اخبار

بورس و سرمایه گذاری -

جزئیات از پیش‌گشایش بورس چهارشنبه / بازار سهام در روز عرضه اولیه چگونه باز می‌شود؟

در جریان مرحله پیش‌گشایش بازار سهام آخرین روز اردیبهشت، اگر چه صف‌های فروش سنگینی در برخی نمادهای بزرگ تشکیل شده اما بسیاری از نمادهای کوچک‌تر با تقاضای شدیدی مواجه شده‌اند.

در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز چهارشنبه، تشکیل صف‌های خرید در نمادهای کوچکتر و تشکیل صف‌های فروش سنگین در برخی نمادهای بزرگ بانکی موجب شده تا امروز احتمالا بازار با تعادل بیشتری در میان عرضه و تقاضا شروع به کار کند.

در فرایند پیش‌گشایش امروز، سه نماد ونوین، میهن و وگردش به ترتیب با ۳۷۴، ۱۶۸ و ۱۴۱ میلیون صف خرید بیشترین متقاضی را دارند و در طرف عرضه نیز دو غول بانکی وتجارت و بصادر در کنار دو نماد شبندر و شتران بیشترین فروشنده را به خود اختصاص داده‌اند.

 

بورس

 

بازار امروز در حالی از دقایقی دیگر آغاز به کار می‌کند که روز گذشته شاخص کل با رشدی ۶ هزار واحدی مجددا وارد کانال یک میلیون واحدی شده بود. همچنین امروز قرار است عرضه اولیه «پیزد» انجام شود، عرضه اولیه کوچکی که به احتمال بسیار زیاد رکورد مشارکت در عرضه‌اولیه را می‌شکند.

پیش از آغاز معاملات امروز، نماد های‌وب به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف شده است.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.