اخبار

اخبار بورس در روز دو شنبه
بورس و سرمایه گذاری -

اخبار بورس در روز دو شنبه

در مرحله پیش‌گشایش امروز بازار سهام، تشکیل صف‌های خرید سنگین در نمادهای سه گروه پالایشی، خودرویی و بانکی نشان از شروع سبز دیگری برای بورس دارد.

در مرحله ثبت سفارش در پیش‌گشایش بازار سهام روز دوشنبه ۱۶ تیر ماه، مجددا تقاضا برای خرید سهام بالا رفته و همین موضوع موجب تشکیل صف‌های خرید در بسیاری از نمادها به خصوص سه گروه خودرویی، بانکی و پالایشگاهی شده است.

 

 

 

در مرحله پیش‌گشایش سه نماد وبصادر، شپنا و خگستر بیشترین حجم صف خرید را دارند و در طرف عرضه نیز چکاوه، پارند و چکاپا با فشار عرضه شدیدی در صف فروش مواجه هستند.

بورس در حالی از دقایقی دیگر معاملات امروز خود را آغاز می‌کند که در روز گذشته شاخص کل با وجود شروعی ناامید کننده و منفی در پایان با بیش از ۳۰ هزار واحد افزایش به کار خود خاتمه داد. همچنین از امروز قرار است محدودیت دامنه نوسان ۱۰ درصدی برای صندوق‌های بورسی اعمال شود. روز گذشته صندوق بورسی دارا یکم با افتی ۱۷ درصدی به کار خود پایان داد.

در جریان معاملات امروز نمادهای سیتا و دارا یکم از ساعت ۱۲ و ۳۵ تا ۱۳ و ۴۰ و نمادهای خودرو و خساپا از ساعت ۱۳ و ۴۵ تا ۱۴ و ۵۰ معامله خواهند شد. همچنین در پایان معاملات امروز نمادهای والبر، خنصیر و قمرو به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی یا فوق‌العاده متوقف خواهند شد. این در حالی است بر اساس پیش‌بینی یک کارشناس بورسی امروز اصلاحی را در بازار شاهد نخواهیم بود.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.