وبلاگ

advice action advice action
روش های استعلام‌ قبل از ثبت برند تجاری
امور ثبتی -

روش های استعلام‌ قبل از ثبت برند تجاری

یکی از موارد مهم قبل از انتخاب و ثبت برند این است که، نامی را انتخاب کنیم که سابقه ثبتی نداشته باشد که با این کار اطمینان بیشتری به تایید نهایی برند خود داشته باشیم.

بررسی اسامی گوناگون و استعلام قبل از ثبت برند، فرایندی است که متقاضیان و شرکت‌ها برای انتخاب برند محصولات و یا خدمات خود استفاده می‌کنند تا در زمان ارائه و معرفی محصول یا خدمات خود به اداره مالکیت صنعتی با مشکل مواجه نشوند و هزینه و زمان کمتری صرف گردد.

نحوه استعلام قبل از ثبت برند، از روزنامه رسمی کشور و یا سایت اداره مالکیت صنعتی بدین صورت که که از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو می شویم:

استعلام قبل از ثبت برند

 

حال، نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین می کنیم و دکمه جستجو را کلیک می‌کنیم. در صورت وجود هرگونه سابقه ثبت مشابه، این سامانه نتایج جستجو را اعلام می‌کند:

 

استعلام قبل از ثبت برند

یکی دیگر از روش های استعلام قبل از ثبت برند، روزنامه رسمی قوه قضائیه می‌باشد. برای این استعلام باید از سایت روزنامه رسمی کشور استفاده کنیم. بدین صورت که در قسمت آگهی های قانونی، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد می‌کنیم و از میان روزنامه‌های جستجو شده به بررسی و امکان سنجی استعلام برند قبل از ثبت می‌پردازیم:

 

استعلام قبل از ثبت برند

استعلام قبل از ثبت برند

همچنین شما می‌توانید برای پاسخ به سوالات خود در خصوص روش‌های استعلام قبل از ثبت برند تجاری و همچنین راهنمایی گام به گام مراحل ثبت برند تجاری خود، از متخصصان مجرب وخبره اپلیکیشن مشاوره کارمنتو، مشاوره بگیرید و یا در قسمت نظرات آن را بیان کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.