اخبار

بورس و سرمایه گذاری -

آغاز بورس یک شنبه

در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز یکشنبه ۱۱ خردادماه، شکل‌گیری صف‌های خرید سنگین در بسیاری از نمادها نوید یک شروع سبز دیگر را برای بورس می‌دهد. این در حالی است که گروه خودروسازی و قطعات بیشترین فشار عرضه را در میان گروه‌های صنعت به خود اختصاص داده است.

در فرایند سفارش‌گذاری پیش‌گشایش بازار سهام، سه نماد خودرو، شپنا و ورازی به ترتیب با یک میلیارد و ۱۷ میلیون، ۲۲۱ و ۲۰۴ میلیون صف خرید، بیشترین حجم متقاضی را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که لحظه به لحظه بر حجم این صف‌ها نیز افزوده می‌شود.

 

 

 

بازار سهام در حالی معاملات امروز خود را از دقایقی دیگر آغاز می‌کند که روز گذشته شاخص کل حدود ۳۵ هزار واحد رشد را به ثبت رسانده بود تا امروز در صورت تکرار این رشد مجددا وارد ابرکانال یک میلیون واحدی شود. همچنین پیش از شروع معاملات امروز نمادهای شستا، پکرمان، کاما و پکویر به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت متوقف هستند. از سوی دیگر از روز گذشته فروش ۳۰ درصدی سهام عدالت از طریق بانک‌ها آغاز شد. موضوعی که برخی تحلیلگران آنرا عامل ادامه روند نزولی بازار سهام می‌دانستند اما معاملات روز گذشته نشان داد که تاثیر این فروش بر شاخص کل چندان قابل توجه نیست و حتی موجب رونق بیشتر این بازار شده است.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.

منبع:تجارت نیوز