور راه اندازی شده است. این سامانه علاوه‌بر پرداخت قبض مالیات، امکانات دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر است:

  • خدمات اصلی مالیاتی: در این بخش مواردی مانند ثبت اظهارنامه مالیاتی، خلاصه پرونده الکترونیکی، اظهارنامه مالیات اجاره املاک و فهرست مالیات حقوق الکترونیکی و … وجود دارد.
  • سایر خدمات مالیاتی: در بخش سایر خدمات مالیاتی، امکاناتی مانند صدور حساب الکترونیکی، استعلام بدهی مالیاتی و … موجود است.
برای جلوگیری از بازگشت ، لطفاً لیست دیگری را برای نمایش انتخاب کنید.

نحوه پرداخت قبض مالیات

پرداخت قبض مالیاتی به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب نمایید. روش‌های پرداخت قبض مالیات به شرح زیر است:

پرداخت قبض مالیات با بارکد

برای پرداخت مالیات با بارکد لازم است پس از صدور قبض، با مراجعه حضوری به اداره مالیات بارکد ۴۲ رقمی روی قبض را اسکن کرده و مبلغ آن را پرداخت کنید.

پرداخت قبض مالیات با شناسه پرداخت

  • برای پرداخت قبض مالیات با شناسه پرداخت، لازم است ابتدا وارد سایت tax.gov.ir شوید و شناسه ۳۰ رقمی که بر روی قبض درج شده را وارد نمایید.

  • روی گزینه بررسی شناسه قبض نسیم کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما نمایش داده شود. در این قسمت می‌توانید اطلاعتی مانند نام اداره، تاریخ صدور، صاحب قبض و مبلغ را مشاهده کنید. اگر از صحت اطلاعات مطمئن هستید، گزینه پرداخت را انتخاب نمایید؛ در غیر این صورت روی بازگشت کلیک کرده و شناسه قبض را مجددا وارد نمایید.

  • پس از انتخاب پرداخت، وارد درگاه پرداخت الکترونیکی سداد می‌شوید که در این مرحله باید نسبت به وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود اقدام کنید. پس از پرداخت، وارد سامانه ارزش افزوده شوید تا از تکمیل عملیات پرداخت اطمینان پیدا کنید.

پرداخت قبض مالیات بدون شناسه پرداخت

برای پرداخت قبض مالیات بدون شناسه پرداخت، وارد سایت سازمان امور مالیاتی با آدرس tax.gov.ir شوید و سایر خدمات مالیاتی را انتخاب کنید.


پس از آن از سمت راست صفحه گزینه پرداخت الکترونیک مالیات را انتخاب نمایید.

در این مرحله بر روی سامانه پرداخت الکترونیک مالیات کلیک نمایید.

پس از آن نام کاربری و رمز خود را وارد کنید.

در مرحله بعد اگر قبض پرداخت نشده دارید ابتدا آن را پرداخت و سپس گزینه قبض جدید را انتخاب و قبض خود را پرداخت نمایید.

نحوه پرداخت قبض مالیات از طریق خودپرداز

اگر به اینترنت دسترسی ندارید می‌توانید با مراجعه به یکی از خودپردازهای بانکی نسبت به پرداخت قبض مالیاتی اقدام کنید. باید این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. کارت خود را وارد نمایید.
  2. پرداخت قبوض و دیگر پرداخت‌ها را انتخاب نمایید.
  3. بارکد ۴۲ رقمی را وارد کنید.
  4. گزینه پرداخت را انتخاب کرده و قبض خود را پرداخت کنید.

کلام آخر

پرداخت مالیات امری ضروری است و همه افرادی که مشمول آن هستند باید در موعد مقرر نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. روش‌های مختلفی برای پرداخت قبض مالیاتی وجود دارد که در این مقاله به آن پرداختیم. کارمنتو یک پلتفرم تخصصی در زمینه مشاوره‌های مالی و حقوقی است. شما می‌توانید سوالات خود در این زمینه را به صورت آنلاین و تلفنی با کارمنتو در میان بگذارید و از راهنمایی مشاورین این مجموعه بهره مند شوید.

05

مالیات چیست؟ مالیات چیست؟ مالیات چیست؟؟؟؟

تست تست تست تستسیس شسی سشیسش یشسی سشیسشیسس سیسی شیسشیی  سشیسشیس یشس تست تست تست تست تست تست تست تست

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ 8 نظر

5 8
نحوه پرداخت قبض مالیات از طریق سامانه پرداخت payments.tax.gov.ir

مشاورین مرتبط

مقالات مرتبط

مالی و مالیاتی
29 شهریور 1402

|

6 دقیقه مطالعه
مالی و مالیاتی
29 شهریور 1402

|

6 دقیقه مطالعه
مالی و مالیاتی
28 شهریور 1402

|

11 دقیقه مطالعه

مقالات مرتبط

مالی و مالیاتی
29 شهریور 1402

|

6 دقیقه مطالعه
مالی و مالیاتی
29 شهریور 1402

|

6 دقیقه مطالعه
مالی و مالیاتی
28 شهریور 1402

|

11 دقیقه مطالعه

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ایمیل شما با موفقیت ثبت شد