دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی

مشاوره رایگان

سوالات خود را در تمامی حوزه‌ها بصورت رایگان از مشاورین کارمنتو بپرسید

حوزه ها

آخرین سوالات

علی جلالی علی جلالی
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
10:04 1399/06/02

سلام و خسته نباشید. در یکی از واحدهای کارگری که کارفرما در پایان شش ماهه اول هر سال مبلغی از عیدی و پاداش آخر سال را به صورت علی الحساب به کارگران پرداخت می نموده است امسال اعلام داشته که به دلیل مشکل... سلام و خسته نباشید. در یکی از واحدهای کارگری که کارفرما در پایان شش ماهه اول هر سال مبلغی از عیدی و پاداش آخر سال را به صورت علی الحساب به کارگران پرداخت می نموده است امسال اعلام داشته که به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت علی الحساب پایان شش ماهه اول نمی باشد تکلیف مراجع حل اختلاف چیست ؟

پاسخ
473 محمد غیاثی
16:10 1399/06/03

سلام دوست عزیز در صورت قرارداد شش ماه کارفرما باید پرداخت کنن. در صورت قرارداد یکساله هیچگونه اجباری به پرداخت نیست کارفرما می تواند در پایان قرارداد تسویه کند . سلام دوست عزیز در صورت قرارداد شش ماه کارفرما باید پرداخت کنن. در صورت قرارداد یکساله هیچگونه اجباری به پرداخت نیست کارفرما می تواند در پایان قرارداد تسویه کند .

علی جلالی علی جلالی
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
10:03 1399/06/02

سلام .پرداخت عیدی و پاداش آخر سال به کارگران فصلی چگونه است ؟ کارگران کار مزدی چطور ؟ سلام .پرداخت عیدی و پاداش آخر سال به کارگران فصلی چگونه است ؟ کارگران کار مزدی چطور ؟

پاسخ
474 محمد غیاثی
16:12 1399/06/03

سلام به تعداد ماه کارکرد پرداخت می شود . سلام به تعداد ماه کارکرد پرداخت می شود .

شیما ترابی شیما ترابی
مالی و مالیاتی 1 پاسخ
13:58 1399/05/30

سلام و وقت بخیر اظهارنامه تبصره ماده ۱۰۰ ممکنه رسیدگی بشود و برگ تشخیص صادر شود؟ ممنونم🙏 سلام و وقت بخیر اظهارنامه تبصره ماده ۱۰۰ ممکنه رسیدگی بشود و برگ تشخیص صادر شود؟ ممنونم🙏

پاسخ
479 محسن آل حبیب
00:21 1399/06/04

سلام وقت بخیر اگر مغایر با بانک اطلاعاتی سازمان باشد و گزارشاتی که برای شما ارسال شد و همچنین مغایر میزان تراکنش های بانکی شما باشد بله رسیدگی می شود سلام وقت بخیر اگر مغایر با بانک اطلاعاتی سازمان باشد و گزارشاتی که برای شما ارسال شد و همچنین مغایر میزان تراکنش های بانکی شما باشد بله رسیدگی می شود

رضا آگهی رضا آگهی
امور حقوقی 1 پاسخ
00:37 1399/05/29

سلام. قانونی در مورد حق مالک جهت انتقال سرقفلی توسط مستاجر داریم؟! چطور باید مالک و صاحب سرقفلی به توافق برسن؟! درصد قانونی ای وجود داره؟! تشکر سلام. قانونی در مورد حق مالک جهت انتقال سرقفلی توسط مستاجر داریم؟! چطور باید مالک و صاحب سرقفلی به توافق برسن؟! درصد قانونی ای وجود داره؟! تشکر

پاسخ
490 احسان حجاریان
14:59 1399/06/10

قسمت اول سوالتون نامفهومه. اما در مورد توافق که به هر شکلی میشود توافق کرد و درصد یا قانون دیگر معنی ندارد. قانون در این موارد برای وقتی هست که توافق وجود ندارد. قسمت اول سوالتون نامفهومه. اما در مورد توافق که به هر شکلی میشود توافق کرد و درصد یا قانون دیگر معنی ندارد. قانون در این موارد برای وقتی هست که توافق وجود ندارد.

