advice action advice action

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

آخرین مطلب
حسابرسی 5 روز پیش
فروش کالا 5 روز پیش
مالی و مالیاتی -

مالیات بر درامد حقیقی

سلام وقت بخیر شرکت ما از شخص حقیقی اپلیکیشنی خریداری کرده فاکتور رسمی‌از ایشون با کدملی دریافت کردیم و مبلغ ارزش افزوده هم به ایشان پرداخت شده ایشون به جز بحث ارزش افزوده باید مالیات بر درامد هم پرداخت کنند؟ فرضا اگه مبلغ قرارداد ۱۰۰ میلیون تومان باشد علاوه بر ۹میلیون مالیات بر ارطش افزوده که از طرف ما به ایشون پرداخت شده و پرداخت مسکنن به اداره دارایی آیا ایشون باید برای ۱۰۰ میلیون تومان درامدشون هم مالیات پرداخت کنن؟؟ (این موضوع از این بابت پرسیده میشه که ایشون برای ارائه فاکتور رسمی به ما، مدعی هستند که باید مالیات بر حقوق بپردازن یا مالیات بر درامد به نرخ ۱۵درصد تا پنجاه میلیون و ۲۰درصد تا ۱۰۰میلیون) لذا فاکتور رو با رقم بالاتر صادر میکنن و مبلغ بیشتری باید بپردازیم این موضوع درسته؟

پاسخ ها

  • امید یحیی پور
    پنجشنبه, 15 اسفند 98

    با سلام.ایشان در صورت داشتن برگه ی ثبت نام ارزش افزوده مجاز به دریافت این مالیات از شما میباشند.در مورد مالیات بر درآمد نیز اصلا نباید همچین مبلغی از شما دریافت شود و خود شرکت فروشنده با توجه به میزان درآمد و‌هزینه ی خود در پایان سال مالی و در زمان ارائه ی اظهار نامه ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد میباشند.به صورت کلی دریافت مالیات بر درآمد از خریدار به هیچ وجه مورد قبول نیست

  • بهمن ذولفی
    پنجشنبه, 08 اسفند 98

    سلام ... ایشان اگر پرونده مالیاتی داشته باشند طبیعتا بایستی مالیات بر درآمد خود را پرداخت نماید ولی اینکه بخواهد این مالیات را هم از شما بگیرد ، غیر منطقی و غیرمعمول است .