اخبار

بورس و سرمایه گذاری -

بورس در روز سه شنبه 10 تیرماه چگونه آغاز شد ؟

در مرحله پیش گشایش امروز بورس، میزان تقاضا برای خرید نمادهای بورسی بیشتر از صف فروش است و این حاکی از این دارد که احتمال اینکه بازار سرمایه طی امروز مثبت شود زیاد است.

گفتنی است، در مرحله پیش گشایش بسیاری از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز، صف‌های خرید میلیونی تشکیل داده‌اند و در مقابل حجم عرضه چندان سنگین نیست.

 

جدول

 

در جریان سفارش‌گذاری امروز بازار سهام، نمادهای شپنا، خساپا، وبصادر، شبندر، شستا، خودرو، شترا با بیشترین حجم معاملاتی در صف خرید قرار دارند و نمادهای کفپارس، فملی، وتجارت، فاما، تکمبا، پکویر و فولاد در صف عرضه هستند.

 

جدول ۱

 

معاملات امروز در حالی پیگیری می‌شود که نماد گروه‌های خودرو و پالایشی با افزایش تقاضا مواجه شده و بیشتر نمادهای این گروه با حجم سنگین در صف خرید هستند.

توجه به اینکه شاخص بورس از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۸۰ درصد رشد از خود بر جای گذاشته است و شاخص کل بورس در روز گذشته (دوشنبه) با ریزش همراه بود و به اصطلاح وارد فاز اصلاح شد انتظار می‌رود بازار سرمایه در دومین روز متوالی با ریزش شاخص همراه شود.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.