اخبار

بورس امروز چگونه آغاز شد ؟
بورس و سرمایه گذاری -

بورس امروز چگونه آغاز شد ؟

در جریان معاملات اول وقت امروز اگر چه شاخص کل شروعی ناامید کننده داشت اما با گذشت زمان، روند معاملات بهبود یافته و از شدت افت شاخص کل کاسته شده است.

 در آغاز معاملات روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت بازار سهام، شاخص کل با افتی ۹ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۱۱ هزار واحدی رسید تا به روند نزولی روز گذشته خود ادامه دهد.

 

بورس

 

در یک ۵۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز، سه نماد فملی، وبلمت و فارس به ترتیب با ۱۹۹۹، ۱۲۱۶ و ۱۱۹۶ واحد بیشترین تاثیر را در منفی بودن شاخص داشتند و این در حالی بود که تاثیر ۹۳۳ واحدی اخابر نیز نتوانست شاخص را مثبت کند.

 

بورس

 

در جریان معاملات امروز بورس بیش از ۶۸۲ هزار معامله صورت گرفت که طی آن ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. این در حالی بود که ارزش کل معاملات فرابورس نیز به بیش از ۱۶ هزار میلیارد رسید.

اگر چه امروز نیز در ادامه سقوط ۲۶ هزار واحدی روز گذشته، شاخص کل شروعی منفی داشت اما به نظر می‌رسد با بهبود معاملات در بسیاری از نمادها به خصوص در گروه پتروشیمی و بانکی و خارج شدن آنها از محدوده منفی، شاخص در ادامه بازار از شدت منفی بودن خود بکاهد. ضمن اینکه نماد فولاد نیز پس از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی آماده بازگشایی است و مثبت باز شدن این غول بورسی نیز می‌تواند در جهت بهبود وضعیت شاخص کل گام بردارد.

همچنین بر اساس اعلام ناظر بازار، زمان انجام معاملات امروز سه نماد غگیلا، صبا و شگویا از ساعت ۱۲:۳۵ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود. همچنین دو نماد شستا و خساپا نیز خارج از ساعت کاری عادی بورس، معامله می‌شوند.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.

منبع:تجارت نیوز