اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

اطلاعاتی درباره نحوه فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها
بورس و سرمایه گذاری -

اطلاعاتی درباره نحوه فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها

بر اساس اعلام میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران، دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سایت کارگزاری و واردکردن کدملی و شماره همراه ثبت شده در سایت خصوصی‌سازی می‌توانند وارد قسمت سهام عدالت شوند و در این بخش سبد سهام خود را مشاهده کرده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کنند.

سپس کارگزاری پس از گرفتن کلیه سفارش‌های فروش مالکان سهام عدالت به قیمت بازار، تا ساعت ۱۴ آن روز این سفارش‌ها را به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند. سپرده‌گذاری مرکزی نیز تا پایان روز به اندازه سفارش‌های ارسال هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می‌کند و سپس کارگزار در روز کاری بعد از ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه تا ۱۴ سفارشات را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به قیمت پایانی آن روز، سهام مورد نظر را خریداری کنند.

این در حالی است که مالکانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند ۳۰ درصد از سهام خود را از طریق بورس یا مراجعه به بانک‌ها بفروشند، ۳۰ درصد سهام برای سهامدارانی که برگه‌های یک میلیون تومانی دارند معادل چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.