اخبار

پیامک بسته های حمایتی دولت در دوران کرونا
بیمه و قانون کار -

پیامک بسته های حمایتی دولت در دوران کرونا

پیامکی که وزارت رفاه برای سرپرستان خانوار

در صورتی که متقاضی استفاده از بسته حمایتی دوران کرونا براساس شرایط اعلامی دولت هستید، لطفا تنها از خط تلفن همراه اصلی خود که مالک آن هستید،فقط کد ملی خود را به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال فرمایید.

رئیس‌جمهور گفت: برای سه میلیون نفر از افرادی که خیلی نیازمند هستند و ما فکر می‌کردیم در چهار نوبت اسفند، فرودین، اردیبهشت و خرداد به آنها بسته حمایتی بدهیم تصمیم گرفتیم یک بسته هم برای ماه رمضان اضافه کنیم مجموعاً ۵ بسته شده است.

 

به گفته ی حجت‌الاسلام حسن روحانی ارسال کرد:

روحانی در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: ما باید همزمان با بیماری و بیکاری مبارزه کنیم و اگر اینگونه عمل کنیم، قدم به قدم شرایط کشور را به سمت مطلوب برای مردم به پیش خواهیم برد.

روحانی ادامه داد: کرونا به مسئله مهم جهانی تبدیل و معضلی مهم برای جهان شده است و تقریباً همه دنیا تحت تأثیر موج این بیماری قرار گرفته‌اند. تجارت، معاملات، اقتصاد، سیاست و به‌طور کلی همه امور در دنیا تحت تأثیر شرایط جدید قرار گرفته است.

رئیس جمهور گفت: برای اولین بار نام یک بیماری تبدیل به محاسبه تاریخی شده است. دوران کرونا و پساکرونا به این معنی است که در دوران شیوع کرونا باید برای مبارزه با بیماری تلاش کنیم و در دوران پساکرونا باید برای بهبود اقتصاد گام برداریم.

روحانی افزود: مردم، دولت و همه قوا و ارکان کشور باید در کنار یکدیگر باشند تا بر مشکلات غلبه کنیم. وظایفی را در این مسیر دولت دارد، بخشی از وظایف را دیگر ارکان‌ها و بخش بزرگ را نیز مردم بر عهده دارند.

وی عنوان کرد: دولت موظف است تلاش کند تا مبتلایان به بیماری را شناسایی و جدا کرده، آنها را به بیمارستان و نقاهتگاه منتقل کند تا بیماری به دیگر بخش‌های جامعه سرایت نکند.

 

آیا سامانه ی *6369# برای ثبت نام مجدد باز میشود ؟

میرزایی: افرادی که در لیست یارانه بگیران نیستند، اما می‌خواهند بسته معیشتی دریافت کنند قرار بود از ۲۰ دی ماه امکان ثبت نام آن‌ها فراهم شود که ما سامانه را آماده کرده بودیم، اما با پلیس +۱۰ بر سر تعرفه ثبت‌نام بحث داشتیم که به تعویق افتاد و بعد از آن نیز شیوع کرونا مانع اجرای این برنامه شد.

خرداد ۹۹ به طور کلی تمام ایرانی‌ها برای دریافت بسته معیشتی غربال می‌شوند و ممکن است است کسانی که در لیست بوده حذف شوند و یا کسانی که در لیست مشمولان بسته معیشتی قرار نداشتن به لیست اضافه شوند و اینکه آیا معوقات را دریافت خواهند کرد تحت اختیار سازمان برنامه و بودجه است.

در صورتی که در این رابطه  سوال یا ابهامی داشتید حتما با مشاوران اپلیکیشن کارمنتو از طریق مشاوره رایگان و یا مشاوره تلفنی در ارتباط باشید.