دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی
حامد بخردی حامد بخردی
امور حقوقی 4 پاسخ
11:52 1400/03/31

سلام من یک وام از بانک گرفتم برای کسب و کار و میخوام مبلغ اون رو به شخص دیگری واگذار کنم (به دلیل نوع خاص وام که برای به روزرسانی تجهیزات کسب و کار است امکان انتقال درون بانکی وجود ندارد) و نیز ایشان... سلام من یک وام از بانک گرفتم برای کسب و کار و میخوام مبلغ اون رو به شخص دیگری واگذار کنم (به دلیل نوع خاص وام که برای به روزرسانی تجهیزات کسب و کار است امکان انتقال درون بانکی وجود ندارد) و نیز ایشان اقساط را هم خودشان بپردازند یا ماه به ماه در موعد مقرر پرداخت قسط مبلغ آنرا به حساب من واریز کنند تا من بپردازم و ایشان چک جهت ضمانت اجرای این تعهد نمی توانند بدهند (دسته چک ندارند) با چه روشی و با چه نوع تعهدنامه یا قراردادی می توان ایشان را متعهد به پرداخت اقساط وام کرد؟

پاسخ
امير اماني
20:31 1400/04/02

با سلام و احترام با توجه به شرايط مذكور، عقود مختلف با شروط ضمن عقد ميتوان منعقد كرد و همه با ضمانت اجراي مشخص مانند دريافت سفته و اقرار نامه تتظيمي به شكل رسمي يا غير رسمي. ١- مشاركت مدني با شرط پر... با سلام و احترام با توجه به شرايط مذكور، عقود مختلف با شروط ضمن عقد ميتوان منعقد كرد و همه با ضمانت اجراي مشخص مانند دريافت سفته و اقرار نامه تتظيمي به شكل رسمي يا غير رسمي. ١- مشاركت مدني با شرط پرداخت وام ٢- مضاربه با شرط پرداخت وام ٣- همچنين تحت عنوان ماده ١٠ قانون مدني هرنوع عقدي كه مخالف قانون نباشد و توافق دو طرف با شرايط مشخص و ضمانت اجرا مشخص ٤- و….

پاسخ
سید محمد برکات
14:50 1400/04/02

ثانیا دفاتر اسناد رسمی چنین کاری انجام نمی دهند چون فرم انتقال وام را ندارند و این کار اصلا برایشان تعریف نشده است شما باید روی یک برگه A4 بنویسید (اینجانب (مشخصات کامل شناسنامه) وام (مشخصات کامل وام... ثانیا دفاتر اسناد رسمی چنین کاری انجام نمی دهند چون فرم انتقال وام را ندارند و این کار اصلا برایشان تعریف نشده است شما باید روی یک برگه A4 بنویسید (اینجانب (مشخصات کامل شناسنامه) وام (مشخصات کامل وام از قبیل بانک، مبلغ وام، شعبه پرداخت کننده و غیره) را به آقا/خانم(مشخصات کامل شناسنامه) انتقال دادم. بعد به عنوان انتقال دهنده وام امضا کنید و اثر انگشت بزنید و طرف مقابل به عنوان گیرنده وام امضا کند و اثرانگشت بزند و برای محکم کاری یک چک یا چند چک به مبلغ کل وام بدون تاریخ و با امضا از ایشان که وام را به او دادید بگیرید.

پاسخ
سید محمد برکات
14:43 1400/04/02

با سلام خدمت حضرتعالی اولا واژه ی «دفاتر ثبت اسناد و املاک کشور» که مشاور قبلی گفتند کاملا اشتباه است سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که دفاتر اسناد رسمی در ذیل آن فعالیت می کنند. با سلام خدمت حضرتعالی اولا واژه ی «دفاتر ثبت اسناد و املاک کشور» که مشاور قبلی گفتند کاملا اشتباه است سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که دفاتر اسناد رسمی در ذیل آن فعالیت می کنند.

پاسخ
حسین زارعی
17:07 1400/03/31

با سلام خدمت عزیز بزرگوار شما با عقد قرار دادی بصورت کاملا رسمی در یکی از دفاتر ثبت اسناد و املاک کشور خواهید توانست مسئولیت پراخت اقساط بانکی وام انتقالی به فرد را برضمه ایشان قرار دهید. که در صورت... با سلام خدمت عزیز بزرگوار شما با عقد قرار دادی بصورت کاملا رسمی در یکی از دفاتر ثبت اسناد و املاک کشور خواهید توانست مسئولیت پراخت اقساط بانکی وام انتقالی به فرد را برضمه ایشان قرار دهید. که در صورت عدم ایفای به تعهد نهایتا با طرح دادخواستی خواهید توانست وی را ملزم به اجرای قرار داد سازید. اما بهترین اقدام این است که معادل با مبلغ نیز سفته بعنوان ضمانت اجرایی از ایشان گرفته شود که اگر عدم ایفای تعهد مکرر در پرداخت اقساط از ایشان دیده شد بتوانید با مطالبه ی وجه سفته مبلغ وام را از ایشان بصورت یکجا بازپس بگیرید. با آرزوی موفقیت براَی شما

مشاورین مرتبط
حسین زارعی

فعال

حسین زارعی

عریضه نویس

(5.0)
  • user call card 33

نگارش حقوقی تنظیم شکواییه ، دادخواست ، لایحه ، اعتراضیه (حقوقی و کیفری) و مشاور در زمینه های فوق با هفده سال سابقه ی عریضه نویسی...مشاوره در خصوص دعاوی خانواده قانون کار و ....

1,000 تومان/دقیقه
مشاوره تلفنی
سحر حدادي

غیرفعال

سحر حدادي

مشاوره امور حقوقي

(5.0)
  • user call card 18

كارشناسي ارشد حقوق خصوصي كارشناس امور حقوقي با بيش از ده سال سابقه كار

سید محمد برکات

غیرفعال

سید محمد برکات

مالیات - بیمه_ ثبت _ شهرداری _ خانواده _ ارث

(4.3)
  • user call card 46

دانشجو دکتری حقوق خصوصی _ مدرس دانشگاه غیرانتفاعی در واحد حقوق تجارت

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط
امور حقوقی
مدت مطالعه : 1 دقیقه

نکاتی مهم در مورد مرخصی زایمان (بارداری)

تاریخ ایجاد: 25 دی 1400
امور حقوقی
مدت مطالعه : 1 دقیقه

نکاتی که باید در مورد مزایای بیمه عمر بدانید

تاریخ ایجاد: 22 دی 1400
امور حقوقی
مدت مطالعه : 5 دقیقه

قانون جدید چک در سال 1400

تاریخ ایجاد: 11 آذر 1400