اخبار

برای مشاور تلفنی
کلیک کن

مالی و مالیاتی -

شروط واگذاری سهام عدالت برای مردم و عرضه سهام شرکت‌های معدنی در بورس

رئیس‌جمهور خطاب به وزیر اقتصاد تأکید کرد: باید با همکاری کارگزاری‌های بورسی در بانک‌ها سیستمی برای راهنمایی مردم در زمینه نگهداری یا عرضه سهام با روشی مشخص و قابل دسترس و فهم ایجاد شود.

حجت‌الاسلام  حسن روحانی رئیس جمهور روز جمعه با اشاره به اهمیت موضوع آزادسازی سهام عدالت در اقتصاد کشور، خطاب به فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی گفت: باید در راستای تسهیل شرایط برای آن گروه از افرادی که می‌خواهند سهام خود را در بورس عرضه کنند، روش و سازوکاری مشخص در نظر گرفته شود تا مردم بتوانند به‌راحتی و سهولت هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: باید با همکاری کارگزاری‌های بورسی در بانک‌ها سیستمی برای راهنمایی مردم در زمینه نگهداری یا عرضه سهام با روشی مشخص و قابل دسترس و فهم ایجاد شود.

 روحانی همچنین به دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، مهندس رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور دستور داد زمینه‌های لازم برای عرضه و توسعه سهام شرکت‌های معدنی را فراهم کنند و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لازم در راستای تسریع و تسهیل در این زمینه را انجام دهند.

رئیس جمهور اظهار داشت: باید سازوکاری در نظر گرفته شود تا کسانی که امتیاز بهره‌برداری از معادن در بخش خصوصی به آنان واگذار شده و معادن آنها غیرفعال هستند، یا با مشوق‌های لازم معادن را فعال کنند و یا امتیاز آنها واگذار شود.

روحانی همچنین دستور داد بررسی‌های لازم برای ایجاد بورس املاک و مستغلات کشور برای عرضه سهام املاک انجام و سازوکار مربوط به آن تدوین شود.

اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.