دریافت مشاوره تلفنی در ۱۰ حوزه مختلف کسب و کار مشاوره تلفنی
علی جلالی علی جلالی
بیمه و قانون کار 2 پاسخ
10:04 1399/06/02

سلام و خسته نباشید. در یکی از واحدهای کارگری که کارفرما در پایان شش ماهه اول هر سال مبلغی از عیدی و پاداش آخر سال را به صورت علی الحساب به کارگران پرداخت می نموده است امسال اعلام داشته که به دلیل مشکل... سلام و خسته نباشید. در یکی از واحدهای کارگری که کارفرما در پایان شش ماهه اول هر سال مبلغی از عیدی و پاداش آخر سال را به صورت علی الحساب به کارگران پرداخت می نموده است امسال اعلام داشته که به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت علی الحساب پایان شش ماهه اول نمی باشد تکلیف مراجع حل اختلاف چیست ؟

پاسخ
محمد غیاثی
16:10 1399/06/03

سلام دوست عزیز در صورت قرارداد شش ماه کارفرما باید پرداخت کنن. در صورت قرارداد یکساله هیچگونه اجباری به پرداخت نیست کارفرما می تواند در پایان قرارداد تسویه کند . سلام دوست عزیز در صورت قرارداد شش ماه کارفرما باید پرداخت کنن. در صورت قرارداد یکساله هیچگونه اجباری به پرداخت نیست کارفرما می تواند در پایان قرارداد تسویه کند .

پاسخ
محمد مهدی عسکری
16:45 1399/06/02

سلام. اگر پرداخت عیدی و پاداش در ۶ماهه اول سال بصورت مستمر و چند سال انجام شده است ، این موضوع تبدیل به عرف کارگاه شده است و کارفرما ملزم به پرداخت است. اگر قرارداد کار در ماه ششم به اتمام رسیده است و... سلام. اگر پرداخت عیدی و پاداش در ۶ماهه اول سال بصورت مستمر و چند سال انجام شده است ، این موضوع تبدیل به عرف کارگاه شده است و کارفرما ملزم به پرداخت است. اگر قرارداد کار در ماه ششم به اتمام رسیده است و دیگر تمدید نشده است نیز کارفرما ملزم به پرداخت است. اما اگر قرارداد مجددا تمدید شده است و با توجه به شرایط نابسامان کنونی بدلیل شیوع بیماری و وضعیت نابسامان بازار و عدم درآمد کارفرمایان و همچنین اصل پرداخت عیدی و پاداش در آخر هرسال بهتر است کارگران همکاری نموده و در پایان سال عیدی و پاداش خود را مطالبه نمایند .البته تاکید میگردد این موضوع منوط بر این است که کارگر همچنان در کارگاه مشغول به کار باشد و قرارداد وی تمدید شده باشد.

مشاورین مرتبط
مصطفی بالار

غیرفعال

مصطفی بالار

مشاوره در زمینه روابط کار و تامین اجتماعی

(4.7)
  • user call card 297

بیش از ۲۴ سال تجربه مستقیم و کاربردی در امور کارگزینی و منابع انسانی؛ مدیر منابع انسانی شرکت صنعتی با ۱۵۰۰ نفر پرسنل ؛ عضو اصلی هیئت حل اختلاف اداره کار .تنظیم دادخواست و لوایح جهت طرح در ه...

زهره جلیله وند

غیرفعال

زهره جلیله وند

مشاور

(4.7)
  • user call card 135

مشاور و کارشناس دیجیتال مارکتینگ

محمد مهدی عسکری

غیرفعال

محمد مهدی عسکری

مشاور قانون کار و بیمه تامین اجتماعی

(4.4)
  • user call card 260

سابقه 10سال حضور در مراجع حل اختلاف کار (هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف) بعنوان نماینده کارگران و کارفرمایان همکاری و ارائه مشاوره به بیش از ۱۰ کارگاه و هتلها و فروشگاه ها و رستوران ها و سایر م...

مشاوره رایگان

مطالب مرتبط
بیمه و قانون کار
مدت مطالعه : 3 دقیقه

ساعات کار و اضافه کاری در قانون کار

تاریخ ایجاد: 06 فروردین 1401
بیمه و قانون کار
مدت مطالعه : 1 دقیقه

هر آنچه درباره بازنشستگی زنان و مردان باید بدانید!

تاریخ ایجاد: 30 دی 1400
بیمه و قانون کار
مدت مطالعه : 1 دقیقه

نکاتی مهم در مورد مرخصی زایمان (بارداری)

تاریخ ایجاد: 25 دی 1400