اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

زمان اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد
بیمه و قانون کار -

زمان اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مشاغل از مهر ۹۹ خبر داد.

محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه صبح چهارشنبه هیات وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز هیات وزیران دوباره آقای رئیس‌جمهوری بر لزوم اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عزیز با شاغلین تاکید کردند و ان شاءالله از ابتدای مهر این همسان‌سازی اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق‌ها بر اساس جدولی که تهیه شده انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه تعدادی از شخصیت‌های با تجربه بازنشسته می‌توانستند در این زمینه به ما کمک فکری بدهند از آنها به عنوان مشاوره و همفکری دعوت کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله از اول مهر ماه اصلاح احکام را اجرایی خواهیم کرد بنابرای همسان‌سازی در حد ۹۰ درصد حقوق شاغلین برای بازنشستگان انجام خواهد شد. بنابراین این ماه‌های مرداد و شهریور روزهای سختی برای سازمان برنامه و بودجه خواهد بود تا بتوانند اعتبارات لازم برای همسان‌سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان را تامین کند.

نوبخت تاکید کرد: با اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین از ابتدای مهر ماه در پایان این ماه افزایش حقوق بازنشستگان با افتخار اعمال خواهد شد چرا که ما بازنشستگان را انسان‌های شریفی می‌دانیم که جوانی و سلامت خود را برای خدمت به مردم و کشور عرضه کردند و امروز ما باید پاداش احسان بازنشستگان عزیز را با احسان بدهیم.

وی افزود: همچنین از فاصله ماه جاری تا ماه آتی اقدام دیگری از سوی سازمان برنامه و بودجه باید انجام شود به گونه‌ای که پیش از فرا رسیدن مهرماه پاداش بازنشستگی همه افرادی که در سال ۹۸ بازنشسته شدند و ما نتوانستیم پاداش آنها را پرداخت کنیم، پرداخت نماییم. در این فاصله اقدام دیگری برای آنچه که به عنوان مطالبات ایثارگران و به ویژه کادر درمانی و پرستاران گرانقدر مطرح است را باید نهایی کنیم و بر خود فرض می‌دانیم که در این زمینه نیز اقداماتی انجام دهیم.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.

منبع: ايسنا