ناصر گلشن پور ناصر گلشن پور
امور حقوقی 1 پاسخ
17:45 1399/05/28

سلام . وقتتون بخیر گواهی فوت فرضی از کجا میشه گرفت؟ سلام . وقتتون بخیر گواهی فوت فرضی از کجا میشه گرفت؟

پاسخ
591 زهره جلیله وند
10:02 1399/08/24

با سلام ووقت بخیر صدور حکم موت فرضی در مورد کسی صادر می شود که مدت طولانی از غیبت او می گذرد و خبری از او در دسترس نیست و عرفا چنین شخصی زنده فرض نمی شود. ماده ۱۰۲۰ قانون مدنی :موارد ذیل از جمله موارد... با سلام ووقت بخیر صدور حکم موت فرضی در مورد کسی صادر می شود که مدت طولانی از غیبت او می گذرد و خبری از او در دسترس نیست و عرفا چنین شخصی زنده فرض نمی شود. ماده ۱۰۲۰ قانون مدنی :موارد ذیل از جمله مواردی محسوب است که عادتا شخص غایب زنده فرض نمی‌گردد: ۱. وقتی که ده سال تمام از تاریخ آخرین خبری که از حیات غایب رسیده است گذشته و در انقضاء مدت مزبور سن غایب از هفتاد و پنج سال گذشته باشد. ۲. وقتی که یک نفر به عنوانی از عناوین جزء قشون مسلح بوده و در زمان جنگ مفقود و سه سال تمام از تاریخ انعقاد صلح بگذرد بدون اینکه خبری از او برسد. هرگاه جنگ منتهی به انعقاد صلح نشده باشد مدت مزبور پنج سال از تاریخ ختم جنگ محسوب می‌شود. ۳. وقتی که یک نفر حین سفری دریایی در کشتی بوده که آن کشتی در آن مسافرت تلف شده است سه سال تمام از تاریخ تلف شدن کشتی گذشته باشد بدون اینکه از آن مسافر خبری برسد. و دادگاه آخرین محل اقامتگاه شخصی که (موت فرضی ) شده است صالح به رسیدگی است .

علی جلالی علی جلالی
بیمه و قانون کار 3 پاسخ
14:49 1399/05/28

سلام و درود اگر کارگری اخیرا ازدواج کرده باشد و همسر او از ازدواج قبلیش دارای فرزندی باشد. آیا کارگر میتواند به اعتبار فرزند همسرش از کمک عائله مندی برخوردار باشد؟ سلام و درود اگر کارگری اخیرا ازدواج کرده باشد و همسر او از ازدواج قبلیش دارای فرزندی باشد. آیا کارگر میتواند به اعتبار فرزند همسرش از کمک عائله مندی برخوردار باشد؟

پاسخ
498 محمد مهدی عسکری
20:17 1399/06/15

در صورت داشتن ۷۲۰روزسابقه بیمه و همچنین فرزند زیر ۱۸ سال میتوانید.اگر فرزند شما بالای ۱۸سال است باید اشتغال به تحصیل داشته باشد. در صورت داشتن ۷۲۰روزسابقه بیمه و همچنین فرزند زیر ۱۸ سال میتوانید.اگر فرزند شما بالای ۱۸سال است باید اشتغال به تحصیل داشته باشد.

