اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

واپسین فرجه بهره مندی از معافیت‌های مالیاتی اعلام شد
مالی و مالیاتی -

واپسین فرجه بهره مندی از معافیت‌های مالیاتی اعلام شد

بسته سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸ و نحوه رفع تعهد ارزی صادراتی سال ۹۷ صادرکنندگان برای سال ۹۹ تمدید شد و صادرکنندگان جهت بهره‌مندی از معافیتهای مالیاتی تا پایان تیرماه برای ایفای تعهدات ارزی فرصت دارند.

 بر اساس مکاتبه معاون ارزی بانک مرکزی با رئیس سازمان مالیاتی ضوابط بازگشت ارز صادراتی مشخص شد.

در این مکاتبه آمده است، پیرو نامه بیستم فروردین امسال در خصوص برخورداری صادرکنندگان از هرگونه نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده ۱۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده به استحضار می‌رساند وفق تصمیمات اعضای محترم کمیته موضوع ماده ۲ مصوبات چهاردهمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی ابلاغی طی نامه مورخ بیست و سوم مهرماه بسته سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۹۸ و نحوه رفع تعهد ارزی صادراتی سال ۹۷ صادرکنندگان برای سال ۹۹ تمدید گردید.

به طوری که نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۹ همانند سال ۹۸ و نحوه رفع تعهد ارزی سال ۹۸ با رعایت شرایط اعلامی برای سال ۹۷ خواهد بود. تاکید می‌نماید تعدیل ۲۰ درصد ارزش پایه صادراتی و اجرای بند ۷ مصوبه دوم اردیبهشت سال ۹۷ فقط محدود به سال ۹۷ بوده است.

شایان ذکر است به استناد توافقات انجام یافته در جلسه ۲۸ فروردین در محل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور نماینده محترم آن سازمان و سایر سازمان‌ها و نهادهای ذیربط مقرر شد صادرکنندگان جهت بهره‌مندی از معافیتهای مالیاتی تا پایان تیرماه امسال مهلت خواهند داشت نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال ۹۸ اقدام نمایند.

حال اگر با سوال و یا ابهامی حوزه مالی و مالیاتی مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان مالی و مالیاتی، همراه شوید.

منبع: تسنیم