دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی
امور ثبتی

روش های استعلام‌ قبل از ثبت برند تجاری

  • مدت مطالعه: 1دقیقه
  • 20 تیر 1400
  • 0 نظر
روش های استعلام‌ قبل از ثبت برند تجاری

 

یکی از موارد مهم قبل از انتخاب و ثبت برند این است که، نامی را انتخاب کنیم که سابقه ثبتی نداشته باشد که با این کار اطمینان بیشتری به تایید نهایی برند خود داشته باشیم.

بررسی اسامی گوناگون و استعلام قبل از ثبت برند، فرایندی است که متقاضیان و شرکت‌ها برای انتخاب برند محصولات و یا خدمات خود استفاده می‌کنند تا در زمان ارائه و معرفی محصول یا خدمات خود به اداره مالکیت صنعتی با مشکل مواجه نشوند و هزینه و زمان کمتری صرف گردد.

نحوه استعلام قبل از ثبت برند، از روزنامه رسمی کشور و یا سایت اداره مالکیت صنعتی بدین صورت که که از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو می شویم:

استعلام قبل از ثبت برند

 

حال، نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین می کنیم و دکمه جستجو را کلیک می‌کنیم. در صورت وجود هرگونه سابقه ثبت مشابه، این سامانه نتایج جستجو را اعلام می‌کند:

 

استعلام قبل از ثبت برند

 

یکی دیگر از روش های استعلام قبل از ثبت برند، روزنامه رسمی قوه قضائیه می‌باشد. برای این استعلام باید از سایت روزنامه رسمی کشور استفاده کنیم. بدین صورت که در قسمت آگهی های قانونی، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد می‌کنیم و از میان روزنامه‌های جستجو شده به بررسی و امکان سنجی استعلام برند قبل از ثبت می‌پردازیم:

 

استعلام قبل از ثبت برند

 

 

استعلام قبل از ثبت برند

 

همچنین شما می‌توانید برای پاسخ به سوالات خود در خصوص روش‌های استعلام قبل از ثبت برند تجاری و راهنمایی گام به گام مراحل ثبت برند تجاری خود و همچنین انواع امور ثبتی، از متخصصان مجرب وخبره اپلیکیشن مشاوره کارمنتو، مشاوره بگیرید و یا در قسمت نظرات آن را بیان کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

 

اشتراک گذاری :
مشاورین مرتبط
سامان گلابتونی

غیرفعال

سامان گلابتونی

کارشناس مالکیت فکری

(5.0)
  • user call card 2

✅کارشناس و مشاور ارشد مالکیت فکری✅مدیر شعبه تهران موسسه مالکیت فکری پلکان ✅ارائه دهنده خدمات به بیش از ۱۰۰ برند مطرح بین المللی✅مشاوره تخصصی ثبت علائم تجاری در خارج از کشور ✅مشاوره ثبت علائم...

صابر اسدی

غیرفعال

صابر اسدی

مشاور در امور ثبتی

(4.5)
  • user call card 14

مشاوره در امور ثبت شرکت ثبت برندتغییرات شرکتانحلالاخذ جوازو...

مریم جعفری

غیرفعال

مریم جعفری

مشاوره امور ثبتی و حقوقی

(3.7)
  • user call card 19

بیش از ۱۵سال سابقه فعالیت در زمینه خدمات ثبتی و حقوقی دارای سابقه درخشان در زمینه همکاری با برندهایی چون روغن غنچه،بیسکویت گرجی و ....

مطالب مرتبط

مدت مطالعه: 1 دقیقه

مدت مطالعه: 1 دقیقه

km-arrow-left orange

نظرات کاربران