علی جلالی علی جلالی
بیمه و قانون کار 1 پاسخ
14:45 1399/05/28

با سلام خسته نباشید،بنده چندین سال سابقه کار داخل کارگاه شخصی دارم الانم داخل نیروهای مسلح آیا میتوانم سابقه کار تامین اجتماعی با سابقه خدمات درمانی تجمیع کنم؟ با سلام خسته نباشید،بنده چندین سال سابقه کار داخل کارگاه شخصی دارم الانم داخل نیروهای مسلح آیا میتوانم سابقه کار تامین اجتماعی با سابقه خدمات درمانی تجمیع کنم؟

پاسخ
497 مشاور بیمه
13:29 1399/06/12

سلام امکان تجمیع وجود نداره و باید انتقال صندوق بدین از تانین اجتماعب به خدمات درمانی سلام امکان تجمیع وجود نداره و باید انتقال صندوق بدین از تانین اجتماعب به خدمات درمانی

مهناز عسگری مهناز عسگری
مالی و مالیاتی 2 پاسخ
14:15 1399/05/28

با سلام وقت بخیر اضافه پرداختی مشتری اگه رقم خیلی کوچیکی باشه ولی موجب بستانکار شدن حساب مشتری بشه باید به کدوم حساب منتقل شه ؟ با سلام وقت بخیر اضافه پرداختی مشتری اگه رقم خیلی کوچیکی باشه ولی موجب بستانکار شدن حساب مشتری بشه باید به کدوم حساب منتقل شه ؟

پاسخ
476 محمد غیاثی
16:22 1399/06/03

سلام در صورتیکه خرید در سال جدید داشته باشن می توانید در سرفصل پیش دریافت نگهداری شود در غیر این صورت به حساب بستانکاران انتقال داده شود اگر مبلغ خیلی ناچیز باشد می توانید با حساب سایر درامدها صفر ک... سلام در صورتیکه خرید در سال جدید داشته باشن می توانید در سرفصل پیش دریافت نگهداری شود در غیر این صورت به حساب بستانکاران انتقال داده شود اگر مبلغ خیلی ناچیز باشد می توانید با حساب سایر درامدها صفر کنید

مهناز عسگری مهناز عسگری
مالی و مالیاتی 1 پاسخ
14:13 1399/05/28

سلام خسته نباشین یه سوال داشتم اگه درآمد وهزینه حقوق سال قبل به سال جاری منتقل بشه چه ثبتی زده میشه؟؟ سلام خسته نباشین یه سوال داشتم اگه درآمد وهزینه حقوق سال قبل به سال جاری منتقل بشه چه ثبتی زده میشه؟؟

پاسخ
477 محمد غیاثی
16:27 1399/06/03

سلام حساب موقت می باشد در پایان سال با حساب سود و زیان باید بسته شود سلام حساب موقت می باشد در پایان سال با حساب سود و زیان باید بسته شود

احمدرضا گل محمدی فرح احمدرضا گل محمدی فرح
برنامه نویسی 3 پاسخ
12:59 1399/05/28

سلام میخواستم یه سایت طراحی کنم که وقتی تو موبایل add to my home screen میکنم آدرس سایت نمایش داده نشه مثل بازار خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چجوری باید این کار رو انجام بدم سلام میخواستم یه سایت طراحی کنم که وقتی تو موبایل add to my home screen میکنم آدرس سایت نمایش داده نشه مثل بازار خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چجوری باید این کار رو انجام بدم

پاسخ
471 محمد حیدری
15:56 1399/06/03

در فایل manifest گذینه‌ای وجود داره به اسم display این گذینه نحوه پردازش اپلیکیشن اد شده به home screen رو تایین میکنه که صورت دیفالت رو حال browser هستش که آدرس سایت را نمایش میدهد. با تغییر مقدار d... در فایل manifest گذینه‌ای وجود داره به اسم display این گذینه نحوه پردازش اپلیکیشن اد شده به home screen رو تایین میکنه که صورت دیفالت رو حال browser هستش که آدرس سایت را نمایش میدهد. با تغییر مقدار display به fullscreen ویا standalone میتونید خروجی مورد نظر خود را بگیرید. display: "standalone"


مشاوره رایگان