اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

بیمه و قانون کار -

افزایش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان از خرداد ماه

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بیمه تکمیلی این افراد از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان رسیده و مبلغ پرداختی از سوی بازنشستگان برای بیمه تکمیلی همان ۳۰ هزار تومان است و سعی خواهیم کرد بسته‌های جدید از آخر خرداد اجرایی شود.

اکبر افتخاری با اشاره به طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری اظهار کرد: این افزایش حقوق در بحث همسان‌سازی حقوق برای امسال شامل ۹۰ درصد از بازنشستگان کشوری شده است و این در حالیست که سال گذشته همسان‌سازی حقوق شامل ۸۲ درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری شده بود.‌

وی تأکید کرد: ۱۵ درصد افزایش حقوق که سالانه برای بازنشستگان در نظر گرفته می‌شود امسال نیز شامل همه بازنشستگان شده است اما در بخش همسان‌سازی حقوق باید گفت که افزایش حقوق در این زمینه سیر نزولی داشته و شامل ۲۲ تا ۵۷ درصد افزایش شده که بر اساس ضوابط و مقررات اعمال شده است و شاهد بودیم که این افزایش در حقوق فروردین ماه نیز انجام شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: عده‌ای از بازنشستگان هستند که همسان‌سازی شامل حال آنها نمی‌شود که سه دسته هستند، نخست کسانی که که دارای سقف بالای حقوق هستند یعنی هفت برابر حداقل حقوق را دریافت می‌کنند اما این افراد شامل افزایش ۱۵ درصدی حقوق هستند؛ کسانی نیز هستند که سنوات زیر ۳۰ سال را دارند که تعداد آنها م زیاد است و درصدد هستیم که این موضوع را حل کنیم و افراد دیگری هستند که در گروه خودشان حقوق بیشتری می‌گیرند اما باید افزایش حقوق شامل کسانی باشد که حقوق کمتر می‌گیرند.

افتخاری ادامه داد: ۹۰ درصد بازنشستگان کشوری مشمول همسان‌سازی می‌شوند و میانگین حقوق آنها به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده یعنی به طور میانگین نسبت به سال گذشته که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده، ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حقوق بازنشستگان کشوری همراه با همسان‌سازی، ۲۸ فروردین ماه به حساب آنها واریز شده است، افزود: علاوه بر همسان‌سازی، تسهیلات دیگری را نیز برای بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم که شامل تخفیف بیمه ملت، تخفیف محصولات پگاه و کفش ملی است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره همسان‌سازی شاغلان کشوری نیز گفت: بر اساس مکاتباتی که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم و همچنین جلساتی که برگزار شده، امیدواریم این افراد مشمول قانون همسان‌سازی شوند.

وی گفت: قاعده اصلی افزایش حقوق بازنشستگان از منابع همسان‌سازی است که باید از حقوق پایین به بالا همسان‌سازی به صورت نزولی انجام شود یعنی از ۴۲ درصد تا هفت درصد نسبت به حقوق بازنشستگان از منابع همسان‌سازی افزایش پیدا می‌کند.

افتخاری بیان کرد: برنامه‌ریزی‌هایی برای قدرت خرید بازنشستگان کشوری انجام داده‌ایم که یکی از آنها، استفاده از توان صندوق‌ها و شرکت‌های تابعه از جمله اقداماتی است که در این خصوص انجام می‌شود.

وی گفت: پنج تفاهمنامه برای رفاه بازنشستگان انجام داده‌ایم و شرایطی را برقرار کرده‌ایم تا بازنشستگان در هر سال بتوانند سه‌بار وام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای خرید از فروشگاه رفاه داشته باشند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری نیز گفت: بیمه تکمیلی این افراد از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان رسیده که امیدواریم بتوانیم با این افزایش، خدمات بیشتری را به آنها ارائه دهیم. مبلغ پرداختی از سوی بازنشستگان برای بیمه تکمیلی همان ۳۰ هزار تومان است و افزایش نیافته است. و سعی خواهیم کردیم بسته‌های جدید از آخر خرداد اجرایی شود.

افتخاری درباره حقوق مدیران شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این خبر مربوط به سال ۹۷ است که یکی از مدیران دریافتی بالا داشته و برکنار شده است و در همان سال، وزارت رفاه به تمام مدیران دستورالعملی را ابلاغ کرد که دریافتی‌ها سقف مشخصی داشته باشد.

وی همچنین درباره حق اولاد بازنشستگان نیز افزود: طبق ضوابط قانونی، ۱۵ درصد نیز به حق اولاد بازنشستگان اضافه شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد میزان ابتلا به کرونا در میان بازنشستگان کشوری تأکید کرد: از میان بازنشستگان کشوری،  ۴۰۱ نفر به کرونا مبتلا شده که این موارد را نیز به ما اعلام کرده‌اند. همچنین شماره تلفن ۹۱۳۲۴۶۴۵  را به بازنشستگان اعلام کرده‌ایم که در صورت ابتلا به کرونا، با این شماره تماس بگیرند. همچنین به مدیریت‌های استانی صندوق با نشستگی اعلام شد که نیازهای بازنشستگان به کرونا بررسی و به آنها کمک شود.

اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.