دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی

مشاوره رایگان

سوالات خود را در تمامی حوزه‌ها بصورت رایگان از مشاورین کارمنتو بپرسید

حوزه ها

آخرین سوالات

محمد علی خاکپور محمد علی خاکپور
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
13:49 1400/10/19

سلام ، مدت 15 ماه حضور داوطلبانه در جبهه دارم ، این مدت رو که بعنوان سربازی هم محسوب شده رفتم و از بیمه خریدم و جزو سنوات حساب شده البته فقط همون 15 ماه ، ولی گویا برای سنوات کاری طبق قانون مجلس هر ما... سلام ، مدت 15 ماه حضور داوطلبانه در جبهه دارم ، این مدت رو که بعنوان سربازی هم محسوب شده رفتم و از بیمه خریدم و جزو سنوات حساب شده البته فقط همون 15 ماه ، ولی گویا برای سنوات کاری طبق قانون مجلس هر ماه حضور در جبهه 1.5 برابر محاسبه میشه .اولا میخواستم بدونم آیا این قانون واقعا وجود داره و با اینکه من الان 28 ماه خدمت دارم میتونیم از این قانون استفاده کنم ؟ دوما گویا مزایای مالی مانند پاداش فوق العاده شغل و یا عدم کسر مالیات شامل ایثارگران میشده که متاسفانه سر کار فعلی محاسبه نکرده آیا میتونم قانونا اعتراض کنم ؟

پاسخ
1611 محمد تقی اهورايي
12:05 1400/10/21

با سلام همانطوري كه همكار عزيزم اشاره فرمودند علاوه بر ماده 27 در برنامه ششم توسعه در بخش 16 امور ايثار گران ماده 86لغايت 89 امتيازاتي را براي ايثارگران مصوب نموده است ازجمله يك مقطع تحصيلي بالاتر... با سلام همانطوري كه همكار عزيزم اشاره فرمودند علاوه بر ماده 27 در برنامه ششم توسعه در بخش 16 امور ايثار گران ماده 86لغايت 89 امتيازاتي را براي ايثارگران مصوب نموده است ازجمله يك مقطع تحصيلي بالاتر - معافيت مالياتي - رايگان بودن امتيازات مشتركات اب برق گاز و... و موارد ديگر كه پيشنهاد مي گردد مطالعه و مزاياي مطعلقه را پي گيري فرمائيد

مهدی عزتی مهدی عزتی
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
13:31 1400/10/19

سلام ، از بدو شروع کار تا تاریخ ۹۴/۱۲/۲۹ به شعبه ۱ تهران بیمه پرداختم و از تاریخ ۹۵/۱/۱ با تغییر شغل در آذربایجان شرقی به شعبه کلیبر تا تاریخ ۹۷/۷/۳۰ بمدت ۳۱ ماه و از آن شعبه در تاریخ ۹۷/۸/۱ با سابقه... سلام ، از بدو شروع کار تا تاریخ ۹۴/۱۲/۲۹ به شعبه ۱ تهران بیمه پرداختم و از تاریخ ۹۵/۱/۱ با تغییر شغل در آذربایجان شرقی به شعبه کلیبر تا تاریخ ۹۷/۷/۳۰ بمدت ۳۱ ماه و از آن شعبه در تاریخ ۹۷/۸/۱ با سابقه کل ۲۱/۷۷۸ تقاضای بازنشستگی کردم ، بدلیل اینکه مجدا با شرکت قبلی در تهرا م از تاریخ ۹۵/۲/۱ تا تاریخ ۹۶/۵/۶ همکاری داشته که باعث تداخل ۹ ماه همزمانی در دو سال آخر در آذربایجان شرقی گردیده ودر محاسبات باز نشستگی یکبار میانگین دو سال آخر تهران در شعبه ۱ را از تاریخ ۹۶/۵/۶ تا ۹۴/۴/۳۱ ملاک قرار داده و ضربدر کل سوابق ام ۲۱/۷۷۸ کرده و در کارگاه آذربایجان شرقی میانگی دو سال آخر از ۹۷/۷/۳۰ الی ۹۵/۷/۳۰ مطابق ماده ۳۴ شاغل در دو کارگاه در صورتیکه آخرین محل کارم آذربایجان شرقی بوده ، ایا منظور شما میانگین دو سال آخرین کارگاه در شهرستان آذربایجان شرقی می باشد یا میانگین دو سال هر کار گاه جداگانه ودر ضمن چرا میانگین دو سال کارگاه تهران را که تا ۹۶/۵/۶ بوده به عنوان کارگاه اصلی در نظر گرفتن ، باسپاس

