اخبار

آغاز بورس در 1399/4/14 چگونه میباشد ؟
بورس و سرمایه گذاری -

آغاز بورس در 1399/4/14 چگونه میباشد ؟

در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه، اگر چه صف‌های خرید سنگینی در بسیاری از نمادهای بورس تشکیل شده اما کاهش حجم صف‌ها نسبت به هفته گذشته کاملا مشهود است.

به نقل از تجارت نیوز و به گزارشکارمنتو ، در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه ۱۴ تیر، افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز احتمالا موجب شروع سبز بورس خواهد شد.

در مرحله ثبت سفارش دو نماد خودرویی خساپا و خودرو بیشترین متقاضی خرید را دارند و پس از آنها وبصادر و شپنا با صف خرید چندصد میلیونی مواجهند. از طرف دیگر نمادهای دیگر بانکی در صف خرید با افزایش عرضه کننده مواجه شده‌اند و این احتمال وجود دارد که فرصت خرید در این نمادها به وجود بیاید.  تشکیل صف خرید در نمادهای شاخص‌ساز نیز موجب این خواهد شد که احتمالا شاخص کل در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازار شروعی پرقدرت داشته باشد.

 

 

 

 

در هفته گذشته شاخص کل بورس ضمن ثبت رشد ۱۳ درصدی، وارد کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی نیز شد تا رکورد جدیدی را از خود به جای بگذارد.

این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی یک تحلیلگر بورسی، امروز احتمالا بازار روندی صعودی خواهد داشت و به طور کلی جو مثبتی بر بازار سهام کشور حاکم است.

با این حال به نظر می‌رسد با نزدیک شدن شاخص کل به ابر کانال ۲ میلیون واحدی در این هفته، بسیاری از سهامداران اقدام به برداشت بخشی از سود کرده و ممکن است بازار در این هفته با اندکی اصلاح مواجه شود.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.