اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

بازار سهام شنبه چگونه آغاز شده است؟
بورس و سرمایه گذاری -

بازار سهام شنبه چگونه آغاز شده است؟

در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه، تشکیل صف‎‌های خرید سنگین در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز خبر از شروع سبز بورس در آغاز هفته می‌دهد.

در فرایند سفارش‌گذاری بورس امروز، سه نماد خودرو، وتجارت و شپنا به ترتیب با ۹۷۶، ۲۲۹ و ۱۷۴ میلیون متقاضی بیشترین حجم صف خرید را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که نماد خگستر بیشترین فشار عرضه را در میان نمادهای بورسی به خود اختصاص داده است.

 

بورس

 

عملکرد خوب بازار سهام در روز چهارشنبه و رشد ۱۲ هزارواحدی شاخص کل به مدد نمادهای بزرگی چون فولاد، فارس و فملی موجب شده تا نگرانی‌ها در خصوص ادامه‌دار بودن روند نزولی بازار سهام کاسته شود و فعالان بورس نسبت به آغاز روند صعودی جدید شاخص کل خوش‌بین باشند.

بر اساس نظرسنجی تجارت‌نیوز از تحلیلگران بازار سهام، هیچ کس انتظار ندارد این هفته بازار سهام روندی نزولی داشته باشد و بیش از ۴۲ درصد پیش‌بینی رشد شاخص کل به کمک صنایع سرمایه‌گذاری و پالایشی را کرده‌اند.

بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر معاملات خود را آغاز می‌کند که از امروز فروش ۳۰ درصدی سهام عدالت آغاز خواهد شد و سهامدارانی که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به بانک یا از طریق سامانه کارگزاری سهام خود را به فروش برسانند.

حال اگر در حوزه بورس به ابهام و یا سوالی برخوردید، بهتر است که با مشاورین و متخصصین آن در وب‌سایت و یا اپلیکیشن کارمنتو همراه شوید.