پاسخ
1610 محمد تقی اهورايي
11:38 1400/10/21

با سلام طبق قانون ميانگين دوسال آخر اشتغال دركارگاهها منتهي به بازنشستگي قابل محاسبه است در صورت نياز به تفسير و راهنمايي بيشتر از طريق كار منتو تماس بگيريد با سلام طبق قانون ميانگين دوسال آخر اشتغال دركارگاهها منتهي به بازنشستگي قابل محاسبه است در صورت نياز به تفسير و راهنمايي بيشتر از طريق كار منتو تماس بگيريد

کبی خدری کبی خدری
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
13:30 1400/10/19

سلام شرایط گرفتن نمایندگی بیمه ایران چی هست؟ دیپلم دارم سلام شرایط گرفتن نمایندگی بیمه ایران چی هست؟ دیپلم دارم

پاسخ
1602 محمد تقی اهورايي
19:45 1400/10/19

با سلام جنابعالی می توانید درخواست خود را در سایت بیمه ایران به عنوان متقاضی ثبت کنید ظرف ۱۰ روز با شما تماس می گیرند تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به اسلام یا یکی دیگر از ادیان رسمی کشور عدم... با سلام جنابعالی می توانید درخواست خود را در سایت بیمه ایران به عنوان متقاضی ثبت کنید ظرف ۱۰ روز با شما تماس می گیرند تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به اسلام یا یکی دیگر از ادیان رسمی کشور عدم اعتیاد به مواد مخدر نداشتن سوء پیشینه کیفری و همچنین نداشتن سابقهمحکومیت به جرایم نام برده شده در ماده 64 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری داشتن گواهی پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دایم شما با مدرک تحصیلی دیپلم باید دوسال سابقه کار داشته باشید و در دورهای آموزشی شرکت کنید در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر از طریق کارمنتو تماس بگیرید

مهدی اسدی مهدی اسدی
مالی و مالیاتی 2 پاسخ
13:17 1400/10/19

با سلام بنده به تازگی شرکتی ثبت کردم و دفاتر پلمپ را دریافت نموده ام سوال من این است که این دفاتر رو آخر سال به کجا باید ارسال کنم ؟ از طریق پست با حضوری باید تحویل بدهم با سلام بنده به تازگی شرکتی ثبت کردم و دفاتر پلمپ را دریافت نموده ام سوال من این است که این دفاتر رو آخر سال به کجا باید ارسال کنم ؟ از طریق پست با حضوری باید تحویل بدهم

پاسخ
1633 بهمن امیری
14:05 1400/10/27

این دفاتر را شما باید نگه دارید پیش خودتون و عملیات حسابداری را در اونها ثبت کنید و وقتی که اداره مالیات درخواست ارائه دفاتر کرد بهش ارائه بدهید این دفاتر را شما باید نگه دارید پیش خودتون و عملیات حسابداری را در اونها ثبت کنید و وقتی که اداره مالیات درخواست ارائه دفاتر کرد بهش ارائه بدهید

سام ملک احمدی سام ملک احمدی
امور ثبتی 1 پاسخ
13:07 1400/10/19

با سلام ما یک شرکت سهامی خاص هستیم که در حال افزایش سرمایه می باشیم. گویا کلیه اعضاء هیت مدیره باید در سامانه ثنا ثبت نام بکنند. در حال حاضر یکی از اعضاء ما خارج از کشور هستند و مشکل کارت ملی دارند.... با سلام ما یک شرکت سهامی خاص هستیم که در حال افزایش سرمایه می باشیم. گویا کلیه اعضاء هیت مدیره باید در سامانه ثنا ثبت نام بکنند. در حال حاضر یکی از اعضاء ما خارج از کشور هستند و مشکل کارت ملی دارند. امکان داره راهنمایی بفرمایید چگونه می تونیم افزایش سرمایه را انجام بدیم ؟

