اخبار

بورس و سرمایه گذاری -

آغاز بورس در روز یکشنبه

در آغاز معاملات امروز بازار سهام اگر چه شاخص کل با رشدی ۲۶ هزار واحدی در یک ساعت ابتدایی معاملات مواجه شده اما روند معاملات در نمادهای کوچکتر نشان می‌دهد که فشار عرضه در کل بازار بیشتر شده و از شدت رشد شاخص کل هم‌وزن نیز کاسته شده است. این در حالی است که بازار سهام امروز به دلیل اختلال در هسته معاملاتی با مشکلات فراوانی در ثبت سفارش و نمایش لحظه‌ای قیمت‌ سهام مواجه شده بود.

 

 

در جریان یک ساعت ابتدایی معاملات امروز، بیش از ۶۶۰ هزار معامله در بورس صورت گرفته که در این معاملات ۴ میلیون و ۸۱۸ هزار سهم با ارزشی حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال داد و ستد شده است. در این میان سه نماد فولاد، فملی و فارس به ترتیب با ۳۳۵۰، ۲۹۲۶ و ۲۱۴۷ واحد بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس داشتند. در این مدت ارزش کل معاملات فرابورس نیز بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال بوده است.

 

 

بازار سهام در حالی معاملات خود را پیگیری می‌کند که نمادهای شاخص‌ساز اگر چه در محدوده مثبت و صف خرید معامله می‌شوند اما فشار عرضه در نمادهای گروه‌های دارویی، سیمانی و مواد غذایی کاملا مشهود است.
امروز همچنین نماد «دارا یکم» نیز در سبد سهامداران متقاضی این صندوق معامله‌پذیر دولتی درج شده ولی معاملات این نماد از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد.

حال اگر با سوال و یا ابهامی در این حوزه مواجه شدید، می‌توانید با متخصصان و مشاوران کارمنتو اولین اپلیکیشن تخصصی کسب و کار از طریق مشاوره رایگان کارمنتو همراه شوید.