اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

روند سبز بورس در آخرین روزهای هفته
بورس و سرمایه گذاری -

روند سبز بورس در آخرین روزهای هفته

پس از ریزش بورس در چهار روز معاملاتی پی‌درپی، شاخص کل امروز مجال تغییر مسیر یافت و با کمک فولاد و شستا توانست مجدا به مدار صعود بازگردد.

شاخص کل بالاخره پس از چند روز ریزش و بازگشت به کانال ۹۲۶ هزار واحدی امروز توانست با بازدهی مثبت ۱٫۳۴ درصدی و رشد ۱۲ هزار و ۴۲۴ واحدی مجددا به مدار صعودی بازگردد.

برخلاف شاخص کل، شاخص کل هم وزن امروز هم روند منفی خود را حفظ کرد، اما در مقایسه با روزهای پیشین از سرعت ریزش شاخص کل هم وزن نیز کم شد و تنها با ریزش ۴۲۶ واحدی به معاملات این هفته پایان داد.

نماد فولاد و شستا که تا روز گذشته سبب ادامه‌دار شدن ریزش شاخص شده بودندt در معاملات امروز تاثیر مثبت ۱۵۰۱ و ۱۴۵۷ واحدی خود را بر شاخص کل ثبت کردند.

در آخرین روز از معاملات نیز سه گروه خودرو، بانک و فلزات اساسی نیز برترین گروه‌های صنعت را تشکیل دادند.

تعداد معاملات امروز نیز به یک میلیون ۲۹۹ هزار رسید که طی آن ۱۳ میلیارد و ۱۸۹ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۸٫۸ هزار میلیارد تومان خرید و فروش شد که در نتیجه ارزش بازار به ۳۵۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

 

 

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.

منبع :تجارت نیوز