اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

بازار سهام سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟
بورس و سرمایه گذاری -

بازار سهام سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟


در آغاز معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه شاخص کل بیش از ۲۰ هزار واحد افت داشت تا همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد.

در آغاز معاملات روز سه‌شنبه بازار سهام شاخص کل با افتی ۲۲ هزار واحدی به کانال ۹۳۰ هزارتایی سقوط کرد تا همچنان به روند نزولی چند وقت اخیر خود ادامه دهد.

 

بورس سه شنبه

 

در ۵۰ دقیقه ابتدایی معاملات بورس، سه غول بزرگ بورس یعنی فارس، فولاد و فملی به ترتیب با ۲۶۳۹، ۲۳۴۰ و ۱۵۴۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. این در حالی است که سایر نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز نیز در محدوده نزدیک به صف فروش معامله می‌شوند.

 

بورس سه شنبه

 

در این مدت بیش از ۴۰۰ هزار معامله در بورس صورت گرفته که طی آن ۲ میلیارد و ۶۸۰ هزار سهم با ارزشی بالغ بر ۳۱ هزار میلیارد ریال داد و ستد شده است. همچنین در معاملات فرابورس نیز ارزش معاملات بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده که کگهر بیشترین تاثیر را بر شاخص این بازار داشته است.

معاملات امروز در حالی در حال پیگیری است که با وجود افت بیش از ۲ درصدی شاخص کل، شاخص کل هم‌وزن کمتر از یک درصد سقوط کرده که نشان‌دهنده معاملات مثبت در نمادهای کوچکتر بورسی است. همچنین با گذشت زمان بازار فشار عرضه در برخی نمادها کاهش یافته ولی کلیت بازار در حال بهبود به نظر نمی‌رسد.

این در حالی است که فردا قرار است دو عرضه اولیه در بورس و فرابورس انجام شود و بخشی از سهامداران به دنبال نقد کردن سهام خود و فراهم کردن نقدینگی لازم برای خرید این دو سهم هستند.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.