پاسخ
1608 ساعده صادقی
11:05 1400/10/21

سلام وقتتون بخیر متاسفانه بدون داشتن سامانه ثنا امکان ثبت سیستمی وجود ندارد. اگر میتوانید جلسه را با اکثریت تشکیل دهید سلام وقتتون بخیر متاسفانه بدون داشتن سامانه ثنا امکان ثبت سیستمی وجود ندارد. اگر میتوانید جلسه را با اکثریت تشکیل دهید

الهام دهقان الهام دهقان
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
10:55 1400/10/19

سلام آیا میتوان یک ماه از 9 ماه بیمه زایمان را قبل از زایمان یعنی در ماه آخر بارداری استفاده کرد؟ چه کارهایی باید انجام داد؟ سلام آیا میتوان یک ماه از 9 ماه بیمه زایمان را قبل از زایمان یعنی در ماه آخر بارداری استفاده کرد؟ چه کارهایی باید انجام داد؟

پاسخ
1586 محمد تقی اهورايي
11:30 1400/10/19

با سلام وقت بخير . اين امكان وجود ندارد همانطوري كه از نام مرخصي زايمان پيداست يعني بايد پس از فارغ شدن استفاده گردد . البته در صورتي كه پزشك معالج شما بارداري را پرخطر يا با عوارض تشخيص دهد مي توان... با سلام وقت بخير . اين امكان وجود ندارد همانطوري كه از نام مرخصي زايمان پيداست يعني بايد پس از فارغ شدن استفاده گردد . البته در صورتي كه پزشك معالج شما بارداري را پرخطر يا با عوارض تشخيص دهد مي تواند مرخصي استعلاجي تجويز نمايد و شما با ارائه آن به سازمان و تائيد پزشك معتمد يا شوراي پزشكي از استعلاجي استفاده نماييد كه اين موضوع سواي مرخصي زايمان است

حسین اصحابی حسین اصحابی
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
23:58 1400/10/18

با سلام در حال حاضر دانشجو هستم و در ماه جاری فارق‌التحصیل میشوم. پس از آن قصد انجام و اتمام خدمت سربازی را در بازه دو ماهه داشته و پس از آن قصد بازگشت به تحصیل را دارم. ۲۹ سال دارم. به فکر استفاده ا... با سلام در حال حاضر دانشجو هستم و در ماه جاری فارق‌التحصیل میشوم. پس از آن قصد انجام و اتمام خدمت سربازی را در بازه دو ماهه داشته و پس از آن قصد بازگشت به تحصیل را دارم. ۲۹ سال دارم. به فکر استفاده از خدمات بیمه دانشجویی (حرف و مشاغل آزاد) بودم. با توجه به شرایط موجود میخواستم بدانم بهترین گزینه برای من چیست؟ و چه کاری انجام دهم؟

پاسخ
1585 محمد تقی اهورايي
11:04 1400/10/19

با سلام بيمه دانشجويي با حق بيمه 12 درصد مشاغل آزاد در حال حاضر براي شما مطلوب است با سلام بيمه دانشجويي با حق بيمه 12 درصد مشاغل آزاد در حال حاضر براي شما مطلوب است

مهدی عزتی مهدی عزتی
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
16:43 1400/10/18

سلام، کل سوابق ام ۲۱/۷۷۸ می باشد ، تا تاریخ ۹۶/۵/۶ در تهران شرکت مهندسین مشاور پرهون در شعبه ۱ که از تاریخ ۹۵/۲/۱ الی ۹۶/۵/۶ به عنوان مشاوره ای و حضور غیر فیزیکی بدلیل تغییر شغل تمام وقت در شرکت مهندس... سلام، کل سوابق ام ۲۱/۷۷۸ می باشد ، تا تاریخ ۹۶/۵/۶ در تهران شرکت مهندسین مشاور پرهون در شعبه ۱ که از تاریخ ۹۵/۲/۱ الی ۹۶/۵/۶ به عنوان مشاوره ای و حضور غیر فیزیکی بدلیل تغییر شغل تمام وقت در شرکت مهندسین مشیران به عنوان مدیر کارگاه در کلیبر آذربایجان شرقی و پرداخت سقف حداکثر بیمه به شعبه کلیبر از تاریخ ۹۵/۱/۱ الی ۹۷/۷/۳۰ ودر تاریخ ۹۷/۸/۱ از آن شعبه تقاضای باز نشستگی کردم و بدلیل ۹ ماه تداخل میانگین دو سال را تهران و لیست پرداخت به شعبه ۱ از سال ۹۶/۵/۶ به عقب ضربدر کل سابقه ۲۱/۷۷۷ به عنوان کارگاه اصلی در نظر گرفته ، کارگاه آذربایجان شرقی به عنوان کارگاه فرعی مطابق ماده ۳۴ تامین اجتماعی میانگین دو سال آخر از ۹۷/۷/۳۰ به عقب ضربدر ۳۱ آیا بر اساس ماده ۳۴ بر قراری مستمری صحیح می باشد ، لطفا راهنمایی فرمایید

پاسخ
1584 سید محمد برکات
09:15 1400/10/19

با عرض سلام خدمت حضرتعالی میانگین حقوق 2 سال آخر کار (ضربدر) تعداد سال های کار. اگر چنین شده صحیح و گرنه عمل سازمان اشتباه می باشد. با عرض سلام خدمت حضرتعالی میانگین حقوق 2 سال آخر کار (ضربدر) تعداد سال های کار. اگر چنین شده صحیح و گرنه عمل سازمان اشتباه می باشد.

یلدا ملکی یلدا ملکی
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
15:19 1400/10/18

سلام روزتون بخیر من سال 95 حدود یک سال از بیمه بیکاری متاهلی استفاده کردم الان 3 ساله که در این شرکت مشغول به کار هستم آیا میتونم بعد از مرخصی زایمانم باز هم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟ سلام روزتون بخیر من سال 95 حدود یک سال از بیمه بیکاری متاهلی استفاده کردم الان 3 ساله که در این شرکت مشغول به کار هستم آیا میتونم بعد از مرخصی زایمانم باز هم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

پاسخ
1583 سید محمد برکات
09:09 1400/10/19

با عرض سلام خدمت حضرتعالی بله شما می توانید از بیمه بیکاری هم استفاده کنید. با عرض سلام خدمت حضرتعالی بله شما می توانید از بیمه بیکاری هم استفاده کنید.

مجید گلچین مجید گلچین
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
14:31 1400/10/18

سوالی داشتم در مورد بازنشستگی ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید. مدیر مالی یک شرکت خصوصس هستم با 30 سال و پنج ماه سابقه کاری و همچنین عضو هیات مدیره شرکت نیز میباشم.در تاریخ پنجم بهمن ماه پنجاه سالم ت... سوالی داشتم در مورد بازنشستگی ممنون خواهم شد راهنمایی بفرمایید. مدیر مالی یک شرکت خصوصس هستم با 30 سال و پنج ماه سابقه کاری و همچنین عضو هیات مدیره شرکت نیز میباشم.در تاریخ پنجم بهمن ماه پنجاه سالم تمام شده و میخواهم تقاضای بازنشستگی نمایم .از طرف دیگر با توجه به درخواست شرکت میتوانم بعنوان مشاور و عضو هیات مدیره به فعالیت کاری خود ادامه دهم .میخواستم بپرسم بکار گیری من بع ز مدت بازنشستگی به چه صورت امکان پذیر بوده که در آینده دچار مشکل بمه ای و متوقف شدن مستمری نباشم .ممنون میشم راهنمایی فرمایید و اده تبصره های موجود را به بنده نشان دهید

پاسخ
1582 سید محمد برکات
09:08 1400/10/19

با عرض سلام خدمت حضرتعالی شما بیش از 30 سال سابقه پرداخت بیمه دارید و قطعا می توانید بازنشسته شوید و اما در مورد بخش دوم فرمایش شما مطابق قانون (ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان) در کل هر شرکتی که از بود... با عرض سلام خدمت حضرتعالی شما بیش از 30 سال سابقه پرداخت بیمه دارید و قطعا می توانید بازنشسته شوید و اما در مورد بخش دوم فرمایش شما مطابق قانون (ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان) در کل هر شرکتی که از بودجه کشوری در سال اداره می شود هیچ شخص بازنشسته ای اجازه اشتغال در آنجا را نخواهد داشت مگر مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی کشوری.


مشاوره